Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Kilka pytań dot. Sklepu Internetowego - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Kilka pytań dot. Sklepu Internetowego (/Temat-Kilka-pytan-dot-Sklepu-Internetowego-132210)



Kilka pytań dot. Sklepu Internetowego - Bordo - 21-04-2016 20:24

witam,
chciałbym otworzyć sklep internetowy, który miałby działać na zasadzie pośrednika między sprzedającym, a kupującym. Sprzedający wrzucają do sklepu swoje produkty, a ja za jakiś procent od sprzedaży je wystawiam.

Jak się za to zabrać?
Lepiej zastosować jakiś gotowy wzór/szablon czy samemu stawiać stronę(czego nie potrafię, więc dodatkowe koszta dla programisty)?
jakie są koszta takiego biznesiku? mam tu na myśli początkowy wkład od rzeczy takich jak domena, hosting/serwer po koszt miesięcznego utrzymania sklepu.


pozdrawiam Smile


RE: Kilka pytań dot. Sklepu Internetowego - mckosz - 21-04-2016 20:58

Nie ma 100% gotowca podpasowanego pod Ciebie. Jeśli nie znasz się na php/html/css to nie bierz się za to, a koszt programisty to +3.000 zł netto miesięcznie.

Domena:15 zł
Hosting: 50 zł rocznie (na początek starczy), polecam linuxpl.com
ZUS: 400-1000 zł miesięcznie
Podatki: Przychód - koszta = dochód * 18% = podatek

Generalnie: Nie opłaca się.


RE: Kilka pytań dot. Sklepu Internetowego - Bordo - 21-04-2016 21:30

nie wiem dlaczego piszesz, że się nie opłaca. mam pieniądze, aby wyłożyć. pytałem tylko jakie są koszta oraz jakiś gotowy wzór sklepu Wink
ale reput za przybliżone koszta Wink


RE: Kilka pytań dot. Sklepu Internetowego - kuli - 21-04-2016 21:42

Ją kiedyś wszedłem w coś takiego na allegro. Ogólnie ludzie będą kupować u Ciebie to potem jak coś nie wyśle ten producent to będzie się na Tobie skupiało. Choć ty będziesz miał najniższy zarobek z tej sprzedaży.
Można kupić u programisty spoko sklep na WP już od 1000 zł netto\ brutto
Duży koszt to promocja- wiadomo im większa i bardziej trafiona tym lepsza, ale to wiąże się z kosztami.
Inne koszty to są już duperele po kilka zł


RE: Kilka pytań dot. Sklepu Internetowego - Dzipsiok87 - 21-04-2016 23:16

Koszty można zminimalizować na reklamie. Są od tego ludzie, którzy znają się na reklamie i potrafią ją obniżyć nawet do 10% tyle, że trzeba za to zapłacić. Reklama taka będzie w 100% dobrze targetowana i trafi do odpowiednich ludzi bądź konkurencji. Jeżeli masz na wkład działaj. Biznes ogólnie jest prosty i łatwy do prowadzenia.


RE: Kilka pytań dot. Sklepu Internetowego - AresxXx - 21-04-2016 23:34

Nie wiem dlaczego niewiedza z zakresu php/html/css mialaby tutaj kogos skreslac. I nie nie musisz kupowac niczego od programisty.

Postawienie sklepu internetowego jest bardzo proste I zrobisz to sam, pomin wordpress jak to kolega wyzej wymienil, bo to jest rodzja oprogramowania pod cos innego niz sklep. Ty mozesz uzyc prestashop, najbardziej popularnego system. Jest darmowy I w wiekszosci darmowymi modulami. Szablon takze kupisz od 70--80 zl. Dalej pozostanie tylko konfiguracja, ale ona tez jest prosta. Postawienie sklepu to robota na godzine.

To czym ty bedziesz sie zajmowal nazywa sie dropshipping, zamiawiasz u kogos I musisz w tresci aukcji I regulaminie sklepu napisac, ze posredniczysz. Jezeli tego nie zrobisz I kros ciebie zaskarzy to jestes w dupie.

Rynek zbytu to bedzie pewnie glownie allegro.

Koszty jak juz ktos wymienil wyzej.

