Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? (/Temat-Problem-bardzo-zmeczonych-oczu-co-radzicie-134308)

Strony: 1 2 3


Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - Meloman - 08-06-2016 21:40

Cześć wam.
Myślę, że praktycznie każdy z tego forum, boryka się z problemem, że sporo siedzimy przed ekranami naszych sprzętów, co skutkuje bólem i przemęczeniem oczu.
Mi ostatnio ten problem coraz bardziej doskwiera. Moje gałki nie są białe, tylko pełne żyłek Undecided

Podzielcie się swoimi sposobami jak radzić sobie z ostro zmęczonymi oczami? Może jakieś świetne krople do oczu? A może jakieś inne cuda?
Czekam na propozycje, bo już serio ciężko wytrzymać Tongue


RE: Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - mikuss - 08-06-2016 21:46

Jeśli nie masz wady wzroku to szkła 0 z fotochromem tylko do pracy przy komputerze, świetne rozwiązanie i odciążenie wzroku
Żadne krople, żele i inne wynalazki nie dadzą takiego efektu jak szkła z fotochromem


RE: Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - Begrezen - 08-06-2016 21:48

-robić sobie przerwy od ekranu, nie siedziec po 10 h
-dbac o odpowiednią odległość i kąt nachylenia ekranu 2
-polecam książkę "widzę bez okularów", są tam techniki relaksacyjne dla oczu


RE: Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - Meloman - 08-06-2016 22:02

(08-06-2016 21:46)mikuss napisał(a):  Jeśli nie masz wady wzroku to szkła 0 z fotochromem tylko do pracy przy komputerze, świetne rozwiązanie i odciążenie wzroku
Żadne krople, żele i inne wynalazki nie dadzą takiego efektu jak szkła z fotochromem
@[mikuss] Mam wadę wzroku i to mocną, bo całe -4 lewe i -4 prawe oko Big Grin

(08-06-2016 21:48)Begrezen napisał(a):  -robić sobie przerwy od ekranu, nie siedziec po 10 h
-dbac o odpowiednią odległość i kąt nachylenia ekranu 2
-polecam książkę "widzę bez okularów", są tam techniki relaksacyjne dla oczu
@[Begrezen] Ok, czas poczytać o tych technikach, może coś pomoże Smile Kąt nachylenia jest ok, tak samo odległość.


RE: Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - mikuss - 08-06-2016 22:05

(08-06-2016 22:02)Meloman napisał(a):  
(08-06-2016 21:46)mikuss napisał(a):  Jeśli nie masz wady wzroku to szkła 0 z fotochromem tylko do pracy przy komputerze, świetne rozwiązanie i odciążenie wzroku
Żadne krople, żele i inne wynalazki nie dadzą takiego efektu jak szkła z fotochromem
@[mikuss] Mam wadę wzroku i to mocną, bo całe -4 lewe i -4 prawe oko Big Grin

No to i tak czy tak masz okulary Tongue Więc dodanie fotochromu do szkieł jakie masz to kosz 20-30 zł


RE: Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - Meloman - 08-06-2016 22:08

(08-06-2016 22:05)mikuss napisał(a):  
(08-06-2016 22:02)Meloman napisał(a):  
(08-06-2016 21:46)mikuss napisał(a):  Jeśli nie masz wady wzroku to szkła 0 z fotochromem tylko do pracy przy komputerze, świetne rozwiązanie i odciążenie wzroku
Żadne krople, żele i inne wynalazki nie dadzą takiego efektu jak szkła z fotochromem
@[mikuss] Mam wadę wzroku i to mocną, bo całe -4 lewe i -4 prawe oko Big Grin

No to i tak czy tak masz okulary Tongue Więc dodanie fotochromu do szkieł jakie masz to kosz 20-30 zł
@[mikuss] Ok, pójdę się zorientować ile to u mnie kosztuje. Chociaż dosyć dużo dałem za okulary, więc dziwne, że tak ważnej warstwy nie mają.
Dobra, czas spać i dać odpocząć oczom.

