Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zaliczki - problem z wyliczeniem - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Zaliczki - problem z wyliczeniem (/Temat-Zaliczki-problem-z-wyliczeniem-133508)



Zaliczki - problem z wyliczeniem - Xers - 22-05-2016 00:22

Ostatnio dowiedziałem się podczas rozliczania rocznego, że powinienem odprowadzać zaliczki co miesiąc. Teraz nie bardzo orientuje się jak powinienem rozliczyć się z odsetek - tych zaliczek.



moje zarobki miesięczne:

Styczeń: 195
Lusty: 247,5
Marzec: 377,5
Kwiecień: 497
Maj: 1054,55
Czerwiec: 772,15
Lipiec: 786.62
Sierpień: 517,5
Wrzesień: 1557,5
Październik: 7588,95
Listopad: 2939,92
Grudzień: 2073,67


Rozliczenie 22.04.2016

Byłbym wdzięczny jakby ktoś mógł mi podać wzór i link do kalkulatora żebym mógł to jakoś samodzielnie obliczyć i zrobić korektę w PIT.

Czy w urzędzie skarbowym mogę liczyć na pomoc w wyliczeniu tego? Jeśli tak to gdzie dokładnie(do jakiego pokoju/działu) powinienem się udać?

Z góry dziękuję,


RE: Zaliczki - problem z wyliczeniem - rachman - 22-05-2016 02:06

1. Możesz zadzwonić do urzędu to Cię przełączą gdzie trzeba.
2. W urzędzie osobiście poszukaj "Informację" - czasami jest taki osobny pokój - a jak nie to Ci powiedzą do którego pokoju iść i tam Ci udzielą info.
3. Możesz też zadzwonić na KIP - to specjalna linia do udzielania porad podatkowych ministerstwa finansów: Krajowa Informacja Podatkowa

Skoro złożyłeś PIT a nie płaciłeś podatku to powinna Ci wyjść po prostu niedopłata, więc korekta nie dotyczy chyba nie płacenia? Wychodzi niezapłacony podatek i go po prostu wpłacasz, jak się doczepili to z odsetkami. Odsetki przecież w PIT nie wyjdą nawet w korekcie z tego co wiem bo niby gdzie... ale dopytaj i daj znać o co kaman w tym co tam nawojowałeś.


RE: Zaliczki - problem z wyliczeniem - Xers - 24-05-2016 15:01

sprawa rozwiązana.

jeśli się to komuś przyda to:

Pani w urzędzie mi pomogła(chociaż cały czas mi powtarzała "nie jestem pana księgową", dlatego wszystkie działania musicie wykonywać sami - logiczne)

Zaliczki wyliczyłem ze wzoru:

zarobek w danym miesiącu *(razy) 18% /(podzielić) na 100 - 556,02 = wynik (zaliczka, odprowadzamy ją jak wyjdzie nam na +)

i tak każdy miesiąc osobno. Następnie z wyliczonymi wynikami za każdy miesiąc idziemy na Urzedu do działu rachunkowości i tam nam pani to wyliczy Smile

można też użyć kalkulatorów dostępnych w sieci, ale ja to wolę mieć pewność Big Grin

Pozdrawiam, Xers Smile

ps. Odsetki są małe - łącznie mam do zapłacenia jakieś 70 zł, więc warto się z tego rozliczyć żeby spokojnie spać Smile


RE: Zaliczki - problem z wyliczeniem - lawokPL - 28-06-2016 14:18

Tak jak Xers pisal, podatek musisz placic co miesiac, jesli przekroczysz kwote wolna od podatku, jesli tego nie zrobisz odsetki przychodza, ale jesli jestez np. ryczałt

8,5% to z 10 tys. placisz 850 PLN, latwo sobie obliczyc ile wyjda dosetki z 850 w ciagu roku jesli jest 8,5%, najlepiej po prostu co miesiac po uzyskanych dochodach, placic 18 lub 8,5 % jesl;i masz firme, to od zarobku odejmujesz ZUS i co miales w kosztach firmy i wychodzi ci twoj zarobek i od tego odliczasz PODATEK, jak masz VAT to VAT placisz i tyle Smile

gorzej jak bys zarobil 200tys. i nie zglosil do US i by do tego doszli , akurat pomagam znajomemu, gdzie firma miala odprowadzac za niego podatek i wyslac mu PIT a niestety, jest problem bo sie okazuje ze to firma krzak