Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak anulować sprzedaż na allegro i kiedy wystąpić o zwrot prowizji? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Jak anulować sprzedaż na allegro i kiedy wystąpić o zwrot prowizji? (/Temat-Jak-anulowac-sprzedaz-na-allegro-i-kiedy-wystapic-o-zwrot-prowizji-136093)



Jak anulować sprzedaż na allegro i kiedy wystąpić o zwrot prowizji? - PaulRcootiC - 23-07-2016 19:53

Witam, przed chwilą napisał do mnie kupujący z prośbą o anulowanie jego zakupu, zakupił to przed chwilą, jak mogę to anulować ? Kiedy mogę wystąpić o zwrot prowizji?


RE: Jak anulować sprzedaż na allegro i kiedy wystąpić o zwrot prowizji? - Ascoran - 23-07-2016 20:08

http://faq.allegro.pl/artykul/26849/kiedy-jako-sprzedajacy-moge-odwolac-oferte-kupna-zalicytowan
Co do zwrotu prowizji to od razu - warto mieć screena z wiadomości klienta w której prosi o wycofanie oferty kupna.


RE: Jak anulować sprzedaż na allegro i kiedy wystąpić o zwrot prowizji? - trybulski - 24-07-2016 10:18

Po zakończeniu aukcji (lub kliknięciu KUP TERAZ i potwierdzeniu zakupu) nie da się anulować kupna/sprzedaży.

Jeżeli wystąpisz o zwrot prowizji, niedoszły kupujący otrzyma ostrzeżenie.

W tym konkretnym przypadku kupujący nie wywiązał się z umowy (nie zapłacił za przedmiot, który wylicytował/kupił na kup teraz.

Śmiało możesz wystąpić o zwrot prowizji, podając jako powód, że kupujący zrezygnował z zakupu.

Jeżeli nie chcesz aby Twój klient otrzymał ostrzeżenie, gdzie 3 takie ostrzeżenia to blokada jego konta, to możesz mu zaproponować, aby opłacił CI koszt aukcji oraz prowizję za sprzedaż.