Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak się rozliczać z showup - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Jak się rozliczać z showup (/Temat-Jak-sie-rozliczac-z-showup-135457)



Jak się rozliczać z showup - Mr.Yes - 06-07-2016 21:45

Witam, tak jak w temacie.
Panowie jak rozliczać się z showup.tv?
Wyczytałem, że jest to traktowane jako dochód z usług rozrywkowych, jednak za wiele mi to nie mówi. Macie jakieś dokładniejsze info?


RE: Jak się rozliczać z showup - rachman - 06-07-2016 21:57

Cytat:dochód z usług rozrywkowych
Kto Ci takie coś powiedział? Czyli świadczenie usług? To by było działalność na to trochę podchodzi - w końcu to usługi tak?
Chodzi o te sex kamerki czy coś takiego?

EDIT:
Tak jak myślałem DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA:

http://www.podatki.egospodarka.pl/121422,Wirtualny-seks-to-nie-prostytucja-a-dzialalnosc-gospodarcza,1,70,1.html


RE: Jak się rozliczać z showup - Mr.Yes - 07-07-2016 06:47

Tak showup podaje na swojej stronie.

Pytam dlatego, że jest mnóstwo wersji tego, jak,to robić dlatego dobrze byłoby gdyby wypowiedziała się osoba, która ma stamtąd jakiś dochód.


RE: Jak się rozliczać z showup - rachman - 07-07-2016 14:36

Tu nie ma interpretacji za bardzo. Nie patrz na zdanie kogoś tylko dlatego że tam zarabia - to nie oznacza prawidłowego rozliczania się. Ty patrz na prawo bo logiczne że każdy chce jak najmniej opodatkowany sposób wybrać sobie - wielu rozlicza się nieprawidłowo a że ich nikt nie złapał nie oznacza że robią to prawidłowo - fiskus ma 5 lat na sprawdzenie. Często czeka do ostatniej chwili ze względu na mnogość spraw no i pewnie dlatego że wtedy sporą wartość mają narosłe odsetki.
Przeczytaj art którego link Ci podałem z niego wynika i ładnie jest opisane dlaczego to nie jest prostytycją, dlaczego to jest świadczeniem usług wg prawa podatkowego. Wynika z tego co czytałem praktycznie jednoznacznie że to DG. Nie wiem czy jest tam możliwość jakiejś innej interpretacji. Wg mnie nie. Spełnia to jak najbardziej definicję ustawową. Jak chcesz upewnić się możesz jeszcze na KIP a najlepiej w swoim US ale rozumiem że to może być krępujące więc wal śmiało na KIP anonimowo się dowiesz wszystkiego.