Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
rozliczanie - odsetki - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: rozliczanie - odsetki (/Temat-rozliczanie-odsetki-132474)



rozliczanie - odsetki - Xers - 27-04-2016 00:39

Ostatnio byłem w US żeby rozliczyć się za 2015 i wyszedł mały problem.

Nie odpowadzałem zaliczek(nie wiedziałem, że trzeba) i całość zapłaciłem dopiero podczas rozliczania..

Podsumowując

w 2015 zarobiłem 13000 na internecie
parę tygodniu temu poszedłem się rozliczyć do US i dowiedziałem się, że muszę zapłacić teraz odsetki za nie odprowadzanie zaliczek..

Mógłby mi ktoś powiedzieć ile na oko to będzie?

(granice 3500 pokonałem jakoś w maju)

Jak to liczyć, dużo tego będzie?

dodam, że całą kwotę do zapłaty(podatek z 13000 tys) która wyszła po poprawnym obliczeniu już zaplaciłem.


RE: rozliczanie - odsetki - twardy - 27-04-2016 10:36

Masz w necie pelno kalkulatorow... Jedyne co musisz wiedziec:
Dostajesz kase np 27 czerwca, zaliczki musisz odprowadzic do 20 lipca. Od 20 lipca do dnia zaplacenia podatku (tego co teraz odprowadziles od calej kwoty) liczysz ilosc dni od ktorych musisz zaplacic odsetki od podatku.


RE: rozliczanie - odsetki - coffee - 27-04-2016 11:23

(27-04-2016 10:36)twardy napisał(a):  Masz w necie pelno kalkulatorow... Jedyne co musisz wiedziec:
Dostajesz kase np 27 czerwca, zaliczki musisz odprowadzic do 20 lipca. Od 20 lipca do dnia zaplacenia podatku (tego co teraz odprowadziles od calej kwoty) liczysz ilosc dni od ktorych musisz zaplacic odsetki od podatku.

Podasz link do kalkulatora?


RE: rozliczanie - odsetki - twardy - 27-04-2016 11:56

(27-04-2016 11:23)coffee napisał(a):  
(27-04-2016 10:36)twardy napisał(a):  Masz w necie pelno kalkulatorow... Jedyne co musisz wiedziec:
Dostajesz kase np 27 czerwca, zaliczki musisz odprowadzic do 20 lipca. Od 20 lipca do dnia zaplacenia podatku (tego co teraz odprowadziles od calej kwoty) liczysz ilosc dni od ktorych musisz zaplacic odsetki od podatku.

Podasz link do kalkulatora?


Google nie masz? Znalezienie tego zajeloby ci mniej czasu niz napisanie posta.
Autor musi sie dodatkowo dowiedziec czy moze skorzystac z tej 50% czy 75% 'ulgi' od odsetek i czy czasami nie bedzie musial jeszcze jakiejs kary zaplacic.


RE: rozliczanie - odsetki - Xers - 27-04-2016 12:46

dzięki wielkie za pomoc! Smile


RE: rozliczanie - odsetki - coffee - 28-04-2016 00:34

(27-04-2016 11:56)twardy napisał(a):  
(27-04-2016 11:23)coffee napisał(a):  
(27-04-2016 10:36)twardy napisał(a):  Masz w necie pelno kalkulatorow... Jedyne co musisz wiedziec:
Dostajesz kase np 27 czerwca, zaliczki musisz odprowadzic do 20 lipca. Od 20 lipca do dnia zaplacenia podatku (tego co teraz odprowadziles od calej kwoty) liczysz ilosc dni od ktorych musisz zaplacic odsetki od podatku.

Podasz link do kalkulatora?


Google nie masz? Znalezienie tego zajeloby ci mniej czasu niz napisanie posta.
Autor musi sie dodatkowo dowiedziec czy moze skorzystac z tej 50% czy 75% 'ulgi' od odsetek i czy czasami nie bedzie musial jeszcze jakiejs kary zaplacic.

Niestety nie moge znalesc. Widze ze sie znasz, a wole polegac na czyjes wiedzy w tym temacie, niz swoim braku takowej. Wiec pomozesz? Zdaje sie, ze to dla ciebie 3 klikniecia.