Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
PayPal, a nieuczciwy zwrot pieniędzy za zakup - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Systemy Płatności Internetowych (/Forum-Systemy-Platnosci-Internetowych-206)
+---- Dział: PayPal (/Forum-PayPal-335)
+---- Wątek: PayPal, a nieuczciwy zwrot pieniędzy za zakup (/Temat-PayPal-a-nieuczciwy-zwrot-pieniedzy-za-zakup-134163)

Strony: 1 2 3 4


PayPal, a nieuczciwy zwrot pieniędzy za zakup - sulliwan93 - 05-06-2016 09:58

Witajcie,

jako, iż z PayPalem mam mało przygód, a nie chcę szukać kolejnych mam do Was pytanie. Jak wygląda sytuacja, gdy sprzedam komuś konto w grze za przelew paypal, a kupujący wyjdzie do pp z prośbą o zwrot środków? Oczywiście dałem mu pełen dostęp do konta, a mimo to on zrobił spór. Mam szansę wygrać? Jak działać w takiej sytuacji? Co jeśli mój stan konta będzie na minusie, mogę tak zostawić i nie spłacać do paypala środków?


RE: PayPal, a nieuczciwy zwrot pieniędzy za zakup - marcel_kk - 05-06-2016 10:46

Wysłał Ci pieniądze jako "Rodzinie / krewnym" czy jako "Płatność za towary i usługi" ?
Otrzymasz emaila z PP o zadłużeniu i informacje że jak nie spłacisz zadłużenia to sprawa zostanie skierowana do kancelarii prawniczej specjalizującej się w odzyskiwaniu wierzytelności.
Jak miałeś konto zweryfikowane to sam już wiesz co zrobią.


RE: PayPal, a nieuczciwy zwrot pieniędzy za zakup - sulliwan93 - 05-06-2016 11:15

Nie widzę, czy jest to przelew rodzinny czy za towary. W opisie przelewu dodał, że przelew za "wirtualne konto w grze". Mam z nim cała korespondencję, pisaliśmy na e-mailu po czym na skype. Rozumiem, że nic nie zrobię z cała sprawą?
[Obrazek: image.jpg]


RE: PayPal, a nieuczciwy zwrot pieniędzy za zakup - Stworkowaty - 05-06-2016 11:32

Owszem, nic nie zrobią. Smile Dlatego zawsze pisze się że przelew f&f i wtedy nagle nikt nie chce kupić konta. ^^


RE: PayPal, a nieuczciwy zwrot pieniędzy za zakup - twardy - 05-06-2016 11:34

Jest oplata wiec wyslal jako zaplate za towar.


RE: PayPal, a nieuczciwy zwrot pieniędzy za zakup - radioid - 05-06-2016 14:15

Nie można robić zwrotów na produkty wirtualne, więc jeśli ktoś zrobi dispute, pisz, że to jest digital product i gość nie ma szans. Nie jest ważne, czy wysłał jako rodzinie czy kupił.


RE: PayPal, a nieuczciwy zwrot pieniędzy za zakup - sulliwan93 - 05-06-2016 20:02

Racja:

"13.3 Jakiego typu płatności kwalifikują się do zwrotu pieniędzy w ramach Ochrony kupujących w systemie PayPal?

Ochrona kupujących w systemie PayPal obejmuje jedynie płatności PayPal związane z określonymi dobrami fizycznymi. Płatności za następujące przedmioty nie kwalifikują się do zwrotu pieniędzy w ramach Ochrony kupujących w systemie PayPal:
---> artykuły niematerialne


" 11.10 Jakie są przykłady przedmiotów, transakcji lub spraw, które nie kwalifikują się do programu ochrony sprzedających?

--->Przedmioty niematerialne, licencje na treści cyfrowe i usługi "

Mam nadzieje, ze wygram sprawe. Mam dowody rozmów, że chodzi o konto tj. login i hasło wraz z dostępem do maila Smile W tytule dodał, że przelew za rzecz niefizyczną.


RE: PayPal, a nieuczciwy zwrot pieniędzy za zakup - mickelem - 14-06-2016 16:13

Na pewno wygrasz , jeśli wysyłał Ci jako zapłata za towar


RE: PayPal, a nieuczciwy zwrot pieniędzy za zakup - Marble - 14-06-2016 16:41

Ha! Miałem podobną sytuacje. Dalem kod psc i osoba kupujaca nie dala mi za to kasy na pp
Znalazlem w jego znajomych na fb rodzine jego- matke wujka i ciotke. Dzwonilem do nich w sprawie tego smarkacza i oszusta. Dzwonilem tez do jego szkoly. Wspomnialem o tym jego oszustwie. Rozmawiajac z jego nauczycielem dowiedzialem sie ze grono nauczycieli wraz z dyrektorem wyjasnialo z nim tą sprawe ( matka oszusta była w drodze do szkoły )Jerk2 Tam go tez postraszylem policją Big Grin kasa wróciła na konto bankowe Big Grin także jak jakiś typek gimbus cie oszukał to warto spróbować tegoJerk


RE: PayPal, a nieuczciwy zwrot pieniędzy za zakup - sulliwan93 - 15-06-2016 14:59

(14-06-2016 16:41)Marble napisał(a):  Ha! Miałem podobną sytuacje. Dalem kod psc i osoba kupujaca nie dala mi za to kasy na pp
Znalazlem w jego znajomych na fb rodzine jego- matke wujka i ciotke. Dzwonilem do nich w sprawie tego smarkacza i oszusta. Dzwonilem tez do jego szkoly. Wspomnialem o tym jego oszustwie. Rozmawiajac z jego nauczycielem dowiedzialem sie ze grono nauczycieli wraz z dyrektorem wyjasnialo z nim tą sprawe ( matka oszusta była w drodze do szkoły )Jerk2 Tam go tez postraszylem policją Big Grin kasa wróciła na konto bankowe Big Grin także jak jakiś typek gimbus cie oszukał to warto spróbować tegoJerk

To 37 letni rumun, straszenie telefonem do szkoły nie da nic Big Grin Sprawa stoi w miejscu, zobaczę jak się potoczy.