Czekam na kolejne rady jak sobie radzicie Smile


RE: Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - mikuss - 08-06-2016 22:19

(08-06-2016 22:08)Meloman napisał(a):  
(08-06-2016 22:05)mikuss napisał(a):  
(08-06-2016 22:02)Meloman napisał(a):  
(08-06-2016 21:46)mikuss napisał(a):  Jeśli nie masz wady wzroku to szkła 0 z fotochromem tylko do pracy przy komputerze, świetne rozwiązanie i odciążenie wzroku
Żadne krople, żele i inne wynalazki nie dadzą takiego efektu jak szkła z fotochromem
@[mikuss] Mam wadę wzroku i to mocną, bo całe -4 lewe i -4 prawe oko Big Grin

No to i tak czy tak masz okulary Tongue Więc dodanie fotochromu do szkieł jakie masz to kosz 20-30 zł
@[mikuss] Ok, pójdę się zorientować ile to u mnie kosztuje. Chociaż dosyć dużo dałem za okulary, więc dziwne, że tak ważnej warstwy nie mają.
Dobra, czas spać i dać odpocząć oczom.

Czekam na kolejne rady jak sobie radzicie Smile

U optyka Powinni sami zaproponować ten dodatek, zapytać czy nie chcesz jeśli korzystasz dużo patrząc w monitor, pewnie nikt profesjonalny nie pracuje w salonie optycznym gdzie realizowałeś receptę Tongue


RE: Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - coffee - 08-06-2016 22:24

(08-06-2016 21:46)mikuss napisał(a):  ''Jeśli nie masz wady wzroku to szkła 0 z fotochromem tylko do pracy przy komputerze, świetne rozwiązanie i odciążenie wzroku
Żadne krople, żele i inne wynalazki nie dadzą takiego efektu jak szkła z fotochromem''


''Osobiście nie wierzę w okulary ochronne do komputera. Kiedyś była mowa o takich, gdy przy monitorach CRT mówiono o promieniowaniu. Wtedy polecało się specjalne ekrany na monitor lub okulary tak zwane zerówki.
Aktualnie mają one pełnić rolę jako powłoka antyelektrostatyczna i zmniejszać wysuszanie oka. Jednak w dzisiejszych czasach oprócz wysuszania oka głównym problemem jest wielogodzinne patrzenie się w jeden punkt przez co oczy mają problemy z akomodacją oka. W skrócie zamiast okularów polecam zachowanie ergonomii pracy. Częste przerwy od monitora itd. I przerwy nie w stylu, pójdę pograć na konsoli albo telefonie. A np spacer czy innego zmuszenia oka by spojrzał w dal - chodzi o to by oko nie zastało się na patrzenie w jedną odległość. Polecam poczytać o ćwiczeniach oczu i akomodacji. ''


RE: Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - Apps - 08-06-2016 22:25

Zmień monitor :-)

Może śmieszne ale miałem średniej klasy Samsunga i oczy męczyłem strasznie, nie pomagały okulary i dostosowanie kolorów, zmieniłem na droższy model i problem z głowy.
Oczywiście to akurat u mnie, u Ciebie może być po prostu zbyt dużo czasu przed kompem :-) Choć ja spędzam 12-14h dziennie.


RE: Problem bardzo zmęczonych oczu - co radzicie? - Assasinoo - 08-06-2016 22:51

Myślę, że poniższe rady mogą pomóc.

1. Częściej mrugaj Idea Wykonując pracę przy komputerze zapominamy o mruganiu, skupiając się na ekranie monitora. (potwierdzone info)

2. Co jakiś czas odciąż wzrok, patrząc np. na oddalony element krajobrazu za oknem.

3. Stosuj krople nawilżające oczy.

4. Warto na pewno co kilka godzin zrobić sobie dłuższą przerwę od sztucznego światła monitora i pójść się przewietrzyć.

Część tych rad dowiedziałem się na BHP pracy z komputerem Lol