Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Fałszywy profil, kradzież zdjęć... - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: Facebook (/Forum-Facebook-452)
+--- Wątek: Fałszywy profil, kradzież zdjęć... (/Temat-Falszywy-profil-kradziez-zdjec-133504)



Fałszywy profil, kradzież zdjęć... - MrDream - 21-05-2016 20:35

Jedno pytanie!

Wie ktoś może mniej więcej jak działa weryfikacja facebook'a?

Chodzi mi o to, że ktoś ukradł czyjeś zdjęcie, wrzucił je jako swoje na fikcyjny profil i podszywa się pod tę osobę. Czy jak zgłosi tę kradzież tożsamości kilka osób to facebook się tym zajmie, czy trzeba raczej znacznie większej liczby osób do zgłoszenia tego?

Pozdrawiam,
Dan
Heart


RE: Fałszywy profil, kradzież zdjęć... - rachman - 21-05-2016 21:22

nie wiem czy fejs bawi się w weryfikację czy dana osoba podaje swoje nazwisko i zdjęcie ale prokuratura już tak. podszywanie się pod kogoś podlega pod paragrafy. chyba że to fikcyjny profil to nie.


RE: Fałszywy profil, kradzież zdjęć... - armada23 - 21-05-2016 21:29

Facebook nie weryfikuje czy to prawdziwe dane czy nie i blokuje konta tylko jeśli konto łamie regulamin więcej nic z tym nie robią,oczywiście możesz złożyć wniosek osobiście że taka sytuacja miała miejsce jeśli to twoje zdjęcia skradziono, kolega tak miał ale komu by się chciało bawić i szukać miesiącami hehe a na policji to by cie wysmiali


RE: Fałszywy profil, kradzież zdjęć... - rachman - 21-05-2016 21:33

wyśmialiby? jak dasz się spławić to pewnie. jak twardo siądziesz to muszą przyjąć zgłoszenie. chyba że nic nie ma szkodliwego to nie warto nerw truć sobie ale jeśli ktoś szumi w Twoim imieniu to nawet powinieneś zgłosić bo do Ciebie pierwszego policja się uda w razie czego...


RE: Fałszywy profil, kradzież zdjęć... - armada23 - 21-05-2016 21:38

(21-05-2016 21:33)rachman napisał(a):  wyśmialiby? jak dasz się spławić to pewnie. jak twardo siądziesz to muszą przyjąć zgłoszenie. chyba że nic nie ma szkodliwego to nie warto nerw truć sobie ale jeśli ktoś szumi w Twoim imieniu to nawet powinieneś zgłosić bo do Ciebie pierwszego policja się uda w razie czego...

No tak masz rację każde zgłoszenie muszą potraktować poważnie ale gdybyś tylko opuścił komisariat to byłbyś nr 1 do śmiechu bo kto normalny zgłasza sprawę na policję za skopiowanie fotki, chyba że zostało popełnione przestępstwo to co innego ale zazwyczaj to takie osoby co chcą wysepic kasę od takiej osoby, a jeśli twoje fotki są w necie to zrobił to kolega, były kolega, wkurzona ex, wkurzona koleżanka, ogólnie z doświadczenia wiem że każdemu to powiewa czy jego fotki ktoś gdzieś wrzuca czy nie, wielokrotnie mi koleżanki pokazywały jak mają profile na fotce i innych badziewiach i nawet z tym nic nie robiły


RE: Fałszywy profil, kradzież zdjęć... - rachman - 21-05-2016 21:50

Wysępić kasę? Niby jak? Masz prawo to zgłosić i co Cię to obchodzi że ktoś to wyśmieje? Jak Ci zrobi wjazd na chatę bo ktoś sprzedał w Twoim imieniu coś albo napisał coś na jakiegoś polityka to będziesz też taki "zachowawczy"? Jak nic się nie dzieje to napisać "kasuj to bo dojdę ktoś ty i narobię smrodu" a jak coś kombinuje ta osoba to się nie szczypać tylko zgłaszać by mieli w papierach za wczas że to nie Ty. Proste. Już jednej osobie pomagałem wybrnć jak ktoś w jej imieniu narobił dymu. Uwierz szkoda nerw by czekać na to czy coś się stanie.


RE: Fałszywy profil, kradzież zdjęć... - armada23 - 21-05-2016 21:54

Moze i masz rację ale gdzie te osoby co kradną zdjęcia i robią komuś dym? Bo jeszcze nie spotkałem


RE: Fałszywy profil, kradzież zdjęć... - rachman - 21-05-2016 22:35

Się ciesz a nie martw tym Wink Raz miałem styczność i nie osobiście na szczęście. Gość ze 3 razy na przesłuchaniu był bo nie chciało im się IP sprawdzać od razu czy prosić fejsa o IP. Nie wiem jak to poszło potem ale w końcu jakoś wyjaśnił że nie on wciskał jakieś dziwne towary przypadkowym ludziom z grupy.