Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? (/Temat-Problem-bardzo-zmeczonych-oczu-co-radzicie-134308)

Strony: 1 2 3


RE: Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - Artinesse - 08-06-2016 22:54

(08-06-2016 21:46)mikuss napisał(a):  Jeśli nie masz wady wzroku to szkła 0 z fotochromem tylko do pracy przy komputerze, świetne rozwiązanie i odciążenie wzroku
Żadne krople, żele i inne wynalazki nie dadzą takiego efektu jak szkła z fotochromem

W pełni się zgadzam Smile posiadam takie okulary i świetnie się spisują. Są to okulary ochronne, które zakłada się jak dużo pracujesz przed komputerem. Spełniają swoją rolę, oczy się nie męczą tak szybko.
Ja już dawno je kupowałam, ponad 4 lata temu. Zamawiałam ramkę i szkła. Zapłaciłam 200 zł. czekałam około 2 tygodni. Do dziś je posiadam.


RE: Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - mikuss - 09-06-2016 06:43

(08-06-2016 22:54)Artinesse napisał(a):  
(08-06-2016 21:46)mikuss napisał(a):  Jeśli nie masz wady wzroku to szkła 0 z fotochromem tylko do pracy przy komputerze, świetne rozwiązanie i odciążenie wzroku
Żadne krople, żele i inne wynalazki nie dadzą takiego efektu jak szkła z fotochromem

W pełni się zgadzam Smile posiadam takie okulary i świetnie się spisują. Są to okulary ochronne, które zakłada się jak dużo pracujesz przed komputerem. Spełniają swoją rolę, oczy się nie męczą tak szybko.
Ja już dawno je kupowałam, ponad 4 lata temu. Zamawiałam ramkę i szkła. Zapłaciłam 200 zł. czekałam około 2 tygodni. Do dziś je posiadam.

Koszt szkieł fotochrom jest od kilku lat niezmienny, są tańsze od szkieł korekcyjnych, w cenie 200 zł u Cb to 160 jest minimum cena oprawek Smile
Jeśli Meloman ma okulary korekcyjne to na szkiełka dodanie warstwy fotochromu jest kosmetycznym zabiegiem, ale by się komuś chciało ( patrz opłaciło Tongue) to zrobić.
Ja sam nie posiadam wady wzroku ale właśnie do monitora mam okulary ze szkłami 0 pokryte fotochromem, nie ma lepszej ochrony wzroku jak taka opcja.


RE: Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - geraxon - 09-06-2016 07:09

-Tak jak wyżej, okulary z fotochromem
-na każdą godzinkę pracy przy komputerze 5 minut przerwy od patrzenia w ekran, najlepiej zrobić sobie kilkuminutowy spacer po okolicy, szczególnie jeśli wkoło jest zieleń
-możesz wypróbować maść albo krople ze świetlikiem
-ewentualnie okłady na oczy z herbaty, też fajnie łagodziły, przynajmniej w moim przypadku


RE: Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - Adde - 09-06-2016 07:12

Polecam Fluxa. Dostosuje jasność i barwy ekranu do aktualnej pory dnia. Różnica jest ogromna, szczególnie wieczorami Smile


RE: Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - Meloman - 09-06-2016 07:30

(08-06-2016 22:25)Apps napisał(a):  Zmień monitor :-)

Może śmieszne ale miałem średniej klasy Samsunga i oczy męczyłem strasznie, nie pomagały okulary i dostosowanie kolorów, zmieniłem na droższy model i problem z głowy.
Oczywiście to akurat u mnie, u Ciebie może być po prostu zbyt dużo czasu przed kompem :-) Choć ja spędzam 12-14h dziennie.
@[Apps] Specjalnie kupiłem nowy monitor, po to żeby mniej męczyć oczy, ze "specjalnymi" powłokami. I wyniósł mnie on całe 1200zł, więc myślę, że to akurat nie ta przyczyna Big Grin

(08-06-2016 22:51)Assasinoo napisał(a):  Myślę, że poniższe rady mogą pomóc.

1. Częściej mrugaj Idea Wykonując pracę przy komputerze zapominamy o mruganiu, skupiając się na ekranie monitora. (potwierdzone info)

2. Co jakiś czas odciąż wzrok, patrząc np. na oddalony element krajobrazu za oknem.

3. Stosuj krople nawilżające oczy.

4. Warto na pewno co kilka godzin zrobić sobie dłuższą przerwę od sztucznego światła monitora i pójść się przewietrzyć.

Część tych rad dowiedziałem się na BHP pracy z komputerem Lol
Z tym mruganiem to cholerna racja, w ogóle zapominam o mruganiu Idea
Co do przerw i odciążania. Dosyć ładny krajobraz za oknem i daleki, więc myślę, że podziała Smile

(09-06-2016 07:12)Adde napisał(a):  Polecam Fluxa. Dostosuje jasność i barwy ekranu do aktualnej pory dnia. Różnica jest ogromna, szczególnie wieczorami Smile
@[Adde] Jak najbardziej już używam od długiego czasu Smile I to prawda, różnica jest, ale to nadal było za mało.


# Co do tematu:
Fajnie się rozwinął temat, co mnie cieszy bo sporo rad poszło.
Po dodanie fotochromu do szkiełek idę dzisiaj, zobaczymy co powiedzą.
Z własnych obserwacji, właśnie zjarzyłem jedną rzecz: Nie obmywajcie za bardzo wodą oczu, a tym bardziej mydłem na twarz, bo to wysusza ostro skórę wokół oczu, ale i naturalną florę oczu jest w stanie wypłukiwać Smile


RE: Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - Scoobyx - 09-06-2016 11:38

Używałem kiedyś świetnego programu przypominającego nam co jakiś czas o przerwach. Pamiętam że logo to był taki niebieski ptaszek. Nie mogę go znaleźć aktualnie, ale teraz używam "EyeDefender". Co 45 min robi mi przerwy i specjalne ćwiczenia właśnie, żeby oczy się nie "zastały" w jednym miejscu. Czasami jedynie jeśli robisz coś ważnego to radzę go wyłączyć bo niespodziewanie może ci coś wyskoczyć na ekranie.


RE: Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - Hybrid1990 - 09-06-2016 11:49

zażywaj preparaty/tabletki/witaminy z luteiną
polecam:
Gold Luteina, Zuma, maxiluten, Luteina bio complex
każdy z wymienionych powyżej ma 30 tabletek/kapsułek, czyli wystarcza na miesiąc. Cena 20-30 zł.


RE: Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - .::Nicko::. - 09-06-2016 12:34

#delete


RE: Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - Ascoran - 10-06-2016 20:37

Jeśli siedzicie przy monitorach po nocy (tzn w ciemności) to polecam zainstalować "FLUX" - zależnie od pory dnia odpowiednio przyciemnia monitor i zmienia wyświetlanie kolorów przez co oczy się tak nie męczą - używam już jakiś czas i polecam Smile
Przy pierwszych dniach (a raczej nocach) wyda się Wam dziwne to że kolory się przy zachodzie słońca znacznie zmieniają na mniej jaskrawe ale serio polecam - w necie najdziecie masę artykułów na ten temat Smile


RE: Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - marcel_kk - 10-06-2016 21:10

Lacrimal - krople na podrażnione oczy, ból, zaczerwienienie, zmęczenie.
Rumianek, oczar, i świetlik posiadają właściwości kojące i odświeżające.
Stosowane są w celu łagodzenia bólu i zaczerwienienia błony śluzowej oczu spowodowanych pieczeniem, podrażnieniem, czynnikami atmosferycznymi oraz niekorzystnym wpływem środowiska.