Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Nowy przekręt na Facebooku - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: Facebook (/Forum-Facebook-452)
+--- Wątek: Nowy przekręt na Facebooku (/Temat-Nowy-przekret-na-Facebooku-135009)



Nowy przekręt na Facebooku - war43 - 26-06-2016 18:00

Witam.

Kilka minut temu dostałem na facebooku powiadomienia: "XXXX Wspomniała o Tobie w komentarzu".

No cóż, powiadomienie jak powiadomienie, kliknąłem chcąc sprawdzić co tam o mnie piszą.
Ku mojemu zdziwieniu zamiast zobaczyć komentarz, nieumyślnie pobrałem plik o nazwie "Comment_JakieśNumerki.jse"

Wie ktoś może co to za badziewie? Smile


RE: Nowy przekręt na Facebooku - smyku - 26-06-2016 18:02

Zaszyfrowao ci dysk i wszystkie pliki na kompie

https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-na-nowego-wirusa-na-facebooku/


RE: Nowy przekręt na Facebooku - selfie - 26-06-2016 18:03

Coraz gorsze numery te kurw*y wymyślają.


RE: Nowy przekręt na Facebooku - twardy - 26-06-2016 18:06

Ja ostatnio dodawalem znajomych na fejk koncie i jakis hindus mi fote pindola wyslal. NIE POLECAM FACEBOOKA.


RE: Nowy przekręt na Facebooku - war43 - 26-06-2016 18:09

(26-06-2016 18:03)selfie napisał(a):  Coraz gorsze numery te kurw*y wymyślają.

Coraz gorsze, coraz gorsze, ale i tak podziwiam, bo jednak proste to to na pewno nie jest. Smile
No i ciekaw jestem jaki zysk może wygenerować takie znalezienie błędu w facebooku. Smile


RE: Nowy przekręt na Facebooku - Hopekk94 - 26-06-2016 18:10

dostalem to samo na fejka jak chciale otworzyc to wirusa wyczulo i skasowalem Wink


RE: Nowy przekręt na Facebooku - aero2 - 26-06-2016 18:15

Ciekaw jestem co oni z tego mają?
Żądanie zapłaty pieniędzy czy co?


RE: Nowy przekręt na Facebooku - Haxite - 26-06-2016 19:24

Zablokowany dostęp do dysku i żądanie okupu oczywiście w bitcoinach Smile
Zabawny artykuł z 2013 roku "Amerykańska policja zapłaciła okup twórcom CryptoLockera" Jerk2

Coraz częściej przyglądam się programowi CryptoPrevent - http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/zabezpieczajace/CryptoPrevent.html
Zgodnie z opisem to powinien blokować takie badziewie.


RE: Nowy przekręt na Facebooku - selfie - 26-06-2016 19:47

(26-06-2016 18:09)war43 napisał(a):  
(26-06-2016 18:03)selfie napisał(a):  Coraz gorsze numery te kurw*y wymyślają.

Coraz gorsze, coraz gorsze, ale i tak podziwiam, bo jednak proste to to na pewno nie jest. Smile
No i ciekaw jestem jaki zysk może wygenerować takie znalezienie błędu w facebooku. Smile

Bug(?) Bounty Facebook oferuje chyba max $10K więc myślę, że może na tym zarobić więcej. (A nawet o wiele więcej). Jak pisał Konfucjusz "Zróbcie, by uczciwość opłacała się bardziej niż kradzież, a nie będzie kradzieży.".