Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Refleksja : Uczestnictwo w serwisach zarobkowych - nie dla wszystkich? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+---- Dział: Ciekawe Dyskusje (/Forum-Ciekawe-Dyskusje-328)
+---- Wątek: Refleksja : Uczestnictwo w serwisach zarobkowych - nie dla wszystkich? (/Temat-Refleksja-Uczestnictwo-w-serwisach-zarobkowych-nie-dla-wszystkich-12894)

Strony: 1 2


Refleksja : Uczestnictwo w serwisach zarobkowych - nie dla wszystkich? - Zythus - 01-09-2010 18:22

Przedstawienie problemu:
Praktycznie od zarejestrowania się na Lockerz (to jest listopada) obserwowałem dosyć powszechne zjawisko, typu "ktoś coś Ci da za darmo? kpisz chyba". Niestety, taka jest rzeczywistość wg. tych ludzi, którzy z takim czymś się stykają.

Społeczeństwo takie ma już przekonanie i ludzie są do tego pesymistycznie nastawieni. Co z tego, że Ty wiesz, a w necie krąży masa unboxingów nagród? Taka osoba i tak w to nie uwierzy, chyba, że taką nagrodę dostanie osoba, którą zna (jako tako). Przykładowo kumple - gdy dostałem gre na PSP, prawie od razu zmienili zdanie o Lockerz. Większość z nich się zarejestrowała - w nadziei na wygranie czegoś. Jednak zarejestrowanie się na takim portalu to nie wszystko. Wydawałoby się, że nic więcej nie potrzeba, aby zdobywać nagrody.
Jednak niektóre serwisy (a raczej większość), które są "free4all" posiadają w swoim asortymencie "konta premium" - czyli konta płatne, dające większe możliwości dla osób posiadających takie konta. Niektórzy oczywiście nie wydawali kasy na premium, bo przecież "miało być za darmo". Jednak taka jest prawda - bez takich rzeczy, ciężko znaleźć kasę na nagrody. Mimo wszystko, nie każdemu uda się wygrać nagrody. Ostatnim razem zauważyłem to chyba tak "bardziej" na stosunkowo nowym portalu UrwijNagrody.pl. Sam w niego nie wierzyłem, ale przyzwyczajony do tego, że takie portale (mam na myśli także Thisbox) potrafią dać użytkownikom to, czego nie mogą dać tak popularne i wypromowane portale, jak TakeAGift(chyba większość osób pamięta pierwszy FAIL restock), czy Qday (brak dobrych nagród przez dłuuugi okres czasu, a do tej pory jest ich stosunkowo mało, w porównaniu do TB czy UW) zarejestrowałem się tam. Po kilkunastu dniach nadszedł restock.
W dzień restocku nazbierałem 70 pkt i wygrałem silikonową klawiaturę USB.
Po restocku sytuacja na SB taka, jak na praktycznie wszystkich portalach tego typu - coś komuś nie pasuje, że nie udało się zgarnąć nagrody. Chłopak miał żal do adminów, że było mało par rękawic bramkarskich. Mówił, że kładzie lachę na ten portal itp. Nic nowego. Jednak powiedzmy sobie prawdę - nie każdy może wygrać. Jest to po prostu teoretycznie ani praktycznie niemożliwe, aby portal mógł zapewnić wszystkim użytkownikom gwarantowaną nagrodę lepszą, niż smycz. I właśnie tu jest problem - takie myślenie pozbawia nas wszystkich szans. Nie rozumiem, w jaki sposób ktoś chce wygrać nagrodę, nie próbując. Jeżeli nie spróbujesz, to