Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dotacje w Bitcoin a podatki - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Dotacje w Bitcoin a podatki (/Temat-Dotacje-w-Bitcoin-a-podatki-132964)



Dotacje w Bitcoin a podatki - urban07 - 08-05-2016 11:12

Niedawno zacząłem pracę nad moim autorskim projektem pewnej usługi online(na razie nie zdradzam szczegółów Wink ). Problem w tym, że jak każdy inny portal internetowy, ten też będzie miał pewne koszty utrzymania(opłaty za serwer itp.). Chcę zatem wprowadzić opcję dobrowolnej dotacji Bitcoin. Całość tych dotacji szła by na utrzymanie portalu. Jak powinienem się z tego rozliczyć i czy mogę przyjmować takie dotacje bez DG?

Jeszcze takie czysto teoretyczne pytanie: Gdyby strona zaczęłaby nie tylko sama na siebie pracować, ale jeszcze przynosić zyski, to wtedy potrzebuję DG(biorąc pod uwagę, że zysk jest w BTC)?


RE: Dotacje w Bitcoin a podatki - rachman - 13-05-2016 01:25

Z tego co wiem dotacje dobrowolne nie są objęte ani opodatkowaniem ani koniecznością zgłaszania faktu ani koniecznością rejestracji DG do pewnych kwot.
Z tym że to musi być jakieś info na stronie i daje kto chce a nie jakaś ściema że coś udostępniasz/dajesz większe uprawnienia czy dostęp itd. za dotację. O to może być ewentualna dyskusjon z urzędnikiem jak zechce Ci przywalić DG. Dobrze jakby przekazy były jakoś opatrzone tytułem typu "darowizna" Wink
Upewnij się w US ale z tego co pytałem na KIP tak to wygląda w przypadku kasy. W BTC powinno być tak samo tylko że jak chodzi o to że kiedyś byś jednak coś traktował jako zapłata to wtedy nie wiem jak jest z DG, tu mają zastosowanie póki co raczej inne przepisy - poczytać wtedy warto o czymś takim jak "barter".
Sprawa więc wygląda wg mnie że jak umiesz udowodnić że to dobrowolne wpłaty to się wybronisz od DG Wink


RE: Dotacje w Bitcoin a podatki - urban07 - 15-05-2016 22:12

Dzięki za odpowiedź Big Grin
To już mniej-więcej wiem jak to wygląda.


RE: Dotacje w Bitcoin a podatki - rachman - 15-05-2016 23:27

Spoko, pamiętaj lepiej upewni się w US lub na KIP ale tak powinno niby być Wink Nie jestem radcą tylko człeczkiem Wink