Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pozycjonowanie "nowych" domen TLD - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: Pozycjonowanie "nowych" domen TLD (/Temat-Pozycjonowanie-nowych-domen-TLD-136213)

Strony: 1 2


Pozycjonowanie "nowych" domen TLD - vojtec - 26-07-2016 20:49

Witajcie! Big Grin
Czy jest ktoś, kto pozycjonował zarówno dotcomy jak i którąś z egzotycznych, nowych domen (typu .xyz .top .online .site etc.)?
Domena, która byłaby dla mnie idealna pod rozszerzeniem .com jest zajęta. Tak jak i milion innych kombinacji smutny Ale już z końcówką .xyz jest wolna i w tym momencie zacząłem się zastanawiać, czy dla Googla ma to jakieś znaczenie. Może jedne "lubi" bardziej, inne mniej?

Docelowo strona pod takim adresem ma być pod traffic międzynarodowy.

Proszę o opinię osób zaznajomionych z tematem.

Dzięki Smile


RE: Pozycjonowanie "nowych" domen TLD - WujRock - 26-07-2016 20:59

Ja mam .pw i nie zauważyłem jakichś słabszych pozycji niż na .net


RE: Pozycjonowanie "nowych" domen TLD - Karewer - 26-07-2016 21:05

Każde rozszerzenie domeny jest traktowane identycznie. Znaczenie ma już wiek domeny i wiele innych czynników, ale nie o to przecież pytasz Smile


RE: Pozycjonowanie "nowych" domen TLD - vojtec - 26-07-2016 21:18

I taką miałem nadzieję Wink
Po krótkich przemyśleniach wezmę pierwszą lepszą końcówkę, byleby cenowo mnie nie rujnowała. Dzięki za pomoc!


RE: Pozycjonowanie "nowych" domen TLD - MESWEB - 28-07-2016 00:46

hahahahahah ale specjaliści beka każda domena jest przeznaczona na wybrany rynek odbiorców - pl dla polaków de dla niemców itp jak mi nie wierzysz to wypromuj domenę .pl w USA - jest to do osiągnięcia np płacąc każdemu z IP z USA po 10$ za wejście na stronę wtedy twoja końcówka .pl zabije google.com .Przed zakupem domeny musisz wybrać rynek docelowy odbiorcy tak jak sklep na mieście - przecież nie otworzysz kwiaciarni aby świadczyć usługi informatyczne.


RE: Pozycjonowanie "nowych" domen TLD - vojtec - 28-07-2016 00:55

Zgadzam się w 100%. Zauważ tylko "specjalisto", że rozmowa nie toczy się o domenach regionalnych (co do tych nie ma wątpliwości) a raczej "funkcjonalnych" i prosiłbym o odniesienie się do takowych.

Na jaki rynek według Ciebie przeznaczone są domeny: .xyz .top .site .pw .online .net etc? Bo o tym toczy się tu dyskusja.


RE: Pozycjonowanie "nowych" domen TLD - WujRock - 28-07-2016 01:22

.pw mam i jest git Smile
.site dzisiaj se zamówilem jak za 1$ to się opłaca


RE: Pozycjonowanie "nowych" domen TLD - Haxite - 28-07-2016 05:37

(28-07-2016 00:46)MESWEB napisał(a):  hahahahahah ale specjaliści beka każda domena jest przeznaczona na wybrany rynek odbiorców - pl dla polaków de dla niemców itp jak mi nie wierzysz to wypromuj domenę .pl w USA - jest to do osiągnięcia np płacąc każdemu z IP z USA po 10$ za wejście na stronę wtedy twoja końcówka .pl zabije google.com .Przed zakupem domeny musisz wybrać rynek docelowy odbiorcy tak jak sklep na mieście - przecież nie otworzysz kwiaciarni aby świadczyć usługi informatyczne.

Przecież gość wyraźnie napisał w pierwszym akapicie, że jemu chodzi o nowe domeny typu .xyz .top .online .site. a nie o domeny krajowe co wyraźnie zaznaczył facepalm. Znawco, wszyscy w tym temacie oraz czytający powinni mieć z ciebie beke za brak umiejętności czytania ze zrozumieniem beka

@vojtec

@MESWEB facepalm beka


RE: Pozycjonowanie "nowych" domen TLD - s_matysik - 28-07-2016 09:42

Domena ma znaczenie. Testowałem niedawno masę rozszerzeń i darmowe rozszerzenia lub te bardzo tanie np. .top rankują trochę gorzej choć oczywiście można je także wbić.
.xyz rankuje ok, jednak wizerunkowo wypada słabo, po szukałbym czegoś innego


RE: Pozycjonowanie "nowych" domen TLD - vojtec - 28-07-2016 12:25

(28-07-2016 05:37)Haxite napisał(a):  1. wpisz w google.com "coffee club" i zobacz, że domena coffee.club zajmuje 4 miejsce

Tak się uparłem, że znalazłem dopiero na 9. podstronie Jerk No ale mam mocno personalizowane wyniki i dodatkowo wyszukuje na google.pl

Domeny już mam, tak więc nic mnie nie powstrzyma przed umieszczeniem ich w serpach, ewentualnie zdam kiedyś relacje jak cała droga wyglądała Wink