Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Inkubatory / startup - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Inkubatory / startup (/Temat-Inkubatory-startup-133971)



Inkubatory / startup - Sebqu - 31-05-2016 23:01

Cześć, chciałbym zacząć sprzedawać hurtowo towar na allegro, dodatkowo też za jakiś czas dropshipping, (może wyjdzie Jerk ) no ale osiemnastke mam dopiero pod koniec wakacji, a do tego czasu zarobiłbym sobie na autko i żeby wybawić się na wakacjach Smile
No i tak też doczytałem o inkubatorach, dużo ludzi narzekało, ale mi nawet pasuje bo siedzibe mają 80km ode mnie, więc wszystko git.
Jest też opcja twójstartup.pl niby spoczko, ale jednak 350km, no ale skoro lepsze to nawet i mogę pojechać 3500km.
Co Wy polecacie?
Dodatkowo chciałbym zapytać o kwestie prawnika, muszę z kimś obgadać temat podatkowy PRZED założeniem firmy czy jakkolwiek to się będzie nazywać, jest to najważniejsza sprawa. Napisałem do jednej i drugiej firmy i inkubatory proponują spotkanie i obgadanie, a twojstartup- spotkanie lub rozmowe telefoniczną. Jak myślicie czy ich prawnik wszystko ogarnie, czy lepiej ogarnąć swojego, od razu podkreślę, że jeśl lepiej trzeba ogarnąć swojego ale trzeba będzie wydać troszkę $, to nie ma problemu. Jeśli znacie jakiś dobrych prawników/strony które zrzeszają takich ludzi/kancelarie prawną? whatever, bardzo proszę podesłać namiary Smile
Pozdrawiam i życzę miłego dnia Smile

EDIT: Chociaż w sumie, jeśli mam porozmawiać o tym jak najwygodniej, najbardziej opłacalnie i LEGALNIE mam zrobić wszystkie te rozliczenia finansowe, to nie lepiej z księgową?Big Grin


RE: Inkubatory / startup - Dante_/ - 31-05-2016 23:08

Polecam SŁYNNEGO WOJCIECHA CEJROWSKIEGO http://telepapuga.pl/. Jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć to dzwoń Jerk2


RE: Inkubatory / startup - Sebqu - 31-05-2016 23:19

(31-05-2016 23:08)Dante_/ napisał(a):  Polecam SŁYNNEGO WOJCIECHA CEJROWSKIEGO http://telepapuga.pl/. Jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć to dzwoń Jerk2
Ty tak poważnie całkiem? Korzystałeś?
Ogólnie to myślałem o jakiejś indywidualnej jednostce, żebym zawsze mógł do niego wrócić i nie tłumaczyć od nowa.


RE: Inkubatory / startup - Dante_/ - 31-05-2016 23:35

(31-05-2016 23:19)Sebqu napisał(a):  
(31-05-2016 23:08)Dante_/ napisał(a):  Polecam SŁYNNEGO WOJCIECHA CEJROWSKIEGO http://telepapuga.pl/. Jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć to dzwoń Jerk2
Ty tak poważnie całkiem? Korzystałeś?
Ogólnie to myślałem o jakiejś indywidualnej jednostce, żebym zawsze mógł do niego wrócić i nie tłumaczyć od nowa.

Trolluję, ale tak na prawdę to nie wiem czy dobrze oni prawią. A tak na serio to raczej w każdym mieście w Polsce znajdziesz jakieś osoby, które pomogą w kwestiach prawnych/księgowych, bo nie ma co przepłacać od razu o nie wiadomo jakie spotkania etc.


RE: Inkubatory / startup - Meloman - 01-06-2016 06:35

(31-05-2016 23:01)Sebqu napisał(a):  Cześć, chciałbym zacząć sprzedawać hurtowo towar na allegro, dodatkowo też za jakiś czas dropshipping, (może wyjdzie Jerk ) no ale osiemnastke mam dopiero pod koniec wakacji, a do tego czasu zarobiłbym sobie na autko i żeby wybawić się na wakacjach Smile
No i tak też doczytałem o inkubatorach, dużo ludzi narzekało, ale mi nawet pasuje bo siedzibe mają 80km ode mnie, więc wszystko git.
Jest też opcja twójstartup.pl niby spoczko, ale jednak 350km, no ale skoro lepsze to nawet i mogę pojechać 3500km.
Co Wy polecacie?
Dodatkowo chciałbym zapytać o kwestie prawnika, muszę z kimś obgadać temat podatkowy PRZED założeniem firmy czy jakkolwiek to się będzie nazywać, jest to najważniejsza sprawa. Napisałem do jednej i drugiej firmy i inkubatory proponują spotkanie i obgadanie, a twojstartup- spotkanie lub rozmowe telefoniczną. Jak myślicie czy ich prawnik wszystko ogarnie, czy lepiej ogarnąć swojego, od razu podkreślę, że jeśl lepiej trzeba ogarnąć swojego ale trzeba będzie wydać troszkę $, to nie ma problemu. Jeśli znacie jakiś dobrych prawników/strony które zrzeszają takich ludzi/kancelarie prawną? whatever, bardzo proszę podesłać namiary Smile
Pozdrawiam i życzę miłego dnia Smile

EDIT: Chociaż w sumie, jeśli mam porozmawiać o tym jak najwygodniej, najbardziej opłacalnie i LEGALNIE mam zrobić wszystkie te rozliczenia finansowe, to nie lepiej z księgową?Big Grin
@[Sebqu] Zrób obchód po księgowych w twoim mieście - gwarantuje Ci, że one Ci wszystko wyjaśnią, albo jedna z nich.
Ja również przed założeniem firmy, szukałem, czytałem niezliczone ilości artykułów, szukałem nie wiadomo jakich prawników, a tak naprawdę wystarczyło 1 spotkanie z jedną księgową [z trzech] i wszystko rozjaśniła i prowadzi moją księgowość do teraz Smile

Naprawdę, nie ma sensu szukać nie wiadomo czego, szczególnie że sprzedawanie hurtowo i dropshipping to nie jest jakaś mega skomplikowana rzecz.


RE: Inkubatory / startup - Sebqu - 01-06-2016 23:01

@[Meloman] Tzn powiem tak, mieszkam w dość małym mieście, gdzie wątpie żeby była ogarnięta księgowa, ale jak nie znajde dobrej przez internet to tak zrobie jak mówisz Smile


RE: Inkubatory / startup - Meloman - 02-06-2016 09:16

(01-06-2016 23:01)Sebqu napisał(a):  @[Meloman] Tzn powiem tak, mieszkam w dość małym mieście, gdzie wątpie żeby była ogarnięta księgowa, ale jak nie znajde dobrej przez internet to tak zrobie jak mówisz Smile
@[Sebqu] Jak znajdziesz księgową przez internet to daj znać, byłbym wdzięczny Smile
Bo mi takowej dobrej się nie udało.