Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczenie firecash - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczenie firecash (/Temat-Rozliczenie-firecash-132620)



Rozliczenie firecash - alfredis - 30-04-2016 11:00

Cześć przypomniałem sobie że do poniedziałku trzeba wysłać PIT i mam pytania.
1)Żeby przeliczyć wypłatę w USD muszę wejść na stronę http://www.nbp.pl/home.aspx?c=/ascx/archa.ascx i pobrać kurs z dnia poprzedzającego wypłatę? Jeśli kasa na konto mi wpłynęła 9.03, to kurs biorę z 8.03?
2. Żeby wysłać PIT przez e-deklaracje muszę podać im wartość poprzedniego PITu. Jeśli nic nie zarobiłem podaje po prostu 0 zł?
3. UPO jest gdzieś później do pobrania czy muszę czekać aż się wygeneruje?


RE: Rozliczenie firecash - twardy - 30-04-2016 11:40

1) Poprzedniego dnia roboczego, jak dostales wyplate w poniedzialek to bierzesz kurs z piatku.
2) Tak, wpisujesz 0.
3) UPO mozesz zaraz pobrac/wydrukowac (wydrukowac jako pdf) po przyjeciu twojego rozliczenia (kilkanascie sekund mieli na serwerach ministerstwa finansow Big Grin), wszystko zalezy od tego jakiego programu uzywasz.


RE: Rozliczenie firecash - alfredis - 30-04-2016 17:24

(30-04-2016 11:40)twardy napisał(a):  1) Poprzedniego dnia roboczego, jak dostales wyplate w poniedzialek to bierzesz kurs z piatku.
2) Tak, wpisujesz 0.
3) UPO mozesz zaraz pobrac/wydrukowac (wydrukowac jako pdf) po przyjeciu twojego rozliczenia (kilkanascie sekund mieli na serwerach ministerstwa finansow Big Grin), wszystko zalezy od tego jakiego programu uzywasz.
twardy polecasz jakiś program, czy ten rządowy e-deklaracje jest dobry?

I najważniejsze - wybieram PIT37?


RE: Rozliczenie firecash - twardy - 30-04-2016 17:35

Jesli rozliczasz to jako 'inne zrodla' mozesz to wrzucic w pit36 albo pit 37, jak chcesz jako najem to pit36 w odpowiednia rubryke. W zeszlym roku korzystalem z programu bankier pit, w tym roku z podatnik.info.


RE: Rozliczenie firecash - alfredis - 01-05-2016 18:11

PIT wysłałem, a teraz płacąc w banku wybrać rok 2015?


RE: Rozliczenie firecash - twardy - 01-05-2016 18:48

Tak, rozliczasz sie za rok poprzedni.


RE: Rozliczenie firecash - alfredis - 02-05-2016 15:36

Dzięki za wszystko i można zamknąć.


Rozliczenie firecash - surfer0700 - 02-05-2016 15:58

Wątek zostaje zamknięty, ponieważ moderator uznał że temat został wyczerpany bądź rozwiązany. Jeśli posiadasz nowe pytania prosimy o założenie kolejnego tematu.