Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak przenieść strone WWW z tego samego serwera na ten sam? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Jak przenieść strone WWW z tego samego serwera na ten sam? (/Temat-Jak-przeniesc-strone-WWW-z-tego-samego-serwera-na-ten-sam-135633)



Jak przenieść strone WWW z tego samego serwera na ten sam? - WuJeKuBa - 12-07-2016 06:03

Witam serdecznie! Jeśli zły dział, to proszę o przeniesienie, bo właściwie nie wiedziałem, gdzie go napisać. Czy istnieje jakiś łatwy sposób na przeniesienie serwera z Wordpressem na ten sam, lecz już na inną domenę? Pisałem już o tym tutaj: http://zarabiam.com/Temat-Przenoszenia-strony-na-inna-domene-135487 , ale do tego jest potrzebne wyłączenie open_basedir, a niestety mój usługodawca serwera WWW, nie wyraził na to zgody. Czekam na odpowiedzi, pozdrawiam!


RE: Jak przenieść strone WWW z tego samego serwera na ten sam? - rozekrr - 12-07-2016 08:58

@[kubaszekr38] podstawowe pytanie żeby Ci pomóc, czy domenę i hosting masz na tym samym serwerze?


RE: Jak przenieść strone WWW z tego samego serwera na ten sam? - WuJeKuBa - 12-07-2016 10:25

Domenę mam na home.pl, natomiast hosting WWW mam na hexcore.pl Wink


RE: Jak przenieść strone WWW z tego samego serwera na ten sam? - lukaswu - 12-07-2016 10:40

a nie możesz po prostu w folderze domains dodać przez admin nowy folder domeny?


RE: Jak przenieść strone WWW z tego samego serwera na ten sam? - rozekrr - 12-07-2016 10:48

To proste rozwiązanie, podczep nową domenę pod serwer np. pod katalog "nazwa" potem zmień nazwę obecnego folderu z tym Wordpressem i nadaj mu nazwę folderu pod tą nową domenę. Mam nadzieję że jasno opisałem Smile


RE: Jak przenieść strone WWW z tego samego serwera na ten sam? - WuJeKuBa - 12-07-2016 13:05

A można tylko przenieść public_html i tyle? Jak widzicie ja nie jestem obeznany w tym sprawach, wiem dla was do łatwe, ale nie chcę nic sobie zepsuć Wink


RE: Jak przenieść strone WWW z tego samego serwera na ten sam? - rozekrr - 12-07-2016 14:02

Właśnie Twoje podpięte domeny są w katalogach w public_html. Tzn. masz folder główny public_html i w nim np. folder "domena1", na tej zasadzie to działa. A jak zrobić resztę to mój post wyżej Ci odpowie Smile


RE: Jak przenieść strone WWW z tego samego serwera na ten sam? - WuJeKuBa - 12-07-2016 16:20

Ale słuchaj ja mam w ten sposób:

Kod:
/domains/domena.pl/public_html

I właśnie czy teraz wystarczy skopiowć wszystkie pliki z folderu public_html

do katalogu:

Kod:
/domains/domena2.pl/public_html

I będzie git? Ponieważ ja już mam dnsy podpięte pod tą nową domenę (a więc domena2.pl)

Jak dla was to proste, ale niestety ja się w tym gubię, wybaczcie Wink


RE: Jak przenieść strone WWW z tego samego serwera na ten sam? - rozekrr - 12-07-2016 17:40

A to jeżeli tak masz, to powinno działać normalnie. Ewentualnie w bazie mysql danej strony o ile takowa jest, podmień ręcznie katalog do domeny i gra Smile
Szybsza opcja to po prostu zmienić na ftp nazwę starej domeny na nową (mowa o katalogu) Smile