Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy to dobry pomysł? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Uploading (/Forum-Uploading-282)
+--- Dział: Wszystko o blogach PPA (/Forum-Wszystko-o-blogach-PPA-343)
+--- Wątek: Czy to dobry pomysł? (/Temat-Czy-to-dobry-pomysl-135196)



Czy to dobry pomysł? - kedob - 30-06-2016 18:49

Pytanie początkującego:
Mam bloga np o grach, oczywiście prowadzony regularnie. Ciekawie i kolorowo.
Tu i ówdzie powtykane buttony "download" a pod nimi oczywiście wiadomo co Smile
Blog się rozrasta, przybywa treści i po miesiącu mam dylemat
Czy zrobić:
- strony na blogu jako swoiste kategorie ( działy, główne osie, duże tematy) i tam wrzucać treści odpowiednie dla danej kategorii
- odrębne mini blogi ( mini strony) z tymi kategoriami

W tym drugim przypadku linki w menu otwierałyby te właśnie mini blogi ( strony)

Pomału dostrzegam wady i zalety obu rozwiązań, ale chętnie posłucham mądrzejszych od siebie.

Jestem na początku drogi i każda opinia jest ważna.
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.


RE: Czy to dobry pomysł? - kedob - 02-07-2016 05:44

OK, hmm, czy pomysł jest aż tak głupi, czy aż tak oczywisty?
Nikt nie ma pomysłu?, Nikt nie miał podobnego dylematu?


RE: Czy to dobry pomysł? - Zaróbmy Razem - 10-07-2016 03:26

Mało się znam, ale przez 8 lat widziałem i obserwowałem sporo blogów IT, bo w tej tematyce się obracałem, jednak o samym prowadzeniu i tworzeniu bloga mało wiem. Ale, jeśli Ciebie zadowoli moja opinia, to wybrałbym opcję numer dwa Big Grin


RE: Czy to dobry pomysł? - kedob - 10-07-2016 09:56

Dzięki za odpowiedź.
Na razie testuję oba rozwązania. Poza większą ilością pracy nad ministronami nie widac większej przewagi nad jednym "dużym" blogiem


RE: Czy to dobry pomysł? - Bravo - 10-07-2016 10:08

@[kedob]
Opcja nr 1 daje tę przewagę, że łatwiej wtedy pozycjonować bloga i zdobywać pozycje, ale opcja nr 2 będzie trudniejsza w pozycjonowaniu (więcej roboty), ale da lepszy efekt wyszukiwarki będą na nią lepiej patrzeć Smile, Jeżeli by cię to zainteresowało możesz zobaczyć kliknąć na obrazek z mojej sygnatury Smile


RE: Czy to dobry pomysł? - kedob - 10-07-2016 19:43

tak jak myślałem.
- 1 blog/multistrona: wszystko w jednym miejscu i łatwiejsze zarządzanie, słabsza pozycja w guglu ( ew. więcej roboty przy pozycjonowaniu)
- wiele ministron/blogów specjalistycznych: łatwiej zagospodarować/sprecyzować konkretną niszę, więcej roboty. Teraz wpadł mi pomysł żeby np główną stronę zrobić jako landing. Do roboty Smile