Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
pytanie czy mogę tak sprzedawać? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: pytanie czy mogę tak sprzedawać? (/Temat-pytanie-czy-moge-tak-sprzedawac-131838)



pytanie czy mogę tak sprzedawać? - ZGRED31 - 15-04-2016 02:06

Witam mam bardzo dużo kart do telefonu - są to doładowania (w formie kodu)
jest ich dość dużo i chciałem je sprzedać na allegro

wykupił bym jakiś automat do wysyłania kodów i nieco taniej, żeby jak najmniej stracić wysyłał by te wszystkie kody

tylko jestem osobą prywatną nie mam obecnie firmy.
Jak mogę sprzedać te wszystkie doładowania czy muszę płacić jakieś prowizje czy coś w tym stylu? czy po prostu legalne będzie sprzedanie ich na aukcjach allegro + zapłacenie (za wystawienie kilku aukcji to np. 10 zł) + (prowizja dla allegro od sprzedaży to już różnie zależy od wartości karty)
przykładowo mam kart za 2000 zł sprzedaję je na allegro -5% / -10%
płacąc prowizję allegro i za wystawienie wszystko jest w pełni legale czy jeszcze coś do tego? naprawdę mi zależy
karty nie są kradzione, kolega miał sklepy i po ich zamknięciu taniej sprzedał mi sporo tych kart dlatego ich mam dość dużo


RE: pytanie czy mogę tak sprzedawać? - Assasinoo - 15-04-2016 03:55

Prowizja allegro to jedno, ale ważniejszą sprawą jest działalność gospodarcza, wymagana do sprzedaży na allegro takich ilości jak chcesz Tongue


RE: pytanie czy mogę tak sprzedawać? - dazy19 - 15-04-2016 09:58

Sprzedawaj na forum zawsze bedzie jakas korzysc dla wszystkich Smile


RE: pytanie czy mogę tak sprzedawać? - ZGRED31 - 15-04-2016 15:43

na forum troszkę strach Smile
po pierwsze ktoś mnie może zrobić w balona a po drugie potem jakieś dziwne przelewy na koncie kasa nie wiadomo skąd Smile dlatego chciałem na allegro
ale kurcze tam też lipa ;/

edit:
mam niby opcje dokupić tego więcej ale chyba sobie to daruje za duży problem ze sprzedaniem
a jak mam wysyłać na strony to jeszcze na tym strace


RE: pytanie czy mogę tak sprzedawać? - Pan Inwestor - 15-04-2016 15:50

A nie opłaci Ci się założyć DG? Pierwsze kilka lat masz dużo tańsze opłaty. Policz dobrze - może jednak założenie DG nie jest takim złym pomysłem.


RE: pytanie czy mogę tak sprzedawać? - ZGRED31 - 15-04-2016 16:34

nie nawet o tym nie myśle kart maksymalnie gdybym kupił było by pewnie z 8 tys. on więcej tego mieć nie będzie a też wiadomo że jemu musze nieźle za to zapłacić bo on też nie chce tracić
chyba oleję ten temat