Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Minecraft - czy ktoś w to jeszcze gra? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Minecraft (/Forum-Minecraft-270)
+--- Wątek: Minecraft - czy ktoś w to jeszcze gra? (/Temat-Minecraft-czy-ktos-w-to-jeszcze-gra-133909)

Strony: 1 2


Minecraft - czy ktoś w to jeszcze gra? - TheMe - 30-05-2016 17:13

Witam,
Moja historia z pomysłem na postawienia sewera Minecraft zaczyna się jakiś rok temu gdy padł ulubiony serwer. Jako iż nadchodzą wakacje - więcej czasu na inne rzeczy niż nauka planuję powrót do zarabiania (między innymi do mysc'a, o ile mnie przyjmie Tongue ), a kasę zamierzam właśnie przeznaczyć na ponowne postawienie tego serwera. Mam jednak obawy że po kilku tygodniach upadnie z tego samego powodu co tamten - brak graczy, czyli brak zwrotu kasy.

Tak więc moje pytanie: czy obecnie na rok 2016 gra jeszcze wielu graczy w Minecrafta? Pomijamy już samą reklamę, chodzi mi o to czy gra jest nadal popularna w Polsce?

Mam nadzieję że wyraziłem się zrozumiale.


RE: Minecraft - czy ktoś w to jeszcze gra? - tollusiek - 30-05-2016 17:36

Na pewno nie jest popularna tak jak w czasach swojej największej chwały. Przez pryzmat polskiego Youtube widać, że widzom już przeszła ta gorączka związana z Minecraftem. A czy ludzie w Polsce jak i na świecie dalej w to grają? Z pewnością i to dosyć sporo (spojrzałem na Allegro i gra nadal schodzi w dużym nakładzie). Więc co do Twojego pomysłu z założeniem serwera - będzie ciężko, żeby utrzymać go z zadowalającą liczbą graczy przez dłuższy okres czasu, co oczywiście nie jest niemożliwe. Będziesz musiał się poważnie zastanowić nad wprowadzeniem czynników, które zatrzymają graczy na więcej niż kilka dni bądź tygodni, czego Ci życzę.
Pozdrawiam.


RE: Minecraft - czy ktoś w to jeszcze gra? - TheMe - 30-05-2016 19:28

Dzięki za odpowiedź. Z tego co napisałeśi zainteresowanie MC jest takie samo lub podobne jak kiedyś (rok, dwa lata temu) więc opłaca się... Pytałem się dlatego że dawno w to nie grałem i nie wiem czy nadal da się uzbierać te 100-200 osób dziennie.


RE: Minecraft - czy ktoś w to jeszcze gra? - Admin - 10-06-2016 06:52

Ruch na mc jest znacznie mniejszy niż lata temu, ale wciąż ludzie w niego grają, wybić serwera nie wybijesz jeśli nie masz programisty w javie który ogarnie autorskie tryby/rozwiązania, czasy wybijania serwerów które nic nie oferują prócz skyblocka, survivalu, creativa dawno się skończyły.


RE: Minecraft - czy ktoś w to jeszcze gra? - TheMe - 30-07-2016 16:43

Troche #odkopuje bo zobaczyłem że ktoś (jaki ktoś, sam Admin) się odezwał.
Co do programisty to z tym nie będzie problemu bo mam kilku takich znajomych. Obecnie straciłem ekipę do serwera ale cóż... A co do trybów to łatwiej jest ogarnąć skript. Różne rzeczy się w tym robiło typu minigry ale nie wiem czy nadal to działa jak kiedyś :v


RE: Minecraft - czy ktoś w to jeszcze gra? - DariaFB - 13-09-2016 22:28

Lubię se czasami wejść na jakiś serwerek i pograć ;> Ale dużo sie nie zmieniło dzieci dalej od groma :/


RE: Minecraft - czy ktoś w to jeszcze gra? - Przemek10r - 29-12-2016 21:49

Na pewno nie jest tak popularna jak za czasów JJayJokera


RE: Minecraft - czy ktoś w to jeszcze gra? - H_Brunner - 28-04-2017 07:33

Ja pykam czasami. Miałem też dwa własne serwery. Napisałem do nich plugina na sklepik pod /menu, zrobiłem klienckiego moda do automatyzacji kilku rzeczy. Ale to czasy 1.7.10


RE: Minecraft - czy ktoś w to jeszcze gra? - SkupAmazon - 16-05-2017 11:24

Kiedyś sobie grałem ale znudziło mi się Smile


RE: Minecraft - czy ktoś w to jeszcze gra? - Deiv - 16-07-2018 21:31

Witam,czy opłaca się jeszcze postawić byle jaki serwer w minecraft?