Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Spec komputerowy i jego opinia! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Spec komputerowy i jego opinia! (/Temat-Spec-komputerowy-i-jego-opinia-136135)



Spec komputerowy i jego opinia! - Czaq - 24-07-2016 18:00

Witam serdeczniehej

Mam pytanie od użytkowników którzy znają się chociaż trochę na podzespołach komputerowych.

Chciałbym przyśpieszyć pracę mojego komputera stacjonarnego i poprawić jego działanie w programach oraz niektórych grach(co do gier to chciałbym po prostu zagrać na wysokich w Skyrim, Gothica 3 Cool )

Pomyślałem następnie, że wymienie dysk HDD 1TB na SSD z 250gb ale czy oprócz tego mógłbym wymienić przykładowo procesor aby wszystko chodziło płynniej? Bo uważam, że to jest jego wina oraz dysku.
Dodatkowo martwi mnie pasta która już chyba po woli przestaje chłodzić go a zobaczcie sami:
Temperatury w BIOS'ie:
CPU: 86C
Karta główna: 85C

Co o tym sądzicie? Czy wymiana dysku i procesora pomoże przyśpieszyć prace?
Nagrodzę pomoc i doradzenie reputami Smile

Specyfikacja:

[Obrazek: Screen_Shot_20160724185403.png]

[Obrazek: Screen_Shot_20160724185446.png]


RE: Spec komputerowy i jego opinia! - Ascoran - 24-07-2016 18:11

Co do dysku to jedyne co sensownego można zrobić to zostawić 1tb na same dane a SSD zostawić tylko pod system i programy które muszą działać bardzo płynnie.

Co do reszty: grafikę masz przyzwoitą natomiast procek już niezbyt - przydałoby się go wymienić na coś lepszego
4GB ramu zdecydowanie starczą ale tak dla bezpieczeństwa ja bym dołożył do 8 GB.

Jeśli chodzi o temeratury to co stoi na przeszkodzie wymienić pastę? Kupisz są w pierwszym lepszym sklepie komputerowym...

Najlepsza metoda żeby zobaczyć co Ci przeszkadza w w grze to odpalenie menadżera zadań -> wydajność w trakcie gry i zobaczyć ile procent czego wykorzystujesz.


RE: Spec komputerowy i jego opinia! - Czaq - 24-07-2016 18:19

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedz! @[Ascoran] a co sądzisz o procesorach aktualnie? Czy jest coś w dosyć niskiej cenie ale aby pokryło moje wymagania?


RE: Spec komputerowy i jego opinia! - Ascoran - 24-07-2016 18:40

Trudno mi stwierdzić jaka moc procka byłaby dla Ciebie zadowalająca więc optymalnie proponowałbym i5 trzeciej generacji - na długo jeszcze Ci posłuży i na pewno poprawi komfort pracy, ale niestety chyba Twoja płyta główna nie obsługuje tych procków


RE: Spec komputerowy i jego opinia! - nitek44 - 24-07-2016 18:40

To stara podstawka więc wiele nie zdziałasz, oczywiście możesz kupić używanego core2duo w stylu e8400, albo jakiegoś quada (o ile płyta jest ok no i zasilacz), ale na cuda nie licz. Tego dualcora, którego masz można chyba jeszcze troszkę podkręcić, ale niewiele, no i musi na to pozwalać płyta i temperatury - a te masz za wysokie (w przypadku procka, bo dla grafiki 85 stopni to jeszcze nie fatalnie, o ile oczywiście to temp w stresie).


RE: Spec komputerowy i jego opinia! - przeCinek19 - 26-07-2016 13:03

Jeśli chcesz przyspieszyć Pc-eta za niewielkie pieniądze to polecam zmianę podstawki na 1150. Płyta z tą podstawką np. MSI H81M-P33 (cena ok.160PLN) w zupełności i wystarczy. I procesor do tego Intel Pentium G3260 (cena ok. 250 PLN). Ten zestaw w połączeniu z SSD będzie super śmigał Smile


RE: Spec komputerowy i jego opinia! - Czaq - 27-07-2016 22:35

A panowie @[przeCinek19] , czy odczułbym różnice między moim Intelem E5800 a Intelem G3260? Bo specyfikacja mi dużo nie mówi oprócz taktowania..


RE: Spec komputerowy i jego opinia! - nitek44 - 27-07-2016 22:45

Ja przeniosłem się z e5200 na G3420 czyli bardzo podobnie :)
Różnica jak najbardziej do odczucia, praktycznie można powiedzieć, że ten pentium jest 2 razy szybszy (biorąc pod uwagę fpsy w grach z którymi miałem do czynienia). Tylko też nie oczekuj cudów, te pentium kupuje się raczej z myślą o przyszłej wymianie na i5. Jak nie zamierzasz tego robić, a nie masz gotówki by kupić od razu i5, to warto pomyśleć o doskładaniu do jakiegoś i3.