Pozdrawiam i zycze powodzenia.


RE: Kilka pytań dot. Sklepu Internetowego - mckosz - 22-04-2016 07:46

(21-04-2016 23:34)AresxXx napisał(a):  Postawienie sklepu internetowego jest bardzo proste I zrobisz to sam, pomin wordpress jak to kolega wyzej wymienil, bo to jest rodzja oprogramowania pod cos innego niz sklep. Ty mozesz uzyc prestashop, najbardziej popularnego system. Jest darmowy I w wiekszosci darmowymi modulami. Szablon takze kupisz od 70--80 zl. Dalej pozostanie tylko konfiguracja, ale ona tez jest prosta. Postawienie sklepu to robota na godzine.

Chyba nie miałeś nigdy do czynienia z presta. Porównaj testy wydajnościowe WP i presta pod każdym kątem dla np. 1000uu online. Prestashop to kombajn, kobyła. Bardzo mnie dziwi zawsze, jak ktoś ją poleca i mówi jednocześnie, że WP jest do czegoś innego. WP jest do wszystkiego. Odpowiednia optymalizacja Wordpressa sprawi, że sklep będzie śmigał jak szalony.

Druga sprawa, dropshipping to swoją drogą, ale kolega napisał, że "Sprzedający wrzucają do sklepu swoje produkty, a ja za jakiś procent od sprzedaży je wystawiam. " To nie jest dropshipping. To coś bardziej w stylu Allegro. I dlatego napisałem, że się to nie kalkuluje.

Ale jeśli autorowi rzeczywiście chodzi o dropshipping lub sklep na zasadzie sprzedawania produktów z aliexpress u siebie w sklepie z własną prowizją to także polecam WP + woocommerce. Na codecanyon znajdziesz wtyczki za ~$20-$40 dolarów, które zaciągają wszystkie potrzebne opisy, zdjęcia i robią z tego produkt. Swoją drogą, ostatnio czytałem case study na temat szeroko pojętych akcesoriów do iPhone. Etui, kable i inne pierdoły. Szły jak ciepłe bułeczki Smile

Pozdrawiam ;-)


RE: Kilka pytań dot. Sklepu Internetowego - Bordo - 22-04-2016 08:00

dzieki, zależy mi właśnie tylko na funkcji pośrednika Wink


RE: Kilka pytań dot. Sklepu Internetowego - kuli - 22-04-2016 16:06

(21-04-2016 23:16)Dzipsiok87 napisał(a):  Koszty można zminimalizować na reklamie. Są od tego ludzie, którzy znają się na reklamie i potrafią ją obniżyć nawet do 10% tyle, że trzeba za to zapłacić. Reklama taka będzie w 100% dobrze targetowana i trafi do odpowiednich ludzi bądź konkurencji. Jeżeli masz na wkład działaj. Biznes ogólnie jest prosty i łatwy do prowadzenia.
Jak troche posiedzisz w temacie i umiesz sam robić sobie reklame to możesz mieć taniej o 30-300% niż w agencji/ u pośrednika. Wchodzi w ten temat cała promocja na fb, fora, pozycjonowanie, mailing, szablony na all itd


RE: Kilka pytań dot. Sklepu Internetowego - rachman - 22-04-2016 16:51

Jak masz znajomego studenta czy kogoś w tym stylu co ogarnia te tematy to tak byłoby taniej ale w miarę solidnie.
Podchodzi to pod działalność gospodarczą więc koszty księgowe to zależy czy ogarniasz też sam czy księgową musiałbyś zatrudnić, mały ZUS to ponad 400 zł po 2 latach ponad 1000 ale mają coś zmieniać, koszt regulaminu na stronę to ok. 350 zł, polityka prywatności ponad 100, do tego wniosek do GIODO jeśli sam nie dasz rady ponad 100.
Ogólnie ciężko ogarnąć samemu stworzenie sklepu, tworzenie produktów (zawsze coś tam trzeba pogrzebać bo ludzie jak dodają to czasami masakra jak psuje Ci opis czy zdjęcie cały układ strony), reklamowanie i działania SEO, obsługa klientów, księgowość, itd. także powodzenia.