Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Grafik - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Grafik (/Temat-Grafik-132092)

Strony: 1 2


Grafik - Dan!el - 19-04-2016 19:43

Witam.
Myśle nad kursem w kierunku grafika komputerowego. Myślicie ze to dobra i fajnie płatna opcja? Z góry dziękuje za odpowiedzi. Fajnie jakby jakiś grafik sie udzieli i podał własny przykład. Smile


RE: Grafik - Madroxx - 19-04-2016 19:47

Kurs, kursem ale według mnie z tym trzeba się urodzić i nie da się od tak nauczyć. Dobry grafik na pewno mało nie zarabia Smile


RE: Grafik - Dan!el - 20-04-2016 05:56

Domyślam sie ale szukam jakiejś alternatywy. Myślałem tez nad programowaniem bądź cos w ten deseń ale nie wiem do końca na co sie pisać i co moze sie bardziej opłacać. Smile


RE: Grafik - Czaq - 20-04-2016 06:43

(19-04-2016 19:47)Madroxx napisał(a):  Kurs, kursem ale według mnie z tym trzeba się urodzić i nie da się od tak nauczyć. Dobry grafik na pewno mało nie zarabia Smile
Nie do końca się z tym zgodze. Wiele osób nie ma talentu do różnych rzeczy a osiągają mistrzostwa w danych kierunkach czy to sportowych czy naukowych.
Moim zdaniem jeśli masz możliwość iść na taki kurs to idź tylko przyłóż się do tego na 100%!


RE: Grafik - Pakula - 20-04-2016 11:15

Pracowałem na stanowisku grafika przez prawie 8 lat w kilku firmach. Zarobki nie są za wysokie na początku miałem 1800 zł na ręke później o kilkaset zł więcej + bonusy za szybkie wykonanie zleceń. Mi do niczego kurs nie był potrzebny wszystkiego nauczyłem się z internetu. Jeśli masz dobre portfolio to nawet na papier firmy nie patrzą ani na wykształcenie kim byłeś/jesteś. Wszystko zależy od Twoich prac Smile Ja na Twoim miejscu nie poszedłbym na taki kurs, ponieważ szkoda kasy i czasu dojazdy i inne pierdoły. Wszystko co chcesz masz teraz w internecie.


RE: Grafik - szykiryki - 20-04-2016 12:44

Płacą naprawdę dobrze, ale wysokość zarobków jest uzależniona tylko i wyłącznie od Twoich umiejętności no i dobrej bajery przy zdobywaniu klientów Smile.

Grafik w mojej robocie (agencja interaktywna) jest zarobiony na maksa, ale przekłada się to też na Jego zarobki. Współpracujemy z nim na zasadzie outsourcingu, a z tego co wiem na stałe działa jeszcze z dwoma takimi podmiotami jak nasz, więc spokojnie wyciąga 10k/msc+ jakieś prywatne zlecenia i się kręci.


RE: Grafik - Pakula - 20-04-2016 15:42

(20-04-2016 12:44)szykiryki napisał(a):  Płacą naprawdę dobrze, ale wysokość zarobków jest uzależniona tylko i wyłącznie od Twoich umiejętności no i dobrej bajery przy zdobywaniu klientów Smile.

Grafik w mojej robocie (agencja interaktywna) jest zarobiony na maksa, ale przekłada się to też na Jego zarobki. Współpracujemy z nim na zasadzie outsourcingu, a z tego co wiem na stałe działa jeszcze z dwoma takimi podmiotami jak nasz, więc spokojnie wyciąga 10k/msc+ jakieś prywatne zlecenia i się kręci.


Może i w Twojej robocie tyle zarabia ja jeszcze się z takimi wysokimi zarobkami dla grafika w Polsce nie spotkałem. Jeśli idziesz do pracy to zazwyczaj firma zaproponuje Ci max. do 2 tys zł na rękę na start.
Z roku na rok lub z miesiąca na miesiąc jak będziesz ładnie pracował i dotrzymywał terminów co jest najważniejsze to pewnie wypłata wzrośnie
Co do grafika zarobionego na maksa to prędzej czy później wypali się zawodowo, dojdą do tego nerwy, stres no i najważniejsze to niedotrzymywanie terminów. Nawet gdyby pracodawca zaoferował Ci wynagrodzenie 10 tys zł to wiadomo pracy będziesz miał jeszcze więcej. Czyli nie ogarniesz bo praca będzie Cię kosztowała więcej niż to warte czyli kosztem Twojego zdrowia siedzenie przy kompie po kilkanaście godzin + szef nad głową szybko, szybko. Dlatego śmieszy mnie takie coś przeważnie u pracodawców obiecują, że z czasem dadzą podwyżkę ale oczekują znowu, że będziesz szybciej pracował i więcej co jest niemożliwe choć nie ważne jak byś się starał i ile by Ci dawał bonusów, bo organizm nie wytrzyma. Fajnie na takie duże sumy się patrzy ale niestety tak kolorowo to nie jest.
Po 10 tys zarabiają starzy wyjadacze na stołkach którzy mają pod sobą grafików Smile Pracowałem w kilku firmach nie dłużej jak 2 lata w każdej jak widziałem że już coś się święci nie dobrego to zakańczałem umowę za porozumieniem stron Smile

W książce I LOVE LOGO oraz jeszcze jednej gdzie już nie pamiętam tytułu była fajna wzmianka autor pisał, że w firmach na stanowisku grafika nie ma co pracować więcej jak 2-3 lata ponieważ:

1. Pracodawca będzie znał już Twój styl i projekty już nie będą tak świeże Smile
2. Pracodawca zaczyna wiedzieć lepiej od Ciebie i wymyślać.
3. Dostaniesz coraz więcej pracy, będą kłótnie przez co nie będziesz dotrzymywał terminów.
4. Pracodawca Cię zwolni Smile


RE: Grafik - DC1 - 20-04-2016 15:55

To ma sens jeśli chcesz się nauczyć działania oprogramowania, ale wyczucia gustu nie zrobisz kursem.


RE: Grafik - szykiryki - 20-04-2016 18:27

@[Pakula], oczywiscie Smile. Zgadzam się w całej rozciągłości.

Sama pracuje jako copywriter i znam ludzi, którzy ledwo na tych stanowiskach wyciągają miesięcznie 1,5k, a sama zarabiam na etacie 3x tyle... mając przy tym mnóstwo czasu na zarabianie w sieci i nie zaniedbując życia prywatnego.
Podobnie rzecz się ma w zarabianiu przez neta. Niby fundament umiejętności ten sam, a jeden wyciąga 100 zł miesięcznie, na subach chociażby, drugi 100 zł wyrabia w ciągu 2 godzin.
Życie.

Widełki zarobkowe są znaczne, więc kurs czy podstawowe umiejętności grafika nie będą na pewno wyznacznikiem przyszłych zarobków i o tym zawsze trzeba pamiętać. Piona! Smile


RE: Grafik - Pakula - 20-04-2016 18:52

(20-04-2016 12:44)szykiryki napisał(a):  Grafik w mojej robocie (agencja interaktywna) jest zarobiony na maksa

Agencja interaktywna zwał jak zwał jest to zwykła firma zajmująca się tworzeniem stron czy projektami do druku.
Sorry ale musze się wypowiedzieć jeszcze raz bo jak patrze na takie posty, że ktoś zarabia 10kafla to śmiać mi się chce. Tak samo jak średnią krajową liczą w wysokościach chyba ponad 3 tys na rękę. Zejdźmy na ziemię może...