Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Mam pomysł na serwis i kasę na start... - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Zarabianie na WWW - dyskusje, pytania i odpowiedzi (/Forum-Zarabianie-na-WWW-dyskusje-pytania-i-odpowiedzi-202)
+--- Wątek: Mam pomysł na serwis i kasę na start... (/Temat-Mam-pomysl-na-serwis-i-kase-na-start-133178)



Mam pomysł na serwis i kasę na start... - siemasz - 13-05-2016 21:45

Narodził się u mnie pomysł na otwarcie serwisu www w branży, gdzie sądzę, że zdobyłby jakąś popularność. Ogólnie miałby wartościowy kontent: newsy, recenzje, felietony. Żadne precle czy inny szajs, poważna strona wybijająca się jakościową treścią. Sam mam doświadczenie jako redaktor, pisząc artykuły na zlecenie czy na etacie przez krótki czas. Poza mną miałbym do współpracy 2 osoby, także z doświadczeniem, więc o treść na stronie się nie martwię.

Problem w tym, że zawsze pisałem "dla kogoś", więc zarządzaniem stroną się nie przejmowałem. Umiem sformatować i opublikować wpis w Wordpressie... i to tyle Big Grin
Mam kasę na start i jestem skłonny zainwestować a nawet zaryzykować i przeinwestować, bo ten serwis stał się moją ambicją i po prostu muszę spróbować, bo będę zawsze żałować, że tego nie zrobiłem. Nawet jeśli nie wypali, to przynajmniej powiem sobie, że próbowałem czegoś swojego, zanim wrócę do pisania u kogoś albo do innej pracy na etacie.

Rzeczy, które planuję zrobić:
1. Wykupienie domeny - tutaj raczej po zbadaniu tematu w internecie dam radę sam.
2. Oprawa graficzna strony - raczej nie dam rady sam, chyba, że ktoś podrzuci mi jakieś sensowe szablony, ale jestem skłonny opłacić grafika. Będę potrzebował chociażby logo strony i tego typu rzeczy.
3. Postawienie strony - najlepiej na Wordpressie. Raczej nie dam rady sam i też jestem skłonny kogoś wynająć. Gdzie? Kogo? Gdzie poczytać o tym jeśli brałbym się za to sam?
4. Promocja postawionej strony - sam ogarniam tzw. social media, więc zarządzanie fanpage to dla mnie żaden problem, ale np. na SEO się nie znam.
5. Zarabianie na stronie. Wstawienie reklam - adsense czy coś innego? Nawiązanie kontaktu i propozycje współpracy z firmami z branży biorę na siebie. Przypuszczam, że po czasie propozycje zacznę dostawać sam.

No i ostatnia sprawa - nie mam działalności gospodarczej i chciałbym jak najdłużej zwlekać z jej założeniem.

No i tutaj pytanie do użytkowników: czego zapomniałem, gdzie szukać informacji i potrzebnych mi ludzi? Wdzięczny będę za każdy odzew, nawet za sprowadzenie mnie na ziemię. Jeśli znacie jakieś wpisy lub strony pomocne mi w czymkolwiek - linkujcie.
Chętnie nawiążę współpracę z osobami, które tu wymieniłem.


RE: Mam pomysł na serwis i kasę na start... - TodMean - 13-05-2016 21:49

2. Jak by co to mogę pomóc Wink
3. Z tym również nie będzie problemu.

W razie czego zapraszam na PW lub GG, dogadamy się Wink


RE: Mam pomysł na serwis i kasę na start... - jaskier - 17-05-2016 18:20

1. jeśli chciałbyś kupić serwer i domene na Masternet.pl mogę podesłać ci kod rabatowy na 5%Smile (w zamian poproszę cie o kupno z reflinka)
a do 2 i 3 polecam https://www.facebook.com/przemek.kubacka?fref=ts


RE: Mam pomysł na serwis i kasę na start... - rachman - 20-05-2016 22:34

1. Wykupienie domeny - polecam seohost, tanie odnowienia i ceny domen, sam trzymam tam swoje, jakbyś się zdecydował służę refem na życzenie

2. Oprawa graficzna strony - na forum Kede jak chodzi o grafikę daje radę

3. Postawienie strony - Wordress? To się przyda:
http://www.wordpress-polska.pl/o-wordpressie/wordpress-instalacja/
https://wpzen.pl/podrecznik/instalacja/