Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. (/Temat-Bardzo-dziwne-wlamanie-na-moj-komputer-oraz-moje-strony-130374)

Strony: 1 2 3 4


RE: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - sqmany - 12-03-2016 16:07

@[Klin]
Co do antywirusa, to Avast'a ściągnąłem, przeskanowałem 2 razy i nic nie wyskoczyło, 0 wirusów. Wirus dopiero po skanie się pojawił, jakbym coś ściągał, albo w jakąś stronę wszedł - to mnie zdziwiło, bo nic nie pobierałem w tej chwili, ani w nic nei wszedłem. Co do malwarebytes anti malware, to własnie ściągam.


RE: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - TheMe - 12-03-2016 16:12

W kodzie są jakieś linki, sprawdzałeś je? Jakiś dziwny ten kod...

Avast nie zawsze wykrywa wirusy. Na następny raz rób backupy co jakiś czas i serwerów i komputera.


RE: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - sqmany - 12-03-2016 16:15

@[TheMe]
No są linki, przecież dałem Zakodowaną treść index.html i odkodowaną, niektóre linki sprawdzałem, ale to z czystej ciekawości, jakiś miesiąc temu, z resztą nie ma potrzeby tego sprawdzać, z tego co napisał undefined wynika, że włamów na serwer już nie będzie.
@Edit
A co do backup'ów, to mój błąd, że ich nie robiłem, bh je miało, ale osoba, która była wtedy nieoficjalnym użytkownikiem Root-MALW3R5 za drugim razem usunęła wszystkie backup'y. Też nie wiadomo jak.


RE: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - TheMe - 12-03-2016 16:26

Niestety nie miałem szansy zobaczyć tego co napisał wcześniej...
Ja na twoim miejscu chciałbym się dowiedzieć kto za tym stoi.



RE: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - daniel42na - 12-03-2016 16:37

Ściągnąłeś jakiś program/bot/gre z RATem i ktoś bawi się Twoim kompem, Twoimi hasłami i wszystkim czego używasz na swoim systemie. Script kiddsy z hackforums się bawią w takie zabawy, bo instalacja zdalna takiego zestawu gimbohakera zwanego RATem kosztuje kilka dolarów i myślą, że są anonymałs.
[Obrazek: IptfRW4.png]

Na Twoim miejscu zrobiłbym szybkiego formata, pozmieniał hasła jak najszybciej i nie instalował więcej syfu z warezów, bo antywir może tego nie widzieć.
A te tłumaczenia, że "już nic się Ci złego nie stanie" to chyba efekt ogólnego "opsrania" się takiego gówniarza, który mimo wszystko boi się, że gdzieś to zgłosisz.
PS. Nie myśl o tym wybryku zbyt poważnie, bo nikt poważny nie bawi się w jakieś deface stronek na WP, czy czatowanie... tylko robi swoje i znika. Po prostu jakiś gówniarz chciał sobie posmryrać ego i poczuć się hakerem ;__;


RE: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - sqmany - 12-03-2016 17:02

@[daniel42na]
Ale z tego co napisał ten undefined zarówno tutaj, jak i na tym chat'cie wynika, że to on nie jest tym włamywaczem, który włamał się na mój serwer, on tylko chciał mnie poinformować, że jego "firma" nie stoi za tamtym włamaniem, a tamten włamywacz został zbanowany u nich i zostanie odpowiednio ukarany za wykorzystanie ich jakiegoś tam klucza. Z resztą po co miałby się włamywać na mój serwer, usuwać wszystkie dane, wstawić swój mały kod, a ostatecznie po miesiącu włamać się na mój komputer i mówić, że to nie on i przepraszać za samego siebie Lol
Moim zdaniem jego słowa brzmią całkiem prawdziwie, a ja gier nie ściągam, tak samo żadnych botów, czy jakichkolwiek programów. Wszystko co ściągam, to z zarabiam.com, przynajmniej w okresie ostatnich 3 miesięcy. Co do malwarebytes anti malware, to rzeczywiście, wykrył mi 18 wirusów, ale je usunął, natomiast jeżeli jakaś dziwna sytuacja tego typu się powtórzy, to w takim wypadku zrobię formata.


RE: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - daniel42na - 12-03-2016 17:07

To widocznie ktoś wrzucił na ZC coś z witaminką, pewnie nawet nieświadomie przeklejając link z innego forum... z powietrza na Twój system to na pewno nie spłynęło.
Czatowanie hakerów ze swoimi ofiarami o pierdołach brzmi poważnie? Rób co uważasz, swoje zdanie napisałem Wink
Takie zdalne instalacje swojego "wirusa" możesz sobie kupić taniej niż parówki.


RE: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - sqmany - 12-03-2016 17:14

@[daniel42na]
Ale osoba, która "włamała" się na mój komputer chciała tylko wytłumaczyć, że to nie jego "firma" włamała się na moją stronę, tylko jakiś tam nieoficjalny członek tej "firmy". Twierdzisz, że osoba, która włamała się na mój serwer jest tą samą osobą co włamała się na mój komputer? Z tego, jak to wszystko wygląda nie wynika, żeby był to włam na serwer od strony komputera, bo gdyby tak było, to zostałaby najpewniej także usunięta baza danych, albo inne ciekawe rzeczy. No i nie wiadomo jakim cudem backup'y na serwerach BH zostały usunięte, a przecież ja nie mam do tych backup'ów dostępu.


RE: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - daniel42na - 12-03-2016 17:19

Nie wiem kto jest kim, to są tylko przypuszczenia. Twierdze za to, że na pewno masz na kompie RAT`a z którego różne osoby jak widać korzystają i instalują sobie u Ciebie np. jakiś śmieszny czat. Dziś może być przyjazny czacik a jutro cicha kradzież z Paypala. Na Twoim miejscu zrobiłbym więc formata aby wyczyścić wszystko.


RE: Bardzo dziwne włamanie na mój komputer, oraz moje strony. - sqmany - 12-03-2016 17:24

Nie wiem do końca czym jest ten RAT, ale rzeczywiście pewnie coś takiego tam mam/miałem na komputerze. Tyle, że z tego wszystkie wynika jak na razie, że tylko 1 osoba mi na komputerze zainstalowała ten czacik, a druga z innej strony włamała na serwer, no ale dzięki za radę. Zastanowię się jeszcze co dalej zrobić, na razie mam avasta i malwarebytes anti malware, który wyczyścił mi te 18 wirusów.