Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wasze poglądy religijne - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Wasze poglądy religijne (/Temat-Wasze-poglady-religijne-134393)

Strony: 1 2


Wasze poglądy religijne - Deoes - 11-06-2016 01:45

Trochę dziwny temat ale naszło mnie akurat na utworzenie takie wątku. Jakie są wasze poglądy religijne?

Moje przekonanie co do religii jest takie, że została stworzona ona tylko do manipulacji ludźmi i po to również żeby wyjaśnić rzeczy których nie dało się logicznie wytłumaczyć setki lat temu.

Zapraszam do dyskusji Smile


RE: Wasze poglądy religijne - sulliwan93 - 11-06-2016 06:20

Raczej ateista, chodź wyjątkowo nie kradnie, nie zabijam i żyje jak inni, więc może religia nie jest mi potrzebna do bycie normalnym człowiekiem? Smile Skoro zaczynasz temat mógłbyś zacząć od siebie


RE: Wasze poglądy religijne - Begrezen - 11-06-2016 09:10

jedno jest pewne - jakaś siła nadprzyrodzona na pewno istnieje, wystarczy spojrzeć choćby na osoby opętane i na egzorcystów, którzy wypędzają demony, jak to logicznie wytłumaczycie? jeśli ktoś coś takiego doświadczył to wie, że jednak coś takiego istnieje


RE: Wasze poglądy religijne - twardy - 11-06-2016 10:02

(11-06-2016 09:10)Begrezen napisał(a):  jedno jest pewne - jakaś siła nadprzyrodzona na pewno istnieje, wystarczy spojrzeć choćby na osoby opętane i na egzorcystów, którzy wypędzają demony, jak to logicznie wytłumaczycie? jeśli ktoś coś takiego doświadczył to wie, że jednak coś takiego istnieje

A jakbys ludziom 200 lat temu wytlumaczyl dzialanie komputera? Moze po prostu te osoby mialy cos z deklem nie tak Wink

Jana Pawla II beatyfikowali bo podobno modlitwa do niego spowodowala kilka uzdrowien z ciezkich chorob! Wink


RE: Wasze poglądy religijne - Hopekk94 - 11-06-2016 10:46

Sądze podobnie do Begrezen`a Wink Nie modle sie , chodze do kosciola tylko jak u rodzicow jestem na weekendzie czasem Smile Cos jest nad nami, egzorcyzmy to nie tylko chorobypsychiczne . Ale czy bóg istnieje ? Napij sie za mną wódki albo zapal i wtedy mozna dyskutowac o powstaniu wszechświata nawet Tongue


RE: Wasze poglądy religijne - Artinesse - 11-06-2016 11:45

Zdarzy mi się pomodlić, może dlatego że modlitwa wiele pomogła mi w życiu. Nie chodzę do kościoła. Uważam że to w co wierzę to moja sprawa. Swoją drogą kościół to tylko budynek w którym wszystko jest złote a ludzie tam urzędujący (księża itp.) to dla mnie ludzie którym nie chciałabym się spowiadać, bo pozostawiają wiele do życzenia. Spowiadać to się mogę w modlitwie. Dla mnie kościół to instytucja/firma stworzona przez ludzi.


RE: Wasze poglądy religijne - twnt22 - 11-06-2016 11:48

(11-06-2016 11:45)Artinesse napisał(a):  Zdarzy mi się pomodlić, może dlatego że modlitwa wiele pomogła mi w życiu. Nie chodzę do kościoła. Uważam że to w co wierzę to moja sprawa. Swoją drogą kościół to tylko budynek w którym wszystko jest złote a ludzie tam urzędujący (księża itp.) to dla mnie ludzie którym nie chciałabym się spowiadać, bo pozostawiają wiele do życzenia. Spowiadać to się mogę w modlitwie. Dla mnie kościół to instytucja/firma stworzona przez ludzi.

Ciężko nie chodzić do kościoła i prawdziwie wierzyć. A co do spowiedzi to apostołowie dostali 'moc', dzięki którym odpuszczają grzechy. Można powiedzieć, że księża to następcy apostołów.
Co do złota w kościele to pamiętaj o piątym przykazaniu kościelnym


RE: Wasze poglądy religijne - twardy - 11-06-2016 11:52

(11-06-2016 11:48)twnt22 napisał(a):  
(11-06-2016 11:45)Artinesse napisał(a):  Zdarzy mi się pomodlić, może dlatego że modlitwa wiele pomogła mi w życiu. Nie chodzę do kościoła. Uważam że to w co wierzę to moja sprawa. Swoją drogą kościół to tylko budynek w którym wszystko jest złote a ludzie tam urzędujący (księża itp.) to dla mnie ludzie którym nie chciałabym się spowiadać, bo pozostawiają wiele do życzenia. Spowiadać to się mogę w modlitwie. Dla mnie kościół to instytucja/firma stworzona przez ludzi.

Ciężko nie chodzić do kościoła i prawdziwie wierzyć.

Czy jak staniesz w garazu to jestes od razu samochodem? Wink


RE: Wasze poglądy religijne - zjadamkredki - 11-06-2016 11:54

(11-06-2016 11:45)Artinesse napisał(a):  Zdarzy mi się pomodlić, może dlatego że modlitwa wiele pomogła mi w życiu. Nie chodzę do kościoła. Uważam że to w co wierzę to moja sprawa. Swoją drogą kościół to tylko budynek w którym wszystko jest złote a ludzie tam urzędujący (księża itp.) to dla mnie ludzie którym nie chciałabym się spowiadać, bo pozostawiają wiele do życzenia. Spowiadać to się mogę w modlitwie. Dla mnie kościół to instytucja/firma stworzona przez ludzi.

Trochę źle to interpretujesz. Kościół to nie budynek, a społeczność, która go tworzy.


RE: Wasze poglądy religijne - Takimyk - 11-06-2016 12:42

Mi nie przeszkadza religia, tak samo jak nie przeszkadza mi biegający zając czy przelatujący nade mną ptak, jednak jak ten zając zaczyna wyżerać mi marchewkę z ogródka a ptak sra mi na ramię to już wywołuje u mnie irytację.

Ludzie to takie stworzonka które myślą że są wyjątkowe, może dlatego mamy tak mocną potrzebę wiary w to że jest dla Nas przygotowany lepszy świat, że coś Nam się należy, że coś otrzymamy, że będzie to lepsze od tego co posiadamy itd. Pewnie dlatego od wieków piszemy różne książki, budujemy różne budowle, kłaniamy się różnym bogom i nie o dzwonie od lat mordujemy się na wzajem dla Naszych przekonań. Amen.