Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczenie się z dużej sumy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczenie się z dużej sumy (/Temat-Rozliczenie-sie-z-duzej-sumy-132193)



Rozliczenie się z dużej sumy - JustinTime - 21-04-2016 15:19

Witam, czy mogę kwote ok 15000 podliczyć jako ryczałt 8.5%? zarabiane na subach oczywiście


RE: Rozliczenie się z dużej sumy - twardy - 21-04-2016 15:27

Zeby rozliczac sie z ryczaltu musisz poinformowac o tym urzad skarbowy - pisemko odpowiednie wypelnic. Co do czasu jaki na to masz... (tutaj do konca nie jestem pewien). Powiedzmy ze te 15k dostales 21.xx, to pisemko to musisz zlozyc najpozniej do 20.xx nastepnego miesiaca. Do tego samego dnia musisz wplacic zaliczke 8,5% od tej kwoty na konto US.


RE: Rozliczenie się z dużej sumy - JustinTime - 21-04-2016 15:33

a co do za pismo? z tym pismem od razu tą zaliczke 8.5 %?


RE: Rozliczenie się z dużej sumy - twardy - 21-04-2016 15:48

Po pierwsze, chcesz sie rozliczyc za 2015 rok? Chcesz to zrobic ryczaltem? Nie ma takiej opcji. Chcesz od tego miesiaca rozliczac sie ryczaltem? Tylko pod warunkiem, ze od poczatku roku nie miales zadnych przychodow podchodzacych pod najem powierzchi reklamowej - mozesz to dopiero zrobic w styczniu 2017. Zeby sie rozliczac ryczaltem musisz zlozyc pismo, ale to pismo sie sklada na przyszlosc, nie na 'zalegle' wyplaty, ktore dostales w zeszlym roku.


RE: Rozliczenie się z dużej sumy - JustinTime - 21-04-2016 15:58

Nie no jasne, chciałem od teraz zacząć o to mi chodzi. Czyli dalej muszę 18% płacić ok tylko o to mi chodziło. Dzięki Smile