Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Działanie w Inkubatorach - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Działanie w Inkubatorach (/Temat-Dzialanie-w-Inkubatorach-132771)



Działanie w Inkubatorach - Mailowiec - 03-05-2016 17:27

Zastanawiam się na podjęciem współpracy z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości, co myślicie o tej fundacji?

Może ktoś ma jakieś doświadczenie?


RE: Działanie w Inkubatorach - MD96 - 04-05-2016 13:50

Przyłączam się do pytania! Lol


RE: Działanie w Inkubatorach - Azzazelx - 29-01-2017 14:20

Byłem kiedyś na spotkaniu - pierwsze co powiedzieli, to że nie są już akademickie, bo są dostępne dla większej grupy osób (niż tylko studenci). Jeszcze przed podniesieniem składek oferta wydawała mi się niesamowicie atrakcyjna - nie martwisz się niczym, po prostu działasz i co miesiąc płacisz małą kwotę. Myślę, że warto umówić się na spotkanie z kimś, kto tam pracuje, chętnie wszystko tłumaczą.


RE: Działanie w Inkubatorach - HajsMotywatory - 29-01-2017 18:24

Działałem pół roku w AIP.
Jest sporo plusów i minusów. Plusy to na pewno księgowość, możliwość skorzystania z prawnika w cenie. Wiadomo, bez limitu to nie jest, bo przykładowo na prawnika są chyba zlecenia nie przekraczające 3h na miesiąc. Chociaż tego dokładnie nie pamiętam.

Minusy w moim przypadku to np. był brak możliwości zarejestrowania w Google Play konta sprzedawcy i wydawania gier, gdyż NIP był wspólny dla wszystkich inkubatorów w AIP. Faktury często długo czekały na akceptację.

Jeśli zarabiasz w Sub, korzystasz z DotPay, Homepay itd. to całkiem spoko opcja. Trochę kosztów prowadzenia firmy omijasz. Jeśli wykonujesz również zlecenia dla klientów, chcesz wydawać gry w Google Play (steam pewnie podobna sytuacja) to bym uderzał w jednoosobową DG od początku. Sporo idzie sobie wtedy odliczyć, jedyny ból to jakby coś się nie udało to przy następnym razie już nie masz preferencyjnego ZUSu tylko zwykły.


RE: Działanie w Inkubatorach - gosc123456 - 29-01-2017 23:09

Jeśli chodzi o księgowość to również są limity. 25 albo 50 faktur miesięcznie. Każdy kolejny dokument to 5 zł. W przypadku kasy fiskalnej - raport miesięczny jest liczony jako jeden dokument.

W AIP nie rozliczysz również kosztów podróży, samochodu, paliwa.