Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Cena SMS Premium a konwersja - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Cena SMS Premium a konwersja (/Temat-Cena-SMS-Premium-a-konwersja-135005)

Strony: 1 2


Cena SMS Premium a konwersja - aero2 - 26-06-2016 17:14

Witam.

Jaką cenę SMS Premium ustawiacie i daje wam najlepszą konwersję?

Obecnie jadę na SMS Premium za 30,75 zł i ledwo kilka na dzień wpada.

Myślę ustawić cenę SMS Premium na 1,23 zł może będzie dużo SMSów.

Promuję fake content w grupach Facebook jeśli ma to jakieś znaczenie.


RE: Cena SMS Premium a konwersja - mysc - 26-06-2016 18:45

Zależy kto jest grupą docelową Smile Jeśli są to osoby w wieku szkolnym - zwykle mają telefony na kartę lub mix 20, ew. 25 . Ich miesięczny abonament jest mniejszy od ceny Twojego sms'a - toteż od razu odpadają jako potencjalni klienci.

Jeśli celujesz w dorosłe osoby, najwyższa cena jest wręcz wskazana - w innym wypadku średnia (mam na myśli stawkę około 5zł, wówczas sms kosztuje 17,22 zł).

1,23 zł odpada, szkoda czasu Smile


RE: Cena SMS Premium a konwersja - piotrekprorok - 26-06-2016 19:26

Zarabiałem na wielu programach, na wielu serwisach. Sprawdzałem wiele stawek i w moim przypadku proste:

Jak SMS premium to tylko najwyższa stawka Smile


RE: Cena SMS Premium a konwersja - szykiryki - 26-06-2016 19:29

Mój target to głównie osoby <25+.
Na premium sms średnia 8% na plikach przy najwyzszej stawce (ponad 30 ziko za sms, 11,50 zł dla mnie...).
Ale tylko na eforsie, bo mają 'motywator' w postaci aktywacji za 0 zł, na innych serwisach premium średnia 2-3%...Tongue
Koniec końców uważam, że lepiej w wiekszosci przypadków wyjdzie się na subach (zwlaszcza, ze nie ma problemu ze stawkami 7-8 zł/lead), niektóre nisze (szczególnie real-contentowe) lepiej jednak chwycą na premkach.
Jesli fokusujesz się na premium- tylko maksymalna stawka, inna mija się z celem...

Edit.
@piotrus, great minds think alike Smile


RE: Cena SMS Premium a konwersja - selfie - 26-06-2016 19:52

@[aero2] Ja promuje wśród dorosłych powyżej +18 i niestety (Promuje suby) lepiej wpada 2,5 zł bo nie są to najbogatsi ludzie z obserwacji sytuacja gdy sms za 18 zł (na Efs 7,5) wpada raz na 6 leadów. Może, to też dlatego, że promuje suby. Ubolewam nad tym, że premium ma niecałe 0,5%. Branża około erotyczna.


RE: Cena SMS Premium a konwersja - aero2 - 26-06-2016 20:08

Dziękuję za rady, jednak zostanę przy największej cenie SMS Premium, jak ma ktoś wysłać to i tak wyśle.Smile


RE: Cena SMS Premium a konwersja - selfie - 26-06-2016 20:40

@[aero2] A promowałeś suby? Np. W pewnym serwisie Ef masz 7,5 a koszt sms'a to 18 zł. Może to lepiej wypadanie?


RE: Cena SMS Premium a konwersja - aero2 - 26-06-2016 20:42

@[selfie]
W subach nic mi nie wpadało ostatnio i przeszedłem na SMS Premium do HotPay, gdzie jest dobrze, bo ofiara nie musi podawać kodu, aby zaliczyło nam leada.Smile


RE: Cena SMS Premium a konwersja - szykiryki - 26-06-2016 22:14

Warto też przetestować wszystkie serwisy, bo konwersja bywa diametralnie różna na tych samych programach... sporo więc zalezy od wyglądu samego landingu no i od tego co pojawia się jako "zachęta" do wysłania sms'a. Wiadomix, żeby sprawdzić dziś wszystkich potrzeba co najmniej tygodnia i dość wyrównanego poziomu ruchu, ale czasami dobrze się przemęczyć Smile. Powodzenia!


RE: Cena SMS Premium a konwersja - Wojo-MyLead - 27-06-2016 14:00

Uważam że najbliżej prawidłowej odpowiedzi był mysc

(26-06-2016 18:45)mysc napisał(a):  Zależy kto jest grupą docelową Smile Jeśli są to osoby w wieku szkolnym - zwykle mają telefony na kartę lub mix 20, ew. 25 . Ich miesięczny abonament jest mniejszy od ceny Twojego sms'a - toteż od razu odpadają jako potencjalni klienci.

Jeśli celujesz w dorosłe osoby, najwyższa cena jest wręcz wskazana - w innym wypadku średnia (mam na myśli stawkę około 5zł, wówczas sms kosztuje 17,22 zł).

1,23 zł odpada, szkoda czasu Smile

Są takie grupy docelowe, w przypadku których niema najmniejszego sensu ustawiać najwyższej stawki. Gdyż wielu potencjalnych odbiorców, można w ten sposób stracić.
Czasem zmniejszenie stawki np. z 10zł na 7zł, może spowodować wzrost konwersji i w konsekwencji doprowadzić do większego zarobku.

Dorzuciłbym jeszcze jedną uwagę od siebie. Aby zarabiać skutecznie na najwyższej stawce, trzeba umieć skutecznie zachęcić potencjalnych odbiorców do skorzystania z oferty. Czyli efektywny marketing. Wiem z doświadczenia że wiele początkujących osób ma z tym problem.

Podobnie w przypadku osób które na początku generują stosunkowo niewielki ruch.


Jednak mimo wszystko, najbardziej opłacalną stawką, jest najdroższy SMS Premium.
Dla osób które potrafią skutecznie promować swoje programy i nie mają problemu ze zdobywaniem trafficu - odpowiedź jest prosta MO10 Smile