Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy podać dane do przelewu? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Czy podać dane do przelewu? (/Temat-Czy-podac-dane-do-przelewu-131226)



Czy podać dane do przelewu? - Gremquen - 01-04-2016 12:13

Cześć.
Pisze tutaj, bo wiem ze macie doświadczenie z oszustwami i bezpieczeństwem w sieci Smile

Wystawiłem laptopa na allegro i olx.
Najpierw na allegro, teraz na olx napisał do mnie ten sam gość. Widać że korzysta z translatora

Jego wiadomość wygląda tak :
[quote]imię i nazwisko...?
Numer konta. ..?
Nazwa banku. ..?
Numer telefonu. ..? [quote]

Wysłał mi też info że chce do UK i że w pocztex kosztuje 200zl i chce to pokryć. Coś tam się pytał o ostateczną cenę, chciał obniżyć.

Napisałem żeby wpłacił przez Payu w allegro to nie odpisal.
Na olx zapytałem czy może być PayPal. Poprosił o email z pp.

Czy mogę mu bez konsekwencji podać ten adres czy gościu może chce wywinac mi jakoś numer?

Dzięki Smile


RE: Czy podać dane do przelewu? - marcel_kk - 01-04-2016 12:17

Chcesz bezpiecznie sprzedać skorzystaj z płatności Payu Allegro.
Tego osobnika olej.


RE: Czy podać dane do przelewu? - Prizmo* - 02-04-2016 03:00

Uprzedzam cie,że to jest wałek.
Miałem może z 3-4 miesiące temu taka sama sytuacje,on wyśle pieniądze,bank jest zablokuje do momentu aż ty nie wyślesz przedmiotu bla bla bla.
W skrócie przekręt Nigeryjski. Googluj.


RE: Czy podać dane do przelewu? - DzejkobPL - 02-04-2016 03:11

Tak jak wyżej. Klasyczny przekręt nigeryjski. Smile


RE: Czy podać dane do przelewu? - osk4rr - 02-04-2016 08:25

To oszustwo, nie daj sie nabrac. Jak wystawialem playstation na allegro i olx to codziennie dostawalem pare takich wiadomosci.


RE: Czy podać dane do przelewu? - szczygielek - 02-04-2016 08:41

wyślesz, i później ani widu ani słychu, juz po laptopie Big Grin nie sądze, żębyś pozniej miał ochote się mieszać w sprawy międzynarodowe żeby go odzyskać. Poza tym nasza policja Ci nie pomoże juz wtedy za bardzo Tongue


RE: Czy podać dane do przelewu? - Karewer - 02-04-2016 08:59

Na prawdę obcokrajowiec miałby szukać sprzętu na naszym polskim allegro i olx? Od razu powinna zapalić Ci się czerwona lampka i powinieneś zlać gościa, skoro używa translatora, to zapewne szuka jeleni w innych krajach, a w tym wypadku w Polsce.


RE: Czy podać dane do przelewu? - Gremquen - 02-04-2016 09:56

@up no to właśnie zaswiecila mi się lampka i napisałem tutaj.

Temat uważam za wyczerpany, dziękuję wszystkim za pomoc.