Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Handel danymi osobowymi - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Handel danymi osobowymi (/Temat-Handel-danymi-osobowymi-135741)



Handel danymi osobowymi - Tomek - 14-07-2016 15:56

Nie wiem, czy wybralem odpowiedni dzial. Myslalem zeby napisac na offtopie ale tutaj moze byc wieksze zainteresowanie.

Dostalem dzis rano telefon z nr komorkowego. Pani przedstawila sie i zaoferowala mi kursy jezykowe w Speak Up. Jako ze nie lubie byc chamem, nie rozlaczalem sie od razu, tylko dalem pani mozliwosc wygadania sie, na pewno to lepsze od bycia ciagle odrzucanym. Zapytalem, skad maja moj numer. Twierdzila, ze zostal wygenerowany losowo przez system. W sumie mozliwe. Ale potem, pani powiedziala doslownie: Widze w systemie, ze jest pan z Warszawy. Wow, wow, wow. Skad ona to stwierdzila na podstawie mojego numeru komorkowego?! Pytam, a ona na to ze takie dane sa ogolnodostepne w publicznej bazie. Tutaj pojawia sie moje pierwsze pytanie: czy wg numeru komorkowego zarejestrowanego na abonament da sie stwierdzic skad jest wlasciciel? Chwile sie z babka poklocilem, ze niemozliwe zeby tak bylo i ze musieli moje skojarzone dane (numer i adres) kupic. Ona utrzymywala ze nie.

Problem pojawia sie taki, ze kojarze jedynie 2 miejsca, gdzie podalem numer telefonu oraz adres razem: system rejestracji na studia oraz bet365. Zawsze unikalem podawania swojego numeru telefonu – uzywalem darmowych starterow z Play'a. Czy sadzicie, ze mozliwym jest, zeby bet365 sprzedawalo dane osobowe? Lub, czy faktycznie da sie sprawdzic w jakim miescie zarejestrowany jest numer komorkowy?

EDIT: rzecz jasna, nie sadze zebym bet365 jako taka wielkia firma ryzykowali i dla jakiejs malej szkolki jezykowej sprzedawali bazy danych klientow. ale to i tak znaczy ze ktos moje dane sprzedal im

EDIT2: albo mnie namierzyli podczas rozmowy (lol)