Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Przyjmowanie płatności - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Przyjmowanie płatności (/Temat-Przyjmowanie-platnosci-136257)



Przyjmowanie płatności - MESWEB - 27-07-2016 20:07

Jak mogę przyjmować płatności od klientów w moim sklepie internetowym nie prowadzać firmy? Chciałbym obsługiwać przelewy bankowe oraz karty płatnicze no i BLIK. paypal odpada tak jak przelewy24.


RE: Przyjmowanie płatności - Ascoran - 27-07-2016 21:24

Wymagana jest działalność gospodarcza


RE: Przyjmowanie płatności - MESWEB - 27-07-2016 21:27

Wszędzie? Nie ma żadnej firmy jak paypal która realizuje płatności dla zwykłych obywateli?


RE: Przyjmowanie płatności - Ascoran - 27-07-2016 21:30

Jeśli jest to na dłuższy okres czasu, ciągły zysk - bez działalności urząd skarbowy się dowali do Ciebie i po co Ci to...


RE: Przyjmowanie płatności - vojtec - 27-07-2016 21:31

"w sklepie firmowym nie prowadząc firmy"?
No i tak jak wyżej - do takich zadań działalność jest wymagana. Nie ze względów podatkowych (nie tylko) a raczej ze względów praktycznych - żadna firma nie zaoferuje takich usług osobie fizycznej.


RE: Przyjmowanie płatności - MESWEB - 27-07-2016 21:36

Dziwne bo paypal oferuje takie cuś. A tak pozatym mogę uzyskać kwotę 3 tysiąe na rok gdyż jest to kwota wolna od podatku i od tej kwoty nie ma możliwości ściągnięcia podatku a że coś ktoś sprzedaje np: za 1zł przez 1 rok to nie istotne gdyż nie uzyskał dochodu w kwocie 3 tys dlatego można sprzedawać takie itemy do końca życia.


RE: Przyjmowanie płatności - vojtec - 27-07-2016 22:57

Mylisz się. Mam dla Ciebie wyzwanie - idź do najbliższego Urzędu Skarbowego, znajdź "informację" i zadaj pytanie, czy sprzedając po jednym produkcje dziennie za 1 zł na Allegro.pl (lub w swoim własnym sklepie) musisz zakładać działalność. W końcu przecież 1 zł dziennie to 30 w miesiącu i tylko ok 365 zł w roku - według Ciebie podatku nie trzeba od tej kwoty płacić więc i działalność nie potrzebna.

Jeżeli nie chce Ci się iść i pytać ludzi najbardziej kompetentnych w tej dziedzinie to ja od razu odpowiem. Musisz mieć działalność i odprowadzać podatek. Od każdej zarobionej złotówki (z drobnymi wyjątkami).

Jeżeli zamierzasz coś sprzedawać to zamierzasz też wykonywać tą czynność "ciągle", a każda "ciągła" czynność zarobkowa (nie świadczona na podstawie umowy o pracę) wyczerpuje znamiona działalności gospodarczej i wymaga jej rejestracji jeszcze przed podjęciem sprzedaży. Uważasz inaczej? Zacznij czytać ten post od początku. Do skutku.


RE: Przyjmowanie płatności - MESWEB - 28-07-2016 00:41

Aha czyli osoby odświeżające ogłoszenie cały rok na olx.pl i chociaż nic nie sprzeda musi mieć DG - więc zapytajmy ile osób z olx musiało założyć DG. Youtuberzy mają włączone zarobki cały rok i jakoś nie chce mi się wierzyć że mają DG ale niech Ci będzie przecież wykonują "czynność" ciągła beka


RE: Przyjmowanie płatności - vojtec - 28-07-2016 01:00

Założenie (bądź nie) DG nie jest uzależnione od osiąganych zarobków - możesz nie zarabiać nic, a działalność zgodnie z przepisami założyć musisz.

Ale nie wierz mi na słowo, przejdź się w wolnej chwili do US i zapytaj, to nic nie kosztuje a i wiedza tam zdobyta może się okazać bezcenną Smile


RE: Przyjmowanie płatności - piotrekprorok - 28-07-2016 01:00

Po co zakładasz taki wątek?
Jeśli ktoś Ci poprawnie odpowiada to twierdzisz, że jest inaczej dodając emotki beka
Skoro jesteś najmądrzejszy to powodzenia i ten temat nie ma sensu.

Wątek został przeniesiony do kosza.
Prawdopodobne przyczyny :

1. Temat jest niezgodny z regulaminem.
2. Podobny temat znajduje się już na forum.
3. Wątek nie jest już aktualny.
4. Autor prosił o jego przeniesienie.
5. Temat został wyczerpany bądź rozwiązany.

Pozdrawiamy
Administracja Forum.