Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczenie się z dużej sumy a zwrot podatku - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczenie się z dużej sumy a zwrot podatku (/Temat-Rozliczenie-sie-z-duzej-sumy-a-zwrot-podatku-130326)



Rozliczenie się z dużej sumy a zwrot podatku - nowy101 - 11-03-2016 12:30

Witam!
W 2015 roku założyłem pierwsze konto bankowe i wypłaciłem tam 70 000 zł zarobione w internecie na ppa. W całym swoim życiu miałem tylko jedną dość krótką prace na zlecenie oraz wykonywałem usługi informatyczne w pewnej instytucji (jednorazowa taka akcja).

Dzisiaj dostałem zwrot podatku (pare groszy) za tą usługę informatyczną, która miała miejsce w 2015 roku. Nigdy się nie rozliczyłem z zarobionych pieniędzy z ppa, ale coraz bardziej myślę by to zrobić. Zastanawia mnie co z tą kwestią zwrotu podatku za tamten rok? Gdybym się teraz rozliczył z zarobionych 70k to zwrotu podatku za usługę informatyczną też nie powinienem dostać. Kojarze też, że moja mama chyba dostała jakieś pieniądze z racji, że się uczę (ale pełnoletni jestem) ale teoretycznie zarobków nie miałem.

Może mi ktoś zaproponować co zrobić?


RE: Rozliczenie się z dużej sumy a zwrot podatku - Kickster - 11-03-2016 12:42

Skoro juz sie rozliczyłeś i tych 70k nie uwzględniłeś to siedz teraz cicho i mniej nadzieję że nikt Cię nie podj**ie


RE: Rozliczenie się z dużej sumy a zwrot podatku - nowy101 - 11-03-2016 12:47

A co gdybym za rok poszedl do pracy na etat? Wtedy bym sie rozliczal, to chyba latwo o taka kontrole bankowa? A jakie moga byc konwekwencje tego, ze rozlicze sie z tych 70 000 (bo chyba mam czas do konca kwietnia)?


RE: Rozliczenie się z dużej sumy a zwrot podatku - twardy - 11-03-2016 12:51

Masz czas do konca kwietnia. Z tym, ze zawsze istnieje pewien problem. Moga sie przyczepic, ze nie odprowadzales zaliczek jak dostawales pieniadze, ze wymagalo to zalozenia dzialanosci gospodarczej i takie tam. A kontrole? Jak zyles ponad stan, kupiles samochod, na ktory nie powinno cie stac... w razie donosu mozesz miec problemy. Wydaje mi sie, ze US nie kontroluje osob fizycznych bez jakiegos powodu.


RE: Rozliczenie się z dużej sumy a zwrot podatku - nowy101 - 11-03-2016 13:06

No ja nie szalalem z tymi pieniedzmi, bo wszystko oddalem rodzicom (nie bezposrednio, ale oplacalem za nich rachunki, ktorych w pewnym okresie nazbieralo sie dosc duzo). Teraz pytanie, czy kontrolujac zalozmy rodzicow sa w stanie dojsc do mnie? Tzn sprawdzaja ze rachunki zostaly oplacone przeze mnie, a potem sprawdzaja mnie.

Wydaje mi sie, ze i tak lepiej bedzie sie z tego rozliczyc. Chocby dlatego, ze nadal zarabiam na ppa i mam kilkanascie tys zl do wyplaty. Jak teraz sie z tego nie rozlicze a bedzie w przyszlosci donos to chyba beda mniejsze problemy niz bym nie mial sie nie rozliczac. Moze ktos sie jeszcze wypowiedziec co na ten temat sadzi?


RE: Rozliczenie się z dużej sumy a zwrot podatku - devilll - 11-03-2016 13:13

nowy101 PW


RE: Rozliczenie się z dużej sumy a zwrot podatku - konrad123456789 - 11-03-2016 14:33

Zaraz, a czy korekty nie może złożyć ?


RE: Rozliczenie się z dużej sumy a zwrot podatku - twardy - 11-03-2016 14:36

Moze. Korekte konkretnego pita mozna zrobic do 5 lat, liczac od dnia kiedy powinien byc ostatecznie zlozony.


RE: Rozliczenie się z dużej sumy a zwrot podatku - rachman - 15-03-2016 00:37

Można korektę ale... ja bym poszedł do księgowej i zapytał o fiki miki... co grozi, co bardziej się opłaca, co zrobić gdy... 70 000 zł na raz? Wiesz że większe kwoty banki zgłaszają do fiskusa? Może już wiedzą ale poczekają 4 lata by naliczane odsetki były większe... znany myk. Dowiedz się od jakich kwot banki mają obowiązek informować fiskus. Nie baw się w bzdety po forach tylko stówkę wywal i dowiedz się konkretów bo jak Ci dowalą za kilka lat podatek+odsetki albo działalność (w końcu to Twoje jedyne źródło utrzymania i działasz właściwie w sposób zorganizowany - widać to po kwocie - tyle wystarczy) Undecided

edit: Ta kwota właściwie podpada pod zainteresowanie... chyba że jakoś to tytułują że wynagrodzenie to może nie...
http://www.comperia.pl/artykuly/o_kontach_osobistych/23804-kiedy-bank-zglasza-przelew-do-urzedu-skarbowego.html