Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. (/Temat-Bardzo-dziwne-wlamanie-na-moj-komputer-oraz-moje-strony-130374)

Strony: 1 2 3 4


RE: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - Ando - 12-03-2016 18:01

Moim zdaniem nie robiąc formata w tej sytuacji definitywnie godzisz się żeby osoby trzecie miały dostęp do twojego komputera. Nie ważne ze wyczyściłeś ileś tam zagrożeń skoro wystarczy ze zostało jedno i sytuacja może się powtórzyć.


RE: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - DzejkobPL - 12-03-2016 18:15

Cytat:Nie wiem do końca czym jest ten RAT

Rat = Szczur Lol

[Obrazek: rat_6.jpg]



Ja również zreinstalowałbym system. Wywalisz ich do zera z swojego komputera. Smile
Równie dobrze mogą Ci zaszyfrować dysk i będzie ameno z danymi, które posiadasz. Smile


RE: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - sqmany - 12-03-2016 18:31

@[DzejkobPL]
Tyle to wiem, że to szczur Lol
A co do Formata, to dla mnie będzie to syzyfowa praca, bardzo dużo plików muszę przerzucić, za równo jakieś dokumenty/programy(od nowa do instalacji)/pliki lokalne programów/skryptów.


RE: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - Pasza dla konia - 12-03-2016 18:39

teoretycznie w folderach możesz mieć kopie tego syfu. Jak chcesz się tego pozbyć na zawsze to musi być format.
Zwykle takie programy chowają się w podfolderach i ciężko jest to gówno usunąć.


RE: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - Apps - 12-03-2016 19:08

Podziwiam, że jeszcze się nad tym zastanawiasz ale chyba nic wartościowego nie masz do stracenia bo inaczej już być nie odpisywał tylko klepał format :-)

Moim zdaniem powinno Cię to nauczyć, że nie ma możliwości mieć czystego kompa nie używając antywirusa.


RE: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - devilll - 12-03-2016 19:26

Nie mieć antywirusa na kompie to naprawdę szczyt głupoty, pretensje można mieć tylko do siebie. Będziesz miał nauczkę. Tak jak kolega wyżej, nie wiem nad czym się tutaj zastanawiać, format i tyle.


RE: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - jamnik - 12-03-2016 19:33

rat to nie szczur xD to skrót od remote administration tool Wink


RE: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - sqmany - 12-03-2016 20:32

Swego czasu miałem bardzo słaby komputer, dlatego nie instalowałem antywirusa, a na jednym systemie śmigam od 2 lat i ani razu nie miałem problemu z wirusami, pierwszy raz coś takiego się zdarzyło i nie jest to pewne, że pobrałem sam jakiegoś syfa. A co do tego, że jeszcze formata nie zrobiłem.. mam na prawdę masę plików, które trzeba eksportować i potem na nowo importować do odpowiednich programów, więc nie zdziwiłbym się, gdybym przy przenoszeniu tego wszystkiego nie świadomie skopiował wirusa na świeży system. Z resztą Antywirus to nei taka święta rzecz, jak już wspominałem po instalacji Avast'a nic on nie wykrył, a skanowałem 3 razy, dopiero malwarebytes antymalware coś wykrył i usunął, ale najwidoczniej nie wszystko, ewentualnie usunął coś co nie powinien, bo po restarcie systemu nie mogłem uruchomić malwarebytes antymalware, a jak się później okazało, to nie mogę też instalować wielu programów, bo wyskakuje komunikat: "System Windows nie może odnaleźć pliku "...". Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie." choć owy plik jest na swoim miejscu, jak na razie odłączyłem internet na komputerze i szukam rozwiązania co do naprawy uruchamiania programów, bo to mi przeszkadza w ponownej instalacji combofix'a, malwarebytes antymalware i innych tego typu programów, które mogą się pozbyć tego gówna na moim komputerze, jeżeli to nie pomoże, to zdecyduje się na format.


RE: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - MilanFan - 12-03-2016 20:36

(12-03-2016 20:32)sqmany napisał(a):  Z resztą Antywirus to nei taka święta rzecz, jak już wspominałem po instalacji Avast'a nic on nie wykrył, a skanowałem 3 razy

Dziwisz się? To tylko Avast. Tongue


RE: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - Apps - 12-03-2016 20:46

(12-03-2016 20:36)MilanFan napisał(a):  
(12-03-2016 20:32)sqmany napisał(a):  Z resztą Antywirus to nei taka święta rzecz, jak już wspominałem po instalacji Avast'a nic on nie wykrył, a skanowałem 3 razy

Dziwisz się? To tylko Avast. Tongue

Trafiłeś w sedno. Naprawiałem ostatnio kompa z avastem, raptem 30 wirusów i im podobnych rzeczy, choć baza wirusów była nie aktualna :-)

Co do autora to od 2 lat miałeś już masę wirusów o czym świadczy ta sytuacja, tylko nie wiedziałeś. Gdyby teraz koleś nie napisał Ci nic na kompie, może kolejne 2 lata żył byś w świętym przekonaniu, że nic nie masz.
No może jak na koncie w banku pojawiał by się większa sumka i ktoś by się nią zainteresował :-)

Brak możliwości instalacji programów to nie wina tego programu ale to powinieneś zakumać sam Idea