Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
podzielenie bazy adresow email na 2 lub skrypt - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek: podzielenie bazy adresow email na 2 lub skrypt (/Temat-podzielenie-bazy-adresow-email-na-2-lub-skrypt-131206)



podzielenie bazy adresow email na 2 lub skrypt - Pawlak093 - 31-03-2016 17:46

Hej.


Posiadam bazę danych ~ 5000 użytkowników (maili) i potrzebuję te wysyłanie maili podzielić na 2 dni. Szukam skryptu/programu.


RE: podzielenie bazy adresow email na 2 lub skrypt - ClassAxion - 31-03-2016 21:05

Jak chcesz mogę Ci napisać mini skrypt który Ci wyciągnie po połowie emaile, tylko będziesz musiał mi podać tabelę i kolumnę (Rozumiem że to baza MySQL?)


RE: podzielenie bazy adresow email na 2 lub skrypt - Pawlak093 - 31-03-2016 21:38

nie rozumiem jak wyciągnie po połowie maile.?
tabela phpbb_users, kolumna user_email
tak mysql


RE: podzielenie bazy adresow email na 2 lub skrypt - ClassAxion - 01-04-2016 07:00

(31-03-2016 21:38)Pawlak093 napisał(a):  nie rozumiem jak wyciągnie po połowie maile.?
tabela phpbb_users, kolumna user_email
tak mysql
Chodzi mi o to że za pomogą skryptu będziesz mógł pobierać 1 i 2 połowę maili.

Dziś wieczorkiem (może uda się tak po 17) podeślę Ci skrypcik.


RE: podzielenie bazy adresow email na 2 lub skrypt - imanust - 07-04-2016 13:25

Rozumiem że chcesz wysłać maile przez 2 dni ?

Jeśli tak możesz to zrobić za pomocą crona

Kod PHP:
<?php
//kasowanie limitu wykonywania skryptu
set_time_limit(0);

//includowanie polaczenia do bazy
include_once('polaczzbaza.php');

// wyciagniecie maili.
$tablicaMaili 'Wyciągnij tutaj baze danych';

//zmienne
$dzien 86400// dzien w sekundach
$countMails count($tablicaMaili)-1// ilość adresów
$sleep $dzien/($countMails/2); // czas spania.

//zmienne do wysyłki
$temat 'temat';
$wiadomosc 'wiadomosc';


// wysyłanie maila
foreach($tablicaMaili as $mail)
{
// mail() lub inna metoda wysyłania e-mail.
mail($mail,$temat,$wiadomosc);

// uspij
sleep($sleep);
}

?>


Nie wiem czy o to chodzi, ale może się przyda. Na szybko pisane z palca więc mogłem się gdzies machnąć w kodzie. Skrypt rozdziela liczbe maili na całe 2 dni i wysyła co określony czas.


RE: podzielenie bazy adresow email na 2 lub skrypt - dzemba - 08-04-2016 17:47

Wrzuć strukturę tej tabeli z mailami(samą strukturę bez danych), podaj nam którą wartość chcesz wyciągnąć.
Masz dane dostępu do bazy, jak się z nią łączysz?
Baza stoi samotnie nie wiadomo gdzie czy może jest razem ze stroną www i jest możliwość wrzucenia tam skryptów PHP?
Daj trochę więcej informacji.... bo prosisz o instrukcje zbudowania samochodu elektrycznego mówiąc, że musisz to zrobić w 2 miesiące i masz nożyczki Tongue