Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jaka kwota minimalna inwestycji - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Forex (/Forum-Forex-340)
+--- Wątek: Jaka kwota minimalna inwestycji (/Temat-Jaka-kwota-minimalna-inwestycji-129739)

Strony: 1 2


Jaka kwota minimalna inwestycji - damianlxlx5 - 27-02-2016 18:18

Witam

Jaka według was minimalna kwota inwestycji (depozytu) ma sens próby grania w ogóle na giełdzie forex ?


RE: Jaka kwota minimalna inwestycji - moneyforcompany - 27-02-2016 22:37

Cześć, ja zacząłem od 100zł. W pierwszym tygodniu zarobiłem 59zł. Ale wcześniej odbyłam sporo szkoleń i długo grałem na koncie demo.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka


RE: Jaka kwota minimalna inwestycji - damianlxlx5 - 28-02-2016 11:25

Już od 100zł można na tym zarabiać ??

Przecież na forexie z tego co rozumiem zarabia się dzięki różnicom kursów, czyli najprosciej mówiąc chodzic oto żeby jak najtaniej kupić i jak najdrożej sprzedać. Te kursy zazwyczaj zmieniają się o jakieś niewielkie miejsca po przecinku. Więc ze 100zł można zarobić jakieś konkretniesze pieniądze ?

Czy może ja źle rozumiem ten rynek działania.


RE: Jaka kwota minimalna inwestycji - moneyforcompany - 28-02-2016 11:58

Przede wszystkim musisz zrozumieć sam mechanizm gry na forex. Tu nie chodzi o to żeby kupić tanio i sprzedać drogo. Forex polega na zarabianiu na różnicach kursów. To swoistego rodzaju zakłady. Przy danym kursie zakładasz czy pójdzie w górę lub w dół. Jak idzie po myśli to zarabiasz, jak w drugą stronę to tracisz. Zanim się za to weźmiesz w realu proponuję zapisać się na jakiś kurs online oraz pograć na koncie demo. To ciężki kawałek chleba a większość świeżych graczy traci kasę na początku. Potem chcąc się odegrać traci kolejną i tak dalej i tak dalej.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka


RE: Jaka kwota minimalna inwestycji - damianlxlx5 - 28-02-2016 14:03

No dobra ale jest na to jakiś czas inwestycji jak w przypadku opcji binarnych, czy mogę w każdej chwili zrezygnować i odebrać taką gotówkę jaki jest jej aktualny kurs ?

Powiedz mi w jaki sposób ze 100zł mozna zarobić kilkadziesiąt zł ?


RE: Jaka kwota minimalna inwestycji - Scoobyx - 28-02-2016 15:29

Może zacznij najpierw od jakiś webinariów i poradników dla początkujących.
Zacznijmy od tego, że grasz na lotach. 1 lot = 100 000 jednostek waluty bazowej.
Zarabiasz albo na tym, że kurs leci w górę albo w dół. Zależnie od tego czy wykupiłeś pozycję po cenie ask czy też bid. Pozycję możesz zamknąć w każdym momencie. Ty decydujesz czy masz skończyć tracić lub czy to już odpowiedni moment aby zamknąć pozycję z zyskiem. Jednak przeważnie używa się stop lossów(zamykanie pozycji po odpowiedniej cenie, zapobiegających dalszym stratom) i take profitów(zamykaniu pozycji po określonej cenie na plusie).
Ogólnie to dużo nauki przed tobą jeśli chcesz się nauczyć. Potrzeba do tego dużo spokoju i opanowania. Zacząć możesz od słownika np. KLIK.
Co do kwoty, to moim zdaniem z mniej niż 10 000 zł nie opłaca się wchodzić w ten świat. Chyba, że satysfakcjonują cię zyski rzędu kilkunastu złotych. Oczywiście nikogo nie zmuszam do deponowania takich kwot. Możesz zaczynać nawet i z dwoma tysiącami.


RE: Jaka kwota minimalna inwestycji - snake1415 - 28-02-2016 17:27

(28-02-2016 14:03)damianlxlx5 napisał(a):  No dobra ale jest na to jakiś czas inwestycji jak w przypadku opcji binarnych, czy mogę w każdej chwili zrezygnować i odebrać taką gotówkę jaki jest jej aktualny kurs ?

Powiedz mi w jaki sposób ze 100zł mozna zarobić kilkadziesiąt zł ?

Kiedy chcesz kończysz pozycje.
Jak to zrobić? korzystając z dźwigni finansowej, u polskich brokerów maksymalna dźwignia to 1:100 (u zagranicznych są wyższe), oznacza to że jeżeli coś kupujesz i wzrasta o 1% to w przybliżeniu podwajasz zainwestowana kwotę w daną pozycje, działa to proporcjonalnie w dwie strony Smile


RE: Jaka kwota minimalna inwestycji - damianlxlx5 - 28-02-2016 17:31

Czyli ze 100zł mógłbym zainwestować maksymalnie 10000 tyś zł przy dźwigni 1:100 ?


RE: Jaka kwota minimalna inwestycji - snake1415 - 28-02-2016 17:34

(28-02-2016 15:29)Scoobyx napisał(a):  Co do kwoty, to moim zdaniem z mniej niż 10 000 zł nie opłaca się wchodzić w ten świat. Chyba, że satysfakcjonują cię zyski rzędu kilkunastu złotych. Oczywiście nikogo nie zmuszam do deponowania takich kwot. Możesz zaczynać nawet i z dwoma tysiącami.

Interesujące....

Kwota zależy tylko i wyłącznie od strategi. Być może ty z 10k w ciągu miesiąca zarobisz 500pln, ale niektórzy z 1k w ciągu miesiąca zarobią 10k przy dużo większym ryzyku grając tnz runy.

Dla początkującego polecam wpłacić bardzo mały depozyt i grać na mikrolotach w celach edukacyjnych Smile

(28-02-2016 17:31)damianlxlx5 napisał(a):  Czyli ze 100zł mógłbym zainwestować maksymalnie 10000 tyś zł przy dźwigni 1:100 ?

Inwestując w pozycje 100PLN przy dźwigni 1:100, kupujesz lub sprzedajesz coś za 10k i jak pójdzie w kierunku wyznaczonym przez Ciebie o 1%, to oczywiście zarabiasz 1% z 10k czyli 100PLN co jak wcześniej napisalem podwojenie.


RE: Jaka kwota minimalna inwestycji - palma111 - 29-02-2016 12:07

Hah Big Grin 100zł można śmiało uznać za minimalną kwotę. I radziłbym od niej właśnie zaczynać. Jak się uda na małych sumach to uda się i na dużych a nie ma co się pakować w duże stawki na początku Smile