Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Protesty przeciwko nowemu regulaminowi Nk.pl - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Protesty przeciwko nowemu regulaminowi Nk.pl (/Temat-Protesty-przeciwko-nowemu-regulaminowi-Nk-pl-13012)



Protesty przeciwko nowemu regulaminowi Nk.pl - mikolaj90 - 04-09-2010 10:40

Cytat:Protesty przeciwko nowemu regulaminowi Nk.pl

Internauci protestują przeciwko nowemu regulaminowi serwisu Nk.pl (do niedawna Nasza-klasa.pl). Niektórzy kasują swoje profile ze strony tego serwisu społecznościowego.

Nowy regulamin Nasza-klasa.pl wprowadziła przed kilkoma dniami wraz ze zmianą swojej nazwy na Nk.pl (więcej). Zobowiązuje on użytkowników m.in. do wyrażenia zgody na przetwarzanie przez serwis ich danych i zdjęć do różnych celów – w tym reklamowych.

Użytkownicy Nk.pl krytykują nowe zasady korzystania z serwisu, podkreślając, że administratorzy serwisu zyskują w ten sposób kontrolę nad wszystkimi umieszczonymi w nim danymi. Przedstawiciele witryny podkreślają, że dzielenie się swoimi informacjami z nieznanymi sobie użytkownikami będzie potrzebne w grach, które zaczęły właśnie być testowane na stronie.

Nowy regulamin wyświetla się każdemu internaucie, który odwiedza Nk.pl po raz pierwszy od jej rebrandingu. Użytkownik może nie zaakceptować zmienionych zasad, ale w takim przypadku jego konto zostanie skasowane po 30 dniach. W tym czasie może jeszcze wycofać się ze swojej decyzji. Jednak niektórzy internauci deklarują, że sami kasują swoje konta albo usuwają z nich większość zdjęć.

Przypomnijmy, że Nk.pl – jeszcze jako Nasza-klasa.pl – w marcu przegrała w pierwszej instancji proces dotyczący wykorzystania zdjęcia użytkownika tego serwisu w reklamie (więcej). Sąd uznał, że naruszone zostały dobra osobiste internauty, który po zalogowaniu się na stronie zobaczył reklamę karty kredytowej wykorzystującą jego zdjęcie profilowe.

Źródło: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/protesty-przeciwko-nowemu-regulaminowi-nk-pl#


RE: Protesty przeciwko nowemu regulaminowi Nk.pl - kreatywny - 04-09-2010 10:48

no niestety wszystko schodzi na psy ;] trzeba usuwac zdjęcia a najlepiej konta;]


RE: Protesty przeciwko nowemu regulaminowi Nk.pl - mikolaj90 - 04-09-2010 10:51

Zgadzam się kreatywny w 100%. W dzisiejszych czasach wszystko schodzi na psy. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, w ogóle po co ich nasze zdjęcie, niech swoje mają. Mam konto na nk, ale nie mam zdjęć. Jedynie dane :/


RE: Protesty przeciwko nowemu regulaminowi Nk.pl - xPietrek - 04-09-2010 11:10

Ja usunąłem konto jeszcze przed tymi zmianami... Wam polecam zrobić to samo.
Chociaż oni nic z tymi zdjęciami złego nie robią, za dużo mieli by do stracenia. Tylko do gier wykorzystują.

Chociaż usuniecie konto to nk dalej przechowuje dane o Was. Trzeba napisać do supportu prośbę o całkowite usunięcie konta i danych z serwisu.
Polecam przejście na facebook'a, dużo lepszy portal, nie tak bardzo komercyjny.


RE: Protesty przeciwko nowemu regulaminowi Nk.pl - Boonys - 04-09-2010 12:20

Cóż,a ja mam spokój bo NIGDY nie popatrzyłem nawet na tą stronę Big Grin
Wszystko schodzi na psy.Chodzi tylko o to,żeby dużo zarobić a się nie narobić,jeżeli wykorzystaliby gdzieś wasze zdjęcia,dane osobowe,można by to chyba zgłosić do sądu,może się mylę bo się nie znam na takich sprawach.
Tyle ode mnie.


RE: Protesty przeciwko nowemu regulaminowi Nk.pl - MotorniczyTramwaju - 04-09-2010 12:41

No niestety tak to jest. Najgorsze jest to, że nk.pl pochłania dzieci, które o tym nie wiedzą. Wiem trochę o tym, bo znajomi rodziców przyszli na wieczór no to odstąpiłem kompa Tongue A one od razu nk i nk jakieś ubranka itp :O One mają po jakieś 8-10 lat :/ Widocznie na takich nienormalnych się nastawiają


RE: Protesty przeciwko nowemu regulaminowi Nk.pl - michal2612 - 05-09-2010 13:58

Ja korzystam z FB nie z tego dziadostwa Tongue


RE: Protesty przeciwko nowemu regulaminowi Nk.pl - Lookso - 15-11-2010 22:19

Poza tym NK kopiuje wszystko z FB!
Zaczęło się od albumów chyba a skończywszy na grach, które ostatnio dodała do użytku publicznego!
Pomiędzy tema dwoma punktami były śledziki czy NKtalki i może ktoś upatrzył jeszcze inne rzeczy skopiowane z FB?
Na pewno jeszcze niedawno dodali "Grupy" na NK i odtwarzanie filmów prosto ze śledzika - jak i również miniaturki zdjęć w nim... jeszcze też emotikony, których kiedyś nie było, a na FB od dawna są i zapomniałem o ostatnim dostoswywaniu avatara!

Żałosne postępki Naszej-Klasy, których jest mnóstwo...
Jak bym był adminem Facebook.com, to bym pozwał ich do sądu za to co robi NK Lol

Takie moje zdanie na ten temat. Może się ktoś nie zgodzić ze mną, ale jak dla mnie ta cała sprawa to tak właśnie wygląda i mam nadzieję, że się ze mną większość zgodzi Wink


RE: Protesty przeciwko nowemu regulaminowi Nk.pl - Karczowqa - 25-11-2010 21:35

Na fesjbuku jest o wiele gorszy nowy regulamin, a nikt nic nie mówi i jego zachwala.

Poza tym, co takiego niby nk może mieć? Pare Twoich danych i jakieś fotki? Sam to umieszczasz w sieci, więc sam to jakby rozpowszechniasz. Wrzucając to na ich portal, dajesz to im.