Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczanie ze sprzedaży na allegro dużej ilości przedmiotów - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczanie ze sprzedaży na allegro dużej ilości przedmiotów (/Temat-Rozliczanie-ze-sprzedazy-na-allegro-duzej-ilosci-przedmiotow-129603)



Rozliczanie ze sprzedaży na allegro dużej ilości przedmiotów - Stalmer - 24-02-2016 21:25

Witam !
Chciałbym się rozeznać, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć jak poprawnie odprowadzić podatek ze sprzedaży na allegro zakładając, że dziennie sprzedaje około 50 sztuk produktu. Oczywiście mam działalność gospodarczą. Rozliczam się na zasadach ogólnych, płacę podatek 18%i prowadzę księgę przychodów i rozchodów. Obecnie używam programu taxmachine, która po wklepaniu danych tworzy faktury, ale jest to bardzo czasochłonne. Czy jest jakiś inny szybszy sposób, aby się rozliczyć z fiskusem ?


RE: Rozliczanie ze sprzedaży na allegro dużej ilości przedmiotów - Mauorycy - 25-02-2016 14:53

(24-02-2016 21:25)Stalmer napisał(a):  Witam !
Chciałbym się rozeznać, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć jak poprawnie odprowadzić podatek ze sprzedaży na allegro zakładając, że dziennie sprzedaje około 50 sztuk produktu. Oczywiście mam działalność gospodarczą. Rozliczam się na zasadach ogólnych, płacę podatek 18%i prowadzę księgę przychodów i rozchodów. Obecnie używam programu taxmachine, która po wklepaniu danych tworzy faktury, ale jest to bardzo czasochłonne. Czy jest jakiś inny szybszy sposób, aby się rozliczyć z fiskusem ?

Znajdź dobrego radcę prawnego(nie zwykłą księgową) i zapytaj, rozliczy Cię w 100% prawidłowo za jakieś 3-4 stówki. Z księgowymi czasami bywa różnie...


RE: Rozliczanie ze sprzedaży na allegro dużej ilości przedmiotów - rcielak - 25-02-2016 15:00

@Mauorycy radce prawnego do rozliczania sprzedazy allegro WTF?!

Chodzi Ci o program do faktur czy rozliczenie tego, bo nie zrozumialem do konca?


RE: Rozliczanie ze sprzedaży na allegro dużej ilości przedmiotów - Apps - 25-02-2016 15:10

A musisz księgować każdą sprzedaż osobno, nie możesz utargu dziennego ?


RE: Rozliczanie ze sprzedaży na allegro dużej ilości przedmiotów - Senior - 25-02-2016 15:51

Jak wystawiasz faktury to niestety każdą musisz wklepać do kpir,. Jak sprzedajesz drobiazgi i większość klientów nie chce faktury to pomocna może być kasa/drukarka fiskalna. Wtedy przy sprzedaży dowolnej ilości produktów różnym kontrahentom masz do wpisania tylko paragon fiskalny dobowy czyli jeden dokument. A najlepiej to poszukaj księgowej ale tutaj też najlepiej jakbyś wystawiał paragony bo inaczej za dużą ilość faktur weźmie większe pieniądze.


RE: Rozliczanie ze sprzedaży na allegro dużej ilości przedmiotów - Mauorycy - 26-02-2016 00:21

(25-02-2016 15:00)rcielak napisał(a):  @Mauorycy radce prawnego do rozliczania sprzedazy allegro WTF?!

Chodzi Ci o program do faktur czy rozliczenie tego, bo nie zrozumialem do konca?

Radcę prawnego/doradce podatkowego/kancelarię prawną zajmującą się podatkami lub też "korygowaniem" błędów zwykłych księgowych Smile

Wiadomo, że nie radcę prawnego od rozwodów czy coś...

Ja przynajmniej, cenię sobie spokojny sen na tyle, że jak czegoś nie wiem to nie pytam w internecie tylko udaję się na profesjonalną poradę do kogoś, kto jest mi w stanie to bezpieczeństwo zapewnić.

Nie ma chyba innego portalu, który tak ściśle prześwietla US jak Allegro, więc trzeba uważać Smile Najgorzej zawsze mają Ci na wszelakich ryczałtach albo zagranicznych spółkach i zamieszkaniem na terenie RP.


RE: Rozliczanie ze sprzedaży na allegro dużej ilości przedmiotów - Stalmer - 29-02-2016 17:33

Przepraszam, za brak aktywności, ale miałem sporo na głowie.

(25-02-2016 15:10)Apps napisał(a):  A musisz księgować każdą sprzedaż osobno, nie możesz utargu dziennego ?


(25-02-2016 15:51)Senior napisał(a):  Jak wystawiasz faktury to niestety każdą musisz wklepać do kpir,. Jak sprzedajesz drobiazgi i większość klientów nie chce faktury to pomocna może być kasa/drukarka fiskalna. Wtedy przy sprzedaży dowolnej ilości produktów różnym kontrahentom masz do wpisania tylko paragon fiskalny dobowy czyli jeden dokument. A najlepiej to poszukaj księgowej ale tutaj też najlepiej jakbyś wystawiał paragony bo inaczej za dużą ilość faktur weźmie większe pieniądze.


Nie posiadam kasy fiskalnej, ponieważ jestem zwolniony z jej posiadania. Rozliczam się na zasadach ogólnych 18% i ostatnio znalazłem w internecie takie coś jak ewidencja sprzedaży bezrachunkowa/nieudokumentowana
czy ktoś może korzystał z tego sposobu ? Jeżeli tak to proszę o informacje, ponieważ mam kilka prostych pytań na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.