Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Język polski - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Szkoła (/Forum-Szkola-307)
+---- Wątek: Język polski (/Temat-Jezyk-polski-13136)

Strony: 1 2 3


Język polski - Arekxxl - 06-09-2010 19:23

Sory za moje żale ale ja po prostu nie mogę!


Jestem uczniem 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego. Jak sie domyślacie w tym roku piszę maturę. Chodzę do klasy o profilu mat-fiz i moje pytanie jest takie: PO CO TYLE POLSKIEGO??!!
Mam 5 polskich i 5 matematyk.
Uważam przedmiot o nazwie "język polski" za niepotrzebny bo uczymy się tam tylko na pamięć. Po co mi wiedzieć kiedy zaczął się renesans, co napisał moiler albo jakie cechy miał bohater romantyczny. K**wa!

I nie mówcie żebym szedl na samosie :s


RE: Język polski - kreatywny - 06-09-2010 19:26

nom ale tak mają wszyscy nic nie zrobisz


RE: Język polski - Arekxxl - 06-09-2010 19:42

No ale mnie to wkurza. Jeszcze babka myśli że jak zna tytuły wszystkich dzieł z epok to jest super mądra...

Gówniana sprawa


RE: Język polski - Miu - 06-09-2010 20:12

idź na samosie Big Grin
a tak na poważnie to tego nie przeskoczysz.ja też nie wybieram się na kierunek matemetyczny,a będę musiał zdawać z tego maturę,i uczyc się wszystkich rzeczy które mi się w życiu nie przydadzą...
http://statichg.demotywatory.pl/uploads/1256517084_by_ZnawcaEKRANU_500.jpg
ten demot to ładnie podsumowuje Big Grin


RE: Język polski - Arekxxl - 06-09-2010 20:17

hehe.
Ale matemetyka skłania do myślenia, wszystko jest logiczne (podobnie jak na fizyce, babka ma wzór na cała tablice a po skróceniu zostaje jedna linijka). W polskim trzeba się uczyć na pamięć.


RE: Język polski - kreatywny - 06-09-2010 20:26

mozna by się kłócić bo mi sie np; polski podoba to zalezy indywidualnie od każdego więc albo zakończ ten temat i idz się wyżyj no nie wiem krzesłem na rodzicach albo dalej kontynuuj tą wymianę zdań trochę bezsensu


RE: Język polski - Arekxxl - 06-09-2010 20:27

Wiem, ale muszę się wyładować a krzesła szkoda ;/


RE: Język polski - Royside - 06-09-2010 21:24

Ja jestem uczniem drugiej klasy LO (witam brata Smile ) ale profilu humanistycznego , no niestety ja jakoś bardziej jestem utalentowany z języka Polskiego niż Matematyki. Na Matematykę nie narzekam , matura podstawowa z niej jest prosta. Co prawda większe zamiłowanie mam do WoSu ale na Polski nie narzekam.


RE: Język polski - Arekxxl - 06-09-2010 21:30

Widzę że każdy ma swoje zdanie. Może nienawidzę tego przedmiotu z powodu nauczycielki. Wydaje jej się że jak ona wszystko wie i zrealizowała z nami te tematy to my mamy wszystko w małym paluszku.

Pytanie nas z rzeczy które były w klasie pierwsze są dla mnie śmieszne. Mam jeszcze 11 innych przedmiotów a ona myśli że ten jest najważniejszy.


RE: Język polski - omisiu - 07-09-2010 14:23

at Arekxxl
Co do Polskiego nie zgadzam się z tobą bo trzeba się w tym orientować. Może jest to wina złego programu nauczania z polskiego.
Inną sprawą dla mnie jest dodanie do kanonu matematyki. To jest dla mnie patola.
I czego się dziś dowiedziałem... tego, że rocznik 2011/2012 czyli mój (2 klasa LO) będzie zdawała NOWĄ maturę ustną z języka nowożytnego to jest jeszcze większa paranoja niż matematyka lub 5 polskich w tygodniu.