Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Na czym można zarobić przy programowaniu dla początkującego - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek: Na czym można zarobić przy programowaniu dla początkującego (/Temat-Na-czym-mozna-zarobic-przy-programowaniu-dla-poczatkujacego-135649)

Strony: 1 2


Na czym można zarobić przy programowaniu dla początkującego - helix - 12-07-2016 14:44

Jestem początkujący i chcę zacząć swoja przygodę przy programowaniu i nie wiem co opłacalne i co na początek wybrać, bo kiedyś programowałem w Visual Basic gdzie kupiłem książkę i próbowałem i nawet trochę mi wychodzi ale ciężko było pojąć.I nawet mogę kupić książkę gdzie może bym się nauczył.Szukam kogoś kto by mi pomógł w tej sprawie .Proszę o pomoc


RE: Na czym można zarobić przy programowaniu dla początkującego - Adrianolsz - 12-07-2016 14:47

Nie rozumiem pytania.. To chcesz nauczyć się programować, czy zarabiać? Tytuł tematu brzmi, jakbyś był już doświadczony programistą i szukał sposobu na zarobek.


RE: Na czym można zarobić przy programowaniu dla początkującego - helix - 12-07-2016 21:18

Sorry za nie poprawne sformułowanie teksy.Chodzi o programowanie początkującego i potem zarabiać.


RE: Na czym można zarobić przy programowaniu dla początkującego - kontakt74 - 12-07-2016 21:22

Nauka dobrego programowania wymaga czasu, jak zaczniesz będziesz wiedział dlaczego. Jak pojawi się jakiś problem to trzeba szukać rozwiązania na googlach itd itp jak już dojdziesz do wprawy to dopiero warto szukać klientów


RE: Na czym można zarobić przy programowaniu dla początkującego - helix - 14-07-2016 14:18

Ale w jakim najlepiej zacząć programować w jakim programie na początek.


RE: Na czym można zarobić przy programowaniu dla początkującego - flown - 14-07-2016 15:52

(14-07-2016 14:18)helix napisał(a):  Ale w jakim najlepiej zacząć programować w jakim programie na początek.

Jeżeli nie masz żadnego doświadczenia w programowaniu to na początek jakikolwiek język będzie dobry, ale najlepiej weź sobie taki, do którego jest dużo poradników, tutoriali, rozbudowana społeczność itd. Zwykłe C++ będzie dobre.
W jakim programie (IDE)? Na początek też w zasadzie cokolwiek, może być nawet Code:Blocks jeśli chodzi o C++ Lol
Z resztą i tak rzucisz programowanie w diabły przy pierwszym poważnym problemie, którego nie będziesz w stanie rozwiązać, więc zamiast rozmyślać na wyborem języka zastanowiłbym się jak podejść do tego psychicznie i uzbroiłbym się w tzw. "twardą dupę" Big Grin


RE: Na czym można zarobić przy programowaniu dla początkującego - Cristo - 14-07-2016 16:05

Wtf co ten gość pierdol*? W jakim programie zacząć programować? xD
Nie no weź LOGOMOCJE czy tam Baltiego bd odpowiednie dla cb :>

Jeszcze nie zacząłeś programować i już myślisz o zarobku haha XDDD Już mogę ci powiedzieć że nie masz w tym szans.


RE: Na czym można zarobić przy programowaniu dla początkującego - Miko1029 - 23-07-2016 19:09

Jeżeli chcesz zacząć od podstaw i dosyć szybko zobaczyć efekty($$) to polecam JavaScript. Obecnie znając jsa możesz zostać fullstack devem. Na początek naucz się samego języka, polecam książke http://eloquentjavascript.net/ (w wersji elektronicznej jest darmowa). Po przerobieniu tego materiału poszukaj na necie czegos o ES6 albo ES7 porób jakieś cwiczenia np. https://www.codeeval.com/ Kiedy juz bedziesz znał wysarczająco jezyk zabierz się za jakis frameowork Ember, React, Angular. Z taką wiedzą spokojnie bedziesz mogl robic z domu jakies małe zlecenia za całkiem dobra kase Smile


RE: Na czym można zarobić przy programowaniu dla początkującego - Yurgan - 23-07-2016 21:29

Jeżeli chcesz zacząć od C++ (z którego ponoć potem łatwiej przerzuca się na inne języki) to polecam książkę Grębosza "Symfonia C++" przeczytałem parę rozdziałów i porzuciłem z powodu innych zajęć jednak już mogę stwierdzić, że jest tam dobrze tłumaczone dla początkującego.


RE: Na czym można zarobić przy programowaniu dla początkującego - dzemba - 24-07-2016 11:46

(23-07-2016 21:29)Yurgan napisał(a):  Jeżeli chcesz zacząć od C++ (z którego ponoć potem łatwiej przerzuca się na inne języki) to polecam książkę Grębosza "Symfonia C++" przeczytałem parę rozdziałów i porzuciłem z powodu innych zajęć jednak już mogę stwierdzić, że jest tam dobrze tłumaczone dla początkującego.
Nie no, jak tak doświadczony programista jak ty radzi, to się uczę w ciemno.
A serio myśl co byś chciał zrobić i to po prostu zrób. I nie proś innych o porady jak nie masz konkretnego problemu.