Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
blog/strona, posty, pasywny dochód - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: blog/strona, posty, pasywny dochód (/Temat-blog-strona-posty-pasywny-dochod-134906)



blog/strona, posty, pasywny dochód - mahuzz - 23-06-2016 19:24

Siemanko wszystkim Big Grin Fajnie że są tu raczej mili ludzie i zawsze dostaje się odpowiedź Wink
Mam nadzieję że ktoś jest w stanie mi pomóc.
Przymierzam się do zrobienia na poważnie strony. Powiedzmy że pod suby(czysto teoretycznie).
Żeby strona dobrze się pozycjonowała, muszą być na niej posty, tak? A żeby były posty, to z gotowych LP raczej lipa. A blog z wyglądem bloga raczej nie przejdzie. Chodzi mi o to, że będzie post pod postem. No ale przyjmijmy że tak jest. Każdy post ma ~500 znaków, jest inny. Wyjdzie to lepiej niż gotowy LP z jednym guzikiem + link?

Możecie nie rozumieć więc dam 2 przykłady:
1. Domena sprawdzswojeiq.com.pl, jak ktos w nia wejdzie to od razu przekierowywuje na suba.
2. Strona z wordpressem, post za postem, ~500 znaków, każdy inny, domena taka sama.

Jest jakaś różnica? Ktoś wytłumaczy co lepiej i dlaczego?

Pozdroo, rzucam reputami! Wink


RE: blog/strona, posty, pasywny dochód - mckosz - 23-06-2016 19:57

Żeby strona dobrze się pozycjonowała, musi być na niej treść. Unikalna treść. Nieważne czy to będą posty (blog), czy długi landing page z fajną treścią. Treścią jest także film z youtube umieszczony na stronie czy zwykły PDF podlinkowany w treści.


RE: blog/strona, posty, pasywny dochód - rafciu - 23-06-2016 20:00

Oczywiście z własnego doświadczenia wiem, że posty które pisze się samemu (unikalne teksty) są częściej przechwytywane przez wyszukiwarki a dzięki temu wyżej pozycjonowane. Gotowe teksty z LP są często uważane jako SPAM i niestety nie lecą tak do góry. LP jest wiele takich samych i często są z nich kopiowane teksty do następnych. Polecam pisać coś własnymi słowami a na pewno będą efekty.


RE: blog/strona, posty, pasywny dochód - mahuzz - 23-06-2016 20:01

@[mckosz] @[rafciu] ok, dzięki. No ale wrzucając treść, jakoś się to chyba szybciej pozycjonuje.. czy nie?

No bo jeśli jest sam landing page, to trzeba tylko to pozycjonować. I co zostaje? Chyba tylko linkowanie. Nie znam się Big Grin


RE: blog/strona, posty, pasywny dochód - rafciu - 23-06-2016 20:07

Twoja strona jest wtedy lepiej pozycjonowana dzięki słowom których użyłeś w wypowiedziach. Jest częściej znajdowana przez wyszukiwarki bo dodajesz za każdym razem coś nowego, innego i co najważniejsze jest aktualizowana.

co do LP masz zazwyczaj stały tekst i nie zmieniasz go za często a co się z tym wiąże mniejsza skuteczność wyszukiwania.

Mam nadzieje że trochę rozjaśniłem Smile


RE: blog/strona, posty, pasywny dochód - mahuzz - 23-06-2016 20:08

@[rafciu] mega, jestem Ci mega wdzięczny Wink reputki lecą


RE: blog/strona, posty, pasywny dochód - rafciu - 23-06-2016 20:10

Dziękuję bardzo i polecam się na przyszłość. Sam kiedyś korzystałem z LP (mało efektywne). Lepiej prowadzić stronę i pisać własne teksty (lepsza efektywność, więcej wejść).


RE: blog/strona, posty, pasywny dochód - mckosz - 24-06-2016 05:54

Chyba macie wszyscy złe wyobrażenie na temat landing page Smile

Porządnie zrobiony znajdziecie tutaj: http://dochod-z-pasji.pl/ i porównajcie ze swoimi.