Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Paypal - wysyłka do rodziny, płatność za produkt - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Systemy Płatności Internetowych (/Forum-Systemy-Platnosci-Internetowych-206)
+---- Dział: PayPal (/Forum-PayPal-335)
+---- Wątek: Paypal - wysyłka do rodziny, płatność za produkt (/Temat-Paypal-wysylka-do-rodziny-platnosc-za-produkt-129866)

Strony: 1 2


Paypal - wysyłka do rodziny, płatność za produkt - NieWPelniAnonim - 29-02-2016 23:44

Witam,
Czy jeżeli kupujący prześle mi pieniądze poprzez "wyślij pieniadze dla rodziny" to może jakoś łatwiej te pieniadze odzyskać czy coś? Czy taki "dochód" rowniez trzeba uwzględnić na koniec roku.
Pozdrawiam


RE: Paypal - wysyłka do rodziny, płatność za produkt - buciu52 - 29-02-2016 23:49

Wlaśnie jak ktoś wyśle hajs opcją dla rodziny to ciężej mu je odzyskać, po prostu dał prezent. Wink
Powinno się rozliczać z każdego dochodu.


RE: Paypal - wysyłka do rodziny, płatność za produkt - NieWPelniAnonim - 29-02-2016 23:50

(29-02-2016 23:49)buciu52 napisał(a):  Wlaśnie jak ktoś wyśle hajs opcją dla rodziny to ciężej mu je odzyskać, po prostu dał prezent. Wink
Powinno się rozliczać z każdego dochodu.

Czyli pieniądze za przedmiot lepiej wysyłac/otrzymywać przez opcję dla rodziny?


RE: Paypal - wysyłka do rodziny, płatność za produkt - buciu52 - 29-02-2016 23:54

Płatność za usługi dodatkowo pobiera jakiś tam procent. Jeśli się z kimś dogadasz to lepiej płatność dla rodziny, nic nie tracicie. Ale wtedy on też nie ma pewności czy go nie wyrolujesz, "dostałem prezent, nic nie sprzedawałem" Wink Jeżeli ktoś zapłaci za dobra niematerialne to i tak pieniędzy nie odzyska, pisze coś tam w regulaminie PayPal.


RE: Paypal - wysyłka do rodziny, płatność za produkt - NieWPelniAnonim - 29-02-2016 23:59

(29-02-2016 23:54)buciu52 napisał(a):  Płatność za usługi dodatkowo pobiera jakiś tam procent. Jeśli się z kimś dogadasz to lepiej płatność dla rodziny, nic nie tracicie. Ale wtedy on też nie ma pewności czy go nie wyrolujesz, "dostałem prezent, nic nie sprzedawałem" Wink Jeżeli ktoś zapłaci za dobra niematerialne to i tak pieniędzy nie odzyska, pisze coś tam w regulaminie PayPal.

Dziękuję za pomoc, potrzebowałem, bo chce sprzedać pare kluczy Tongue


RE: Paypal - wysyłka do rodziny, płatność za produkt - Assasinoo - 01-03-2016 01:07

(29-02-2016 23:54)buciu52 napisał(a):  Jeżeli ktoś zapłaci za dobra niematerialne to i tak pieniędzy nie odzyska, pisze coś tam w regulaminie PayPal.

Regulamin PayPala się zmienił, kupujący może jak najbardziej przy wirtualnym towarze odzyskać wysłane środki, na dobrą sprawę PayPala nie obchodzi czy kupował wirtualny czy fizyczny towar, jeśli sprzedający nie ma twardego dowodu w postaci potwierdzenia wysyłki na adres z paypala, to raczej przegra w sporze. Kupujący może cofnąć pieniądze zarówno wysyłając jak towar/usługa (dużo łatwiej, praktycznie wygrana sprawa) lub rodzina/znajomi (dużo trudniej, pierwszy lepszy Janusz nie wie jak, także w miarę bezpieczne, ale sam miałem kilka dni temu incydent, że płatność jak rodzina/znajomi została cofnięta).

Nie polecam używania ScamPala, w przypadku polski lepiej wziąć przelew bankowy, a przy osobie zza granicy Skrill/BTC (jeśli polakowi odpowiada, to też).


RE: Paypal - wysyłka do rodziny, płatność za produkt - NieWPelniAnonim - 01-03-2016 01:46

(01-03-2016 01:07)Assasinoo napisał(a):  
(29-02-2016 23:54)buciu52 napisał(a):  Jeżeli ktoś zapłaci za dobra niematerialne to i tak pieniędzy nie odzyska, pisze coś tam w regulaminie PayPal.

Regulamin PayPala się zmienił, kupujący może jak najbardziej przy wirtualnym towarze odzyskać wysłane środki, na dobrą sprawę PayPala nie obchodzi czy kupował wirtualny czy fizyczny towar, jeśli sprzedający nie ma twardego dowodu w postaci potwierdzenia wysyłki na adres z paypala, to raczej przegra w sporze. Kupujący może cofnąć pieniądze zarówno wysyłając jak towar/usługa (dużo łatwiej, praktycznie wygrana sprawa) lub rodzina/znajomi (dużo trudniej, pierwszy lepszy Janusz nie wie jak, także w miarę bezpieczne, ale sam miałem kilka dni temu incydent, że płatność jak rodzina/znajomi została cofnięta).

Nie polecam używania ScamPala, w przypadku polski lepiej wziąć przelew bankowy, a przy osobie zza granicy Skrill/BTC (jeśli polakowi odpowiada, to też).

A co takiego jest polityce Skrilla czego nie ma w PayPala?
Dzięki za odpowiedź


RE: Paypal - wysyłka do rodziny, płatność za produkt - Damkofr - 01-03-2016 02:05

(01-03-2016 01:46)NieWPelniAnonim napisał(a):  
(01-03-2016 01:07)Assasinoo napisał(a):  
(29-02-2016 23:54)buciu52 napisał(a):  Jeżeli ktoś zapłaci za dobra niematerialne to i tak pieniędzy nie odzyska, pisze coś tam w regulaminie PayPal.

Regulamin PayPala się zmienił, kupujący może jak najbardziej przy wirtualnym towarze odzyskać wysłane środki, na dobrą sprawę PayPala nie obchodzi czy kupował wirtualny czy fizyczny towar, jeśli sprzedający nie ma twardego dowodu w postaci potwierdzenia wysyłki na adres z paypala, to raczej przegra w sporze. Kupujący może cofnąć pieniądze zarówno wysyłając jak towar/usługa (dużo łatwiej, praktycznie wygrana sprawa) lub rodzina/znajomi (dużo trudniej, pierwszy lepszy Janusz nie wie jak, także w miarę bezpieczne, ale sam miałem kilka dni temu incydent, że płatność jak rodzina/znajomi została cofnięta).

Nie polecam używania ScamPala, w przypadku polski lepiej wziąć przelew bankowy, a przy osobie zza granicy Skrill/BTC (jeśli polakowi odpowiada, to też).

A co takiego jest polityce Skrilla czego nie ma w PayPala?
Dzięki za odpowiedź
Skrill to moim zdaniem dużo bardziej ogarnięty portfel niż PP. Nie chce mi się tłumaczyć dlaczego, poszukaj na forum lub w necie. Jednym z argumentów jest to że mogą ci zablokować konto a jak do nich dzwonisz to sami nie ogarniają dlaczego to konto zablokowali. I tracisz czas na odblokowanie zanim ogarną co i jak.


RE: Paypal - wysyłka do rodziny, płatność za produkt - Assasinoo - 02-03-2016 00:25

@[NieWPelniAnonim] PayPal to limity, częste chargebacki, blokady, na supporcie jedna osoba mówi jedno, druga co innego, jedyny atut jest taki, że jest to bardzo popularny portfel, ale stwarzający naprawdę nieprzyjemne sytuacje, gdy używa się go często.

Skrill za to nie ma limitów, uciążliwych weryfikacji, nie spotkałem się z chargebackiem w tym serwisie, pewnie jest taka możliwość, ale nie stosowana tak często jak na PP.
Dodatkowo na Skrill masz kartę Mastercard, dzięki której możesz dysponować środkami ze Skrilla gdziekolwiek jesteś, czy to w restauracji, hipermarkecie, czy też przy zakupach online.

Piszę tylko ze swojego doświadczenia, nie życzę najgorszemu wrogowi użytkowania PayPala na dłuższą metę, jeśli nie ma nerwów ze stali! Tongue


RE: Paypal - wysyłka do rodziny, płatność za produkt - NieWPelniAnonim - 02-03-2016 02:15

(02-03-2016 00:25)Assasinoo napisał(a):  @[NieWPelniAnonim] PayPal to limity, częste chargebacki, blokady, na supporcie jedna osoba mówi jedno, druga co innego, jedyny atut jest taki, że jest to bardzo popularny portfel, ale stwarzający naprawdę nieprzyjemne sytuacje, gdy używa się go często.

Skrill za to nie ma limitów, uciążliwych weryfikacji, nie spotkałem się z chargebackiem w tym serwisie, pewnie jest taka możliwość, ale nie stosowana tak często jak na PP.
Dodatkowo na Skrill masz kartę Mastercard, dzięki której możesz dysponować środkami ze Skrilla gdziekolwiek jesteś, czy to w restauracji, hipermarkecie, czy też przy zakupach online.

Piszę tylko ze swojego doświadczenia, nie życzę najgorszemu wrogowi użytkowania PayPala na dłuższą metę, jeśli nie ma nerwów ze stali! Tongue

Fajnie wytłumaczone, dzięki bardzo.