Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Oszustwo olx - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+--- Wątek: Oszustwo olx (/Temat-Oszustwo-olx-129621)

Strony: 1 2 3 4


RE: Oszustwo olx - baca060 - 25-02-2016 17:37

(25-02-2016 17:21)flyhigh napisał(a):  baca, a co? twoj ziomek włamie sie przez sendmail emacsem do olx i wyciagnie ci adres, pesel i numer buta oszusta, po czym pojedziecie i pociśniecie mu matke?

Nie zapomnij strasząc go wspomnieć o tym że go potniesz czy coś, żeby miał więcej rzeczy na Ciebie. Szczerze mówiąc nie pochwalam tego typu oszustw, ale jak na moje sam jesteś idiotą robiąc zakupy na olx robiąc przelew czy odbierając paczkę za pobraniem nie sprawdzając zawartości. Jeśli więcej się zgłosi oszukanych czego Ci życzę policja się tym zajmie, ale na ten moment to mozesz po prostu tą swoją paczkę pociąć na kawałki i się nią podcierać jak najdłużej żeby zaoszczędzić na papierze, chociaż tyle Ci się zwróci.
Ludzie dbajcie o bezpieczeństwo w internecie a nie płaczcie po szkodzie prosząc o pomoc na forum o zarabianiu w internecie.

Tak, mocno się wysiliłem żeby ani razu nie przeklnąć.


Jacy wy jesteście nerwowi, a czy ja coś wspominałem o tym że jestem ogromnie na niego zły?NIE. Czy wspominałem, że chce go postraszyć nożem? NIE.
Więc nie pisz czegoś takiego.
A chciałbym mu uświadomić, że każdego oszusta można prędzej czy później odnaleźć. Ładnie by się zdziwił gdybym go znalazł i o ten efekt mi chodzi.


RE: Oszustwo olx - Gremquen - 25-02-2016 17:41

No to daj nam znać jak już go odnajdziesz i postraszysz. Oczywiście kumpel w policji nie pracuje?

Ojj. ..żeby Ci go nie znalazł.

No ale powodzenia i na drugi raz pros o odbiór osobisty albo wystawienie aukcji na allegro - zawsze coś.


RE: Oszustwo olx - zjadamkredki - 25-02-2016 17:41

Powodzenia w znalezieniu go Wink


Idź na policję, może coś pomogą, a jak nie to masz nauczkę na przyszłość.


RE: Oszustwo olx - fercypia - 25-02-2016 19:44

Policja nic nie zrobi, olx tak samo umywa ręce od takich spraw - wyraźnie mają napisane, że są serwisem ogłoszeniowym, i żeby żadnych pieniędzy nie przesyłać Smile
no ale.. powodzenia Lol


RE: Oszustwo olx - armada23 - 25-02-2016 19:57

(25-02-2016 15:48)baca060 napisał(a):  Olx, jest o wszystkim powiadomione, od razu poprosiłem czy mogą udzielić jakichkolwiek informacji, a kwota na jaką mnie oszukał to jest 200+.
Koleś wysłał pudełko w którym nie znalazła się najważniejsza rzecz. Na olx od razu usunął konto, a na nr telefonu nie mogę się dodzwonić. Dane podał fałszywe.

Można powiedzieć kibel przez duże K. Skoro Ci wysłał pudełko w którym, twoim zdaniem nie było nic, a jego zdaniem była tam ta rzecz, i nie masz dowodów świadków, że to tam było w tej paczusi to możesz iść gdzie chcesz, ale już pozamiatane kasa stracona. Olx to największy syf zresztą jak i inne


RE: Oszustwo olx - pokezaju - 26-02-2016 23:12

Jeśli masz numer telefonu i jesteś pewien ,ze to jego stały to jedyny trop jaki ci pozostaje to sprawdzić do których anten numer byl podpięty. Może chociaż miasto uzyskasz. Swoja droga miałem kiedyś podobna historie, ale trafiłem na debila. Podarl i zapchal pudełko starymi dokumentami i Peszek, że na jednym było nazwisko, na jakieś stronie przez numer konta dało się sprawdzić gdzie było założone tzn. Miasto i znalazłem dane jego żony w necie ,bo akurat pracowała w tym banku. Miał pecha, że te dwa skrawki danych go wydadzą Smile


RE: Oszustwo olx - Majka - 27-02-2016 08:31

Przeniosłam do odpowiedniego działu.
Zakupy na OLX związane są z pewnym ryzykiem. Powiem tak ciężko będzie kasę odzyskać ale jest to na pewno wykonalne.
powodzenia


RE: Oszustwo olx - Admin - 27-02-2016 08:54

Na Forum znalazłbyś więcej Sherlocków którzy by go znaleźli niż większość jednostek policji, piszesz o słodkiej zemscie jednak sądzę, że oszust by miał niezły ubaw czytając to i jedząc laysy za twoją kasę.
Złodzieji na Olxie nie brakuje, niestety nie jesteś pierwszy i nie będziesz ostatni który naiwnie zawierzył sprzedawcy.


RE: Oszustwo olx - Scoobyx - 27-02-2016 11:03

Kolega po premierze "kupił" tam nowego galaxy S4. Wpłacił część (1000 zł), gość miał wysłać towar jednak kontakt z nim się urwał i zero odpowiedzi do dnia dzisiejszego przez 2lata(?). Sprawę od razu zgłosił na policję a oni przez te dwa lata nikogo nie znaleźli. Jedyne na kogo możesz liczyć, to na swój własny rozsądek przy zawieraniu następnych transakcji.


RE: Oszustwo olx - DC1 - 27-02-2016 11:39

Jak można zapłacić komuś 200zł+ od tak? Płacisz za własną głupotę.