Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarobek na allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Zarobek na allegro (/Temat-Zarobek-na-allegro-129711)



Zarobek na allegro - czabalo123 - 26-02-2016 22:54

Witam, mam pewien pomysł na sprzedaży pewnych rzeczy na allegro oczywiście to nie były by moje produkty tylko zakupione w hurtowni, lecz chciałbym się dowiedzieć pewnych rzeczy. Czy jest możliwość taka abym był pośrednikiem między kupującym, a sprzedającym towar. Mianowicie osoba kupująca pewien przedmiot (niby u mnie) ja w tedy zamawiam z hurtowni na jego adres, tyle że jest pewiem problem, bo gdy ja zamówie w tedy na jego adres to przyjdzie mu to z paragonem i czy jest możliwość aby oni nie wysyłali tego paragonu. Bo tak to ja nałozył bym swoją marże na przedmiot, a oni by nie wiedzieli że przepłacili Big Grin jest też pewna opcja, lecz mniej korzystne bo w tedy ja musze płacić za przesyłkę przedmiotu pojedyńczego, nie zamówie kilka sztuk bo w tedy jak nie zejdą to mogę być do tyłu. Mam nadzieję że zrozumieliśćie i mi w pewien sposób pomożecie, a i jeszcze jedno pytanie czy mogę zdjęcia przedmiotu dodawać z tej hurtowni bez żadnych problemów , czy muszę to najpierw z nimi uzgodnic ?


RE: Zarobek na allegro - szykiryki - 26-02-2016 23:04

Jedyna opcja to kupować bezpośrednio od hurtownii i później wystawiać na allegro (Twoje ryzyko czy zejdzie czy nie).
Nie ma takiej mozliwosci, by firma wysyłająca nie dołączała paragonu (chyba, ze trafisz na jakiś idiotów w hurtowni i się z nimi dogadasz, 0,0001 promila, nie %, prawdopodobieństwa)
Jak bedziesz dodawał zdjęcia nie swojego autorstwa, np. ze strony internetowej spotkają Cię ognie piekielne (czyt. jak firma się dowie, założy Ci sprawę o łamanie praw autorskich zdjec itp. i popłyniesz na gruby hajs, chyba, ze bedziesz miał jeszcze grubszy hajs na dobrego prawnika).

Tak czy siak- powodzonka Huh

P.S. jakas opcją jest dogadanie się z hurtownią i zaproponowanie im współpracy przy aukcjach internetowych, jesli sami tego nie robią. Za jakiś % być może się zgodzą, jesli miałoby to powiększyć ich sprzedaż.


RE: Zarobek na allegro - czabalo123 - 26-02-2016 23:22

a jeżeli, już tak zrobie że będę zamawiał towar z hurtowni bezpośrednio do kupującego przypuśćmy, że towar kosztuje 20zł ja wystawiam za 30 zł, ta osoba kupuje, przychodzi mu ten towar z tym paragonem na 20 zł i co w tedy mogę mieć jakieś problemy ? a ze zdjęciami jeżeli bym się dogadał, abym mógł wstawiać ich to na jakiej zasadzie to wszystko podpisac ?


RE: Zarobek na allegro - Senior - 26-02-2016 23:42

Powiem jak to wygląda w branży w której się poruszam (pewnie nie wszędzie tak jest). W chwili obecnej prawie każdy dystrybutor/hurtownia ma opcję wysyłki do klienta. Musisz mieć oczywiście podpisaną stosowną umowę i wyrobiony limit kredytowy. Wystawiasz więc sobie towar który jest w magazynie dystrybutora a nie u Ciebie. Dostajesz zamówienie od klienta i wtedy zamawiasz towar z dostawą do klienta, faktura oczywiście pędzi meilem do Ciebie a nie do klienta. Ty wystawiasz swój kwit i wszystko jest tak jak sobie wymyśliłeś. Jeśli chodzi o zdjęcia to w "mojej" branży możesz korzystać ze zdjęć produktów od dystrybutora do woli, nikt Cię za to nie pociągnie w końcu tak jak Szykiryki napisała to jest też w ich interesie aby sprzedać towar.
Tylko jest jedno ale o którym nie wspomniałeś a pewnie chciałbyś to pominąć. Nikt nie podpisze umowy z Kowalskim chyba, że jest to Firma Kowalski. Jednym słowem bez działalności gospodarczej się nie da.


RE: Zarobek na allegro - rachman - 26-02-2016 23:53

Chcesz mieć firmę bez firmy... to jak zjeść ciacho i je mieć. Albo działasz jak firma - czy to sprzedająca czy usługowa która tylko pośredniczy - albo prosisz się o bęcki od fiskusa w razie wpadki. Pośrednictwo to też forma działalności ... chłopaku jakbyś wynalazł złoty sposób (a uwierz mi że każdy takie myki przerabiał w swojej głowie by nie mieć odpowiedzialności ale zarabiać coś sprzedając) to by nikt firm nie musiał rejestrować...
Jedyne obejście to jak wyżej radzą tylko wprost może nie określili - weź się dogadaj jak masz taką hurtownię i działaj na zlecenie czy dzieło - legalnie, bez DG, wali Cię czy dostają czy nie paragony itd. Jak nie będziesz mieć umowy o pracę/dzieło/zlecenie czy czegoś podobnego a będziesz sprzedawać to właściwie zawsze ryzykujesz że fiskus odbierze to jako forma działalności - jak wyłgasz się ze sprzedaży to udowodnią Ci świadczenie usług przecież...