Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Poradnik
Poradnik Początkującego Inwestora- cz.1- Podstawy. - Wersja do druku


+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Poradniki dotyczące Zarabiania przez Internet (/Forum-Poradniki-dotyczace-Zarabiania-przez-Internet-279)
+--- Wątek:
Poradnik
Poradnik Początkującego Inwestora- cz.1- Podstawy. (/Temat-Poradnik-Poczatkujacego-Inwestora-cz-1-Podstawy-136310)

Strony: 1 2


Poradnik Początkującego Inwestora- cz.1- Podstawy. - patulsky1337 - 28-07-2016 20:35

Poradnik Początkującego Inwestora
cz.1- Podstawy

1. Wstęp.

Witajcie!

Postanowiłem napisać poradnik dla wszystkich chcących zainteresować się inwestowaniem na rynku walutowo-towarowym. Głównie powodem tego jest to, że swego czasu założyłem dziennik, w którym opisywałem swoje kroki w inwestowaniu i strategie. Niestety, życie i obowiązki dawało się coraz bardziej we znaki więc nie mogłem już prowadzić dziennika na bieżąco. Jednak ciągle były kierowane pytania w moją stronę o "mentoring" na PW co czasami doprowadzało mnie do szału ( spam na PW był czasami na prawdę nie do ogarnięcia).

Pierwsza część poradnika będzie stworzona z myślą o całkowicie zielonych- których inwestycje interesują ale nie wiedzą jak się do tego zabrać i nie mogą znaleźć poradnika pisanego zrozumiałym i przystępnym językiem. W następnych częściach zamierzam publikować strategie, bardziej szczegółowe analizy oraz jak grać aby wygrywać. W tej części będę głównie odpowiadał na pytania początkujących, które kiedyś były mi zadawane. Zaczynajmy więc.

2. W co inwestować?

Jedno z najczęściej zadawanych pytań. No właśnie w co inwestować? Z własnego doświadczenia doradzę- na początku polecam skupić się i studiować wyłącznie jeden towar/akcje i powoli zdobywać w nim doświadczenie. Do najłatwiejszych należą Ropa Naftowa ( Crude Oil), ale także Złoto ( Gold Futures Dec 16) lub Srebro ( Silver Futures Sep 16). Każdemu początkującemu odradzam inwestowanie w waluty, ponieważ wymagają one o wiele większej wiedzy maklerskiej i doświadczenia ( chociażby najbardziej popularny forex EUR/USD).

3. Skąd brać analizy i szczegółowe informacje na temat inwestowanego towaru?

Powiedzmy, że wybrałeś już swój towar i będzie to przykładowo Ropa Naftowa ( sam od niej zaczynałem). Nie ma co opierać się na wykresach w serwisach inwestycyjnych ( zwłaszcza tych uproszczonych typu plus500 czy markets.com). Każdemu polecam i będę polecał serwis: http://investing.com. Jest to praktycznie niezbędnik inwestora- nie znając tej strony nie polecam w ogóle zaczynać inwestować. Wchodzimy na podaną wyżej witrynę i szukamy naszego towaru. Uwaga: ustaw język witryny z polskiego na angielski ( US) inaczej dostaniesz o wiele uboższą wersję serwisu.

W tym celu otwieramy zakładkę Markets> Commodities> Crude Oil. I naszym oczom uzyskuje się następująca podstrona:

[Obrazek: 5dae003bad944c9795853ceb7ce4d591.png]

W serwisie investing.com każdy towar/akcja/waluty zawierają właśnie taką podstronę. Można tutaj znaleźć ogólne informacje o naszej Ropie Naftowej ( domyślny widok- cena, wykres uproszczony, dane o kontrakcie, day's range- czyli najniższa i najwyższa kwota danego dnia). Jest też zakładka chart- gdzie znajdziemy wykresy szczegółowe i długoterminowe, News- Gdzie znajdziemy wiadomości mające związek z danym surowcem ( tutaj Ropa) i analizy, Technical- gdzie znajdują się analizy techniczne i Forum- gdzie warto zaglądać ponieważ można tam przeczytać wskazówki innych użytkowników, ich typy oraz kłótnie ( z których również można wyciągnąć trochę wiedzy).

4. Powiedzmy, że zapoznałem się z podstawami serwisu investing.com. Gdzie teraz mogę wypróbować swoich sił w inwestowaniu?


Tutaj polecę 3 serwisy i postaram się je krótko opisać. Ze wszystkich serwisów korzystałem i regulaminowo wypłacają nasze zarobki:

Nr. 1 plus500

dla: początkujący, średnio zaawansowani

Opis: Serwis idealny dla początkujących. Posiada stałą dźwignię każdej akcji i pozwala na korzystanie z konta demo, w którym możemy potrenować nasze zdobyte do tej pory umiejętności. Dodatkowo jeśli już zbierzemy się na odwagę możemy potwierdzić numer telefonu i otrzymać 100 zł do inwestowania ZA DARMO! Posiada uproszczone wykresy- liniowy i świecowy ( polecam ten drugi). Serwis wypłaca bardzo szybko- najwięcej na wypłatę na polskie konto bankowe czekałem 4 dni robocze. Jedynym minusem serwisu jest duże minimum wpłaty- wynosi ono 500 zł. Nie polecam inwestowania w ten serwis większych kwot ( > 20 000 zł).

Nr. 2 MARKETS.COM

dla: średnio zaawansowani

Opis: Serwis dobry dla osób, które z inwestowaniem miały kiedyś kontakt lub tych, którzy zaczynają ale chcą od razu rzucić się na głębszą wodę bo lubią wyzwania. Duży plus serwisu to przeglądarkowa wersja programu MT4 ( o nim w następnym odcinku), która bardzo dobrze przygotowuje do obsługi jego pełnej, desktopowej wersji. Dodatkowo tutaj również spotkamy bonus 100 zł za potwierdzenie numeru telefonu i konto demo co na pewno przyda się tym, którzy na początek chcą tylko spróbować.

Nr 3 XM.com

dla: średnio zaawansowani, zaawansowani

Opis: Według mnie zdecydowanie numer jeden wśród serwisów do inwestowania. Posiada świetną obsługę, która dba o klienta, dzwoni w razie problemów oraz oferuje najlepsze bonusy do wpłat. Platforma jest szybka, stabilna i obsługuje MT4 w wersji dekstopowej i mobilnej bez najmniejszych zarzutów. Serwis jest megabezpieczny do stawiania pierwszych kroków w inwestowaniu za prawdziwe pieniądze- minimum wpłaty to tylko 5$- i można za nie na prawdę dużo inwestować ( mikro stawki czyli tzw. "grosze"). Posiada modyfikowaną przez nas dźwignie oraz polski oddział supportu. Dodatkowo jeśli potwierdzimy dowód tożsamości dostaniemy na swoje konto aż 30$ bonusu do inwestowania!

5. Na zakończenie słów kilka.

Następna część poradnika będzie opisywała podstawowe strategie, podstawowe i bardziej zaawansowane pojęcia, czym się kierować podczas kupna/sprzedaży towarów oraz inne pytania, które padały często a nie pojawiły się w tej części. Dodatkowo proszę was o zadawanie pytań pod poradnikiem w odpowiedziach- odpowiem na nie tutaj lub w następnej części poradnika.

Jeśli poradnik spodobał Ci się i chciałbyś aby pojawiło się jego więcej części proszę zostaw reputacje. Jest to motywujące i będę wiedział, że został dobrze przyjęty. Jestem również otwarty na krytykę i oceny negatywne.

Wysokich zarobków życzę!


RE: Poradnik Początkującego Inwestora- cz.1- Podstawy. - KenkyushaKamil - 28-07-2016 21:04

Świetne ciastko na zachętę.
Czekam na kolejną wersje już Smile impreza


RE: Poradnik Początkującego Inwestora- cz.1- Podstawy. - DonWestbam - 28-07-2016 21:23

Rep i również czekam na kontynuację Wink

Osobiście gram na xm.com, nie idzie mi najgorzej ale price action u mnie jest bardzo słabe Tongue


RE: Poradnik Początkującego Inwestora- cz.1- Podstawy. - Stalmer - 28-07-2016 21:39

Możesz jeszcze dodać, że w XM po wpłaceniu depozytu dostajemy dostęp do sygnałów transakcyjnych Smile


RE: Poradnik Początkującego Inwestora- cz.1- Podstawy. - Mroovek - 28-07-2016 23:47

To jest to czego szukałem,oby tylko kolejna część trafiła szybko na półki Smile


RE: Poradnik Początkującego Inwestora- cz.1- Podstawy. - Olszi - 29-07-2016 09:02

Dobra robota! Wink
Mi się udało z plus500 wypłacić ponad 2000 zł z tej bonusowej stówki. Z kolei na markets.com przewaliłem 100zł w 20 minut Big Grin


RE: Poradnik Początkującego Inwestora- cz.1- Podstawy. - DonWestbam - 29-07-2016 11:19

(28-07-2016 21:39)Stalmer napisał(a):  Możesz jeszcze dodać, że w XM po wpłaceniu depozytu dostajemy dostęp do sygnałów transakcyjnych Smile

@[Stalmer] jak to Big Grin ? Wpłaciłem 100zł do nich na dniach, ale coś nie widzę dostępu do sygnałów, podpowiesz gdzie to znaleźć ?


RE: Poradnik Początkującego Inwestora- cz.1- Podstawy. - Stalmer - 29-07-2016 11:24

(29-07-2016 11:19)DonWestbam napisał(a):  
(28-07-2016 21:39)Stalmer napisał(a):  Możesz jeszcze dodać, że w XM po wpłaceniu depozytu dostajemy dostęp do sygnałów transakcyjnych Smile

@[Stalmer] jak to Big Grin ? Wpłaciłem 100zł do nich na dniach, ale coś nie widzę dostępu do sygnałów, podpowiesz gdzie to znaleźć ?

O tutaj Big Grin
https://my.xm.com/pl/member/signals/calendar


RE: Poradnik Początkującego Inwestora- cz.1- Podstawy. - full2000 - 30-07-2016 12:06

Bardzo dobry poradnik. W wolnej chwili ogarnę. Gratuluję @[patulsky1337] ! Smile


RE: Poradnik Początkującego Inwestora- cz.1- Podstawy. - notentego - 02-08-2016 00:48

Na markets.com jest teraz 200zl bonusu za pełna weryfikację (dowód+miejsce zamieszkania).