Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Co spowodowało tak znaczny spadek - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Opcje Binarne (/Forum-Opcje-Binarne-339)
+--- Wątek: Co spowodowało tak znaczny spadek (/Temat-Co-spowodowalo-tak-znaczny-spadek-130040)



Co spowodowało tak znaczny spadek - damianlxlx5 - 04-03-2016 19:11

Witam

Jestem początkującym traderem (w zasadzie dopiero się uczę) i chciałbym żeby ktoś mi wyjaśnił pewną sytuację na wykresie.

[Obrazek: amxx_1457114679__wykres.png]

Jak widać na wykresie mamy drastyczny spadek ceny EUR/USD, mimo że cena rosła od dłuższego czasu. Czy można to było jakoś odczytać z wykresu, że taka sytuacja może się wydarzyć? Co miało na to wpływ ?

Proszę o wyjaśnienie Smile


RE: Co spowodowało tak znaczny spadek - lucass9600 - 05-03-2016 09:34

po pierwsze ciężko stwierdzić coś po wykresie u samego brokera , do analizy potrzebujesz platformy MetaTrader 4

po drugie średnio tu widzę jakiś bardziej konkretny trend jasne na M5 widać ,że każda kolejna 5 minutowa sesja kończy się wyżej od poprzedniej ,ale zauważ na te szpikulce (cienie dolne) - świadczą o tym ,że walka pomiędzy bykami i niedźwiedziami trwa i trend pewny nie jest. A już na pewno tych 15-20 minut nie nazwałbym jak to powiedziałeś dłuższym czasem.

po trzecie o godzinie 19:10 wczoraj podawano raport (liczba platform wiertniczych wg Baker Hughes) wydarzenie to w kalendarzu występuje z dwoma bykami i miało wpływ właśnie na dolara ,więc lepiej grę na godzinę przed i godzinę po odpuścić.

po czwarte nawet jak trend idzie w górę /dół to nie będzie tak szedł wiecznie - powyznaczaj sobie poziomy wsparcia i oporu na wykresie i obserwuj czy cena nie odbije. Ty zagrałeś w poziomie w którym cena była właśnie bardzo blisko tego oporu z którego odbiła wczoraj ,aż 3 razy (w momencie Twojego zagrania 4 raz)

łap zrzut platformy w ramce mniej więcej zaznaczony czas Twojego wejścia , interwał M5. Powodzenia w dalszej edukacji! Smile
[Obrazek: 93011895028273361974.jpg]

Skoro uważasz ,że to był znaczący spadek to zobacz co się działo po wydarzeniach ekonomicznych około godziny 15 Big Grin właśnie dlatego lepiej unikać gry bezpośrednio przed i po takich wydarzeniach Big Grin
http://scr.hu/2a5y/ilk3p


RE: Co spowodowało tak znaczny spadek - damianlxlx5 - 05-03-2016 17:04

A te długie szpikulce nie oznaczają przypadkiem "młota" ?


RE: Co spowodowało tak znaczny spadek - lucass9600 - 05-03-2016 17:21

hmm ,a dlaczego ma być to "młot" ? formacja młota występuje na rynku wyprzedanym (dość mocnej zniżce - prognozuje o ewentualnym zakończeniu trendu spadkowego i przejęciu kontroli przez byki). Ty zagrałeś w momencie w którym poprzednia świeca była zielona (na screenie pusta) ,więc nie ma to mowy o młocie gdyż poprzednia 5 minutowa sesja zakończyła się wzrostem Smile

długie szpikulce oznaczają tak jak wspomniałem to ,że rynek stracił impet czyli ani byki ,ani niedźwiedzie nie mają siły pchać ceny "w swoją stronę" i ciężko jest przewidzieć w takim momencie ,kto tą siłę wcześniej odzyska Smile


RE: Co spowodowało tak znaczny spadek - Pan Inwestor - 06-03-2016 12:36

A ja dodam od siebie, że grając czy to na opcjach czy forex lepiej unikać poniedziałków i piątków. Ile to już było 'pewnych' zagrań w te dni i skończyło się fiaskiem... odkąd gram środa/czwartek/piątek to nie mogę narzekać. Grunt, to trzymać się swoich zasad i obserwować rynki. I nie grać na siłę!


RE: Co spowodowało tak znaczny spadek - lucass9600 - 06-03-2016 12:42

@Pan Inwestor zgodzę się szczególnie do poniedziałku rynek bywa niestabilny ,ja póki co staram się wyrobić nawyk by w szczególnie poniedziałek grać po prostu mniej

@update poniedziałkowy Big Grin mimo ,że poniedziałek jest jaki jest perełka wyłapana Big Grin http://scr.hu/2a5y/rdykl