Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Strasznie zielony POMOCY - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: LeadMore (/Forum-LeadMore-396)
+---- Wątek: Strasznie zielony POMOCY (/Temat-Strasznie-zielony-POMOCY-135502)



Strasznie zielony POMOCY - filon56255 - 08-07-2016 01:31

Witam, mam problem ponieważ nie mam bladego pojęcia od czego mam zacząć rozliczanie się z us z zarobionych pieniędzy na leadmore .Zleciłem już wypłatę na konto bankowe i wybrałem opcje rachunek. Zarobiłem w sumie około 550zł. Na pieniądze jeszcze czekam ,aż przyślą mi na konto.I mam kilka pytań z tym związanych :

1) Od czego mam zacząć jak dostane pieniądze na konto ?
2) Będę musiał zapłacić podatek 18%, do kiedy mam na to czas ?
3) Co mam wypełnić ,aby 100% wszystko było w jak najlepszym porządku ?

Wiem ,że pytania są dziwne ,ale naprawdę nie mam zielonego pojęcia co i jak mam to robić a, instrukcji na leadmore nie rozumiem (taki jestem głupi smutny ).Jak by był ktoś tak miły i rozpisał mi co mam po kolei zrobić bym był bardzo wdzięczny. Pozdrawiam


RE: Strasznie zielony POMOCY - Toskan - 08-07-2016 04:19

1. Przepij, przepal, wydaj na dziewczyne. Ewentualnie jak nie masz co z nimi zrobic wyslij mnie Wink
2. To zalezy ile w roku obrachunkowym (2016) zarobisz. Jest kwota wolna od podatku 3091pln.
3. W 2017r. (Do konca kwietnia) pit-37

ps. Pytanie...czy masz zamiar dalej zarabiac w ten sposob? Bo jak tak, to uciekaj w ryczalt (8,5%) platny do 20-go kazdego m-ca. Przykladowo zleciles i dostales wyplate w lipcu, to do 20-go sierpnia musisz zaplacic podatek.

ps. 2
Nie uzywaj capsa w tytule z trescia 'pomocy'


RE: Strasznie zielony POMOCY - szykiryki - 08-07-2016 07:46

1. Jesli zamierzasz zarabiać dalej w ten sposób, czujesz, że idzie i to Twoj pierwszy rachunek- spacerek do US i zgłoszenie chęci rozliczania ryczałtem od najmu powierzchni reklamowej. Tutaj dokładna instrukcja:
http://zarabiam.com/Temat-Wybor-ryczaltu-jako-formy-opodatkowania-suby-i-inne-127461

Dostaniesz pieniadze teraz w lipcu, do 20 sierpnia na konto odpowiednie dla Twojego US wpłacisz~ 47 zł.
2. Jesli nie chcesz sie rozliczyć ryczałtem równiez musisz zapłacić ZALICZKĘ do 20 dnia nastepnego miesiaca, w którym otrzymałeś kase, tyle ze w wysokosci 18%. Te zaliczki mozesz placic od razu lub dopiero po przekroczeniu kwoty wolnej od podatku (3091 zł)-radze od razu...

Jesli to Twoj jedyny dochód (zadnych umów o dzieło itp. dochodów z etatu) to składasz nie PIT37, a PIT36, bo ten jest odpowiedni dla dochodów z najmu powierzchni reklamowej.

Także troche inaczej niż pisał @[Toskan] Smile

Jest jeszcze 3 opcja- troche juz dla CIebie niedostepna, skoro wypłacałeś na rachunek... ale moze jeszcze zawalczysz. LM może Ci wystawiać umowę o dzieło (min do wyplaty wtedy 600 zł i tylko jedna wypłata w miesiacu)- wtedy to oni rozliczają za Ciebie podatek, nie placisz zadnych zaliczek itp. Po danym roku podatkowym, czyli w 2017 r. dostaniesz od nich PIT11, na podstawie którego wypełnisz PIT37 do kwietnia 2017.


RE: Strasznie zielony POMOCY - Toskan - 08-07-2016 09:18

@[szykiryki] ksiegowa Tongue
co do pkt. 2 to sie mylisz, nic nie musze! Milego dnia!


RE: Strasznie zielony POMOCY - szykiryki - 08-07-2016 09:31

@[Toskan] tzn. powineneś zaliczkować oczywiscie Smile, ale nikt Cie do tego nie zmusi.
najwyzej później zapłaci się odsetki i też będzie grała gitara.


RE: Strasznie zielony POMOCY - filon56255 - 08-07-2016 15:20

Czyli żeby wszystko było elegancko. Do 20 sierpnia maksymalnie mam udać sie do US uzupełnić PIT36 i zapłacić 18% podatku.I koniec Tongue ? I później jak zlecę kolejna wypłatę to tak samo ? i tak w kółko Big Grin ? Dziękuje bardzo za odpowiedzi .


RE: Strasznie zielony POMOCY - Waldes93 - 08-07-2016 15:25

Przecież można raz w roku od całości a nie latać co miesiąc.


RE: Strasznie zielony POMOCY - filon56255 - 08-07-2016 15:35

Ale żeby się nie denerwować to moge robić to co miesiąc i wszystko będzie ok ?


RE: Strasznie zielony POMOCY - szykiryki - 08-07-2016 15:35

@[Waldes93], nie wiem kto Wam udzielił informacji, że najem powierzchni internetowej rozlicza się raz w roku? Bo chyba nikt w US czy w KIPie? Smile
Powinno się odprowadzać zaliczki co miesiąc i tyle... I nigdzie się nie lata, tylko robi przelew Smile. Słuchajcie dalej internetowych księgowych, zamiast dowiedzieć się u źródła jak to wygląda w Waszym przypadku i później mieć takie problemiki jak niedawny temat banana w tym dziale (tyle, że po odsetki mogą zwrócić się do Was za 5 lat, zeby się wiecej uzbierało).
http://zarabiam.com/Temat-Karne-odsetki-od-US-za-co-roczne-rozliczanie-135062

Nawet LM o tym pisało w swoim poradniku:

[Obrazek: 728e0bb456f145b5b68f6fb44f5b3777.png]

Oczywiscie ryzyko kontroli jest małe, ale lepiej rozliczać się zgodnie z prawem, tak jak należy...


@filon, nigdzie nie chodzisz. Pit składasz w przyszłym roku. teraz tylko robisz przelew do swojego US i płacisz zaliczke, a najlepiej się przejdź i zgłoś ryczałt- będziesz płacił 8,5%, a nie 18%, skoro wiążesz się z tym biznesem na dłuzej

Edit. No chyba, że doliczacie po prostu odsetki do wyliczonego podatku i płacicie to w całosci, jednorazowo- wtedy jest ok Smile