Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Prokuratura, czy policja? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Prokuratura, czy policja? (/Temat-Prokuratura-czy-policja-135508)

Strony: 1 2


Prokuratura, czy policja? - Obywatel - 08-07-2016 10:14

Witam, pytanko jak w temacie. Gdzie lepiej złożyć zawiadomienie o oszustwie?
Firma istniała na rynku ok. 5 lat. Na allegro ponad 2k pozytywów. I nagle cisza. Telefony umilkły.
Nie mieszkam w PL, i nievwiem czy warto zgłaszać. Często jest się wzywanym na komendę, czy do prokuratury? Czy wystarczy kontakt email/telefon. Kwota nie była ogromna, nievwiem czy warto głowę sobie zawracać.....

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


RE: Prokuratura, czy policja? - krutek90 - 08-07-2016 10:17

Oczywiście w pierwszej kolejności policja Smile
Kwota nie jest istotna, jeżeli weźmiemy pod uwagę paragraf 286, pamiętaj, że takich osób jak ty mogło być więcej.


RE: Prokuratura, czy policja? - Obywatel - 08-07-2016 11:19

Wystarczy tylko iż zgłoszę zawiodomienie, czy będe musiał kulgać siě do komendy kilka razy?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


RE: Prokuratura, czy policja? - szykiryki - 08-07-2016 11:21

Raczej mailowo tego nie załatwisz, tylko przez osobiste wstawiennictwo na komendzie i złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa...
Jak juz machina ruszy to raczej czesto nie powinni wzywac, chyba że na jakieś dodatkowe wyjaśnienia- zalezy od sprawy, bo mogą i umorzyć po chwili :>


RE: Prokuratura, czy policja? - bartex89 - 08-07-2016 11:35

W 2014 złożyłem zawiadomienie oszustwa na kwote 43 zł. Gość oszukał mnie i inne osoby poprzez allegro. Miałem odpuścić, ale poszedłem sprawdzić jak to wyglada. Po złożeniu dowodow typu potwierdzenie przelewu, wydruk aukcji itd dostałem numer sprawy ktory wpisałem w "programi ochrony kupujacych" i po 3 msc dostałęm zwrot. Na komende nie wzywali mnie ani razu, lecz co ok 1.5 msc dostawałem informacje poczta jak sprawa stoi( ze zwrocili sie z prosba do np operatora plus o ujawnienie danych tego goscia, az po ok przeszło roku, o umorzeniu sprawy).


RE: Prokuratura, czy policja? - kafu777 - 08-07-2016 13:51

Ile czasu minęło od zakupu? Może wstrzymaj się jeszcze trochę, weź pod uwagę że obecnie jest sezon urlopowy i może numer pod którym się kontaktujesz jest gdzieś w innym kraju na wakacjach i dlatego nie można się dodzwonić.

Taka moja sugestia.


RE: Prokuratura, czy policja? - rachman - 08-07-2016 14:45

Jak to firma to możesz jeszcze UOKiK sobie pogadać lub stowarzyszeniem konsumentów gdyby coś było nie tak Smile


RE: Prokuratura, czy policja? - Obywatel - 08-07-2016 15:01

(08-07-2016 13:51)kafu777 napisał(a):  Ile czasu minęło od zakupu? Może wstrzymaj się jeszcze trochę, weź pod uwagę że obecnie jest sezon urlopowy i może numer pod którym się kontaktujesz jest gdzieś w innym kraju na wakacjach i dlatego nie można się dodzwonić.

Taka moja sugestia.

3 tygodnie. Wszystkie aukcje zniknęły z allegro.
Dostawa miała być do 15 dni.


RE: Prokuratura, czy policja? - rachman - 08-07-2016 16:02

To Policja i poradzić się w UOKiK co jeszcze zrobić można.


RE: Prokuratura, czy policja? - vPLN.dll - 08-07-2016 16:44

Dostawa do 15 dni, czyżbyś zamawiał jakiś telefon?
Zapewne taniej niż w pl i idzie jakąś pocztą singapurską lub czymś innym.