Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarabianie na zdjęciach - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Zarabianie na zdjęciach (/Temat-Zarabianie-na-zdjeciach-133766)

Strony: 1 2 3


Zarabianie na zdjęciach - Pracownia - 27-05-2016 20:27

Cześć,
Mam na imię Damian, jest po maturze i jak na razie nie wybieram się na studia, ponieważ wolę zarabiać pieniądze.
Dzisiaj zacząłem sprzedawać zdjęcia na Shutterstock.



27.05.2016
Shutterstock: Aktywnych zdjęć 39.
Sprzedane zdjęcia: 4
Zarobione pieniądze: 2,63$Huh

Jeśli macie chęć zarabiać po przez pstrykanie zdjęć to macie tutaj reflinka.

http://submit.shutterstock.com/?ref=3851102

Jeśli macie jakieś pytania w sprawie Shutterstock to chętnie odpowiem i pomogę.

I na koniec przesyłam dmuchawce i zachód słońca na poprawę humoru. Heart

[attachment=3702]


RE: Zarabianie na zdjęciach - DorszGaming - 27-05-2016 20:30

Takiego dziennika jeszcze nie było Big Grin Powodzenia życzę!


RE: Zarabianie na zdjęciach - Noozer - 27-05-2016 20:34

Szykuje się ciekawy dziennik, powodzenia Smile !


RE: Zarabianie na zdjęciach - krutek90 - 27-05-2016 21:01

Będę z miłą chęcią śledził, kiedyś chciałem wejść w ten biznes, jednak brak doświadczenia z aparatem mi w tym przeszkodził. Niemniej jednak życzę dużych zarobków i czekam na kolejne posty Smile Pzdro


RE: Zarabianie na zdjęciach - Dante_/ - 27-05-2016 21:14

Na jakiej zasadzie działa shutterstock? Pytam się, ponieważ że sprzedałeś 4 zdjęcia, a żeby pobrać zdjęcie/video to trzeba kupić pakiet, najmniejszy 5 obrazków = 39€. Czyli dostajesz jakiś % czy jak?


RE: Zarabianie na zdjęciach - krutek90 - 27-05-2016 21:38

@Dante_/ Tutaj masz więcej informacji, przyznam że ciekawie to wygląda i na pewno zarejestruję się z reflinka.


RE: Zarabianie na zdjęciach - fusek - 27-05-2016 21:53

A jakim sprzetem robisz te zdjeciaWink
Ciekawa sprawA


RE: Zarabianie na zdjęciach - Olszi - 28-05-2016 07:42

Na jakiej tematyce się skupiasz?
Studyjne też robisz? Jak tak to wrzuć jakąś fotkę. Jaki ogólnie masz sprzęt? Body, szkła. Sam trochę pstrykam choć ostatnio brak czasu i poczciwa 5D leży i się kurzy.


RE: Zarabianie na zdjęciach - MoneyFetish - 28-05-2016 08:00

Życze powodzenia i zapału! :-)

Swoją droga przypomniała mi się pewna historia związana z zarabianiem na zdjęciach. Rzecz miała miejsce w Polsce. Pewna fotografka miala podpisane umowy ze politykami i innymi medialnymi osobami. Robiła im zdjęcia (za jakąs opłatą) i wrzucała wszystko w wysokiej rozdzielczości do swojego portfolio. Majątku na tym nie zrobiła, ale pozniej... zgłosiła się do firmy windykacyjnej i trzepała niewyobrażalną kasę na odszkodowaniach z używanie jej zdjęć. (W niektorych przypadkach były to kwoty 5 cyfrowe). Zdjęcia samoczynnie wpadały do google grafika. Nieświaodmi ludzie używali ich na swoich stronach - jej "ofiara" zostały szkoły, urzędy, ministerstwa...

True story.

Pozdrawiam,
MF


RE: Zarabianie na zdjęciach - Pracownia - 28-05-2016 10:30

Odpowiadam na wasze pytania Big Grin
1. Na jakiej zasadzie działa shutterstock?
Shutterstock jest to bank zdjęć gdzie możesz kupić lub sprzedać zdjęcie. Skala jest na cały świat. Sprzedawane zdjęcia muszą trzymać poziom, ale proszę się nie zrażać nie jest tak trudno. Mogę dodać, że z telefonem na shutterstock można robić Big Grin

2. Pytam się, ponieważ że sprzedałeś 4 zdjęcia, a żeby pobrać zdjęcie/video to trzeba kupić pakiet, najmniejszy 5 obrazków = 39€. Czyli dostajesz jakiś % czy jak?
To zależy jaki rozmiar zdjęcia sprzedaż. Zazwyczaj jest 0,25 $ za zdjęcie czyli Subscriptions. Ostatnio sprzedałem zdjęcie za 1,88 $ i to jest On Demand.

Im więcej zarobisz to stawki ci powiększają.

3. A jakim sprzetem robisz te zdjecia?
Pstrykam canon 450d i do tego obiektyw 55-250 mm. Jak na początek wystarczy, koszt jego jest 600zł. Jeśli macie lepszy telefon to możecie robić zdjęcia telefonem.

4. Na jakiej tematyce się skupiasz?
Co mi w ręce wpadnie, aczkolwiek rwie mnie do przyrody.

5.Studyjne też robisz?
Teraz zaczołgałem ogarniać. Najpierw muszę kupić lepszy aparat, a później inwestycja w studio.

Dziękuje za miłe słowa.
Przesyłam zdjęcie studyjne.


[Obrazek: IMG_2763.jpg]