Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Strona wielojęzyczna, a zarobek na niej. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Zarabianie na WWW - dyskusje, pytania i odpowiedzi (/Forum-Zarabianie-na-WWW-dyskusje-pytania-i-odpowiedzi-202)
+--- Wątek: Strona wielojęzyczna, a zarobek na niej. (/Temat-Strona-wielojezyczna-a-zarobek-na-niej-133737)



Strona wielojęzyczna, a zarobek na niej. - Konrax54 - 27-05-2016 12:45

Witam,
mam pytanie dotyczące zarabiania na stronie internetowej. Zamierzam napisać aplikację użytkową, ale zastanawia mnie pewna sprawa. Zastanawiam się nad tym, czy lepiej stronę tworzyć od razu pod rynek angielskojęzyczny tj. domena .com zamiast .pl, główny język na stronie to angielski itd, czy lepiej najpierw zrobić stronę na polski rynek i dodać obsługę języka angielskiego. Które rozwiązanie jest według was lepsze? Strona nie będzie zawierała treści, a będzie bardziej narzędziem jak np. notatnik online Big Grin .
Zamierzam się utrzymywać z reklam i mam w związku z tym kolejne pytanie: Jak jest z zarobkami na stronach angielskojęzycznych?
Dzięki za przeczytanie.


RE: Strona wielojęzyczna, a zarobek na niej. - krutek90 - 27-05-2016 12:53

Wybierz domenę główną z rozszerzeniem com oraz domyślnie w wersji angielskiej.


RE: Strona wielojęzyczna, a zarobek na niej. - selfie - 27-05-2016 12:55

Jeśli masz zamiar stworzyć aplikację użytkową, to nie ma sensu zamykać się jedynie na Polski rynek. Co do zarobku z reklam, to na pewno więcej, ale ile? Ciężko stwierdzić.


RE: Strona wielojęzyczna, a zarobek na niej. - rachman - 27-05-2016 13:15

cóż obstawiam com i ang domyślnie skoro i tak międzynarodowo chcesz lecieć a inne języki dodatkowo


RE: Strona wielojęzyczna, a zarobek na niej. - Konrax54 - 27-05-2016 13:34

Ok, dzięki. Mam jeszcze pytanie; jak wygląda kwestia wypozycjonowania strony na rynek angielski? Jest trudniej/łatwiej?


RE: Strona wielojęzyczna, a zarobek na niej. - selfie - 27-05-2016 13:38

No to wypadałoby, żebyś sprawdził ile produktów takich/podobnych istnieje dzięki temu będziesz wiedział. Użyj np. Google Keyword Planner i zobacz: Ile osób tego szuka, pod jakimi frazami, jaka jest konkurencja.


RE: Strona wielojęzyczna, a zarobek na niej. - rachman - 27-05-2016 23:17

Podejrzewam że konkurencja dużo większa niż na rynku PL - logiczne że pół świata około się jako tako posługuje językiem angielskim więc jak chce się robić coś światowo to czy to Polak, Kazach, czy Japończyk to robi po angielsku stronkę więc konkurencja musi być większa ale w praktyce to musisz sprawdzić bo zależy od słó kluczowych wiadomo Wink


RE: Strona wielojęzyczna, a zarobek na niej. - radioid - 28-05-2016 21:31

Ja dodam, że nie opłaca się robić ... strony, aplikacji, czegokolwiek w języku polskim. To strata cennego czasu, w tym czasie zrobisz drugą po angielsku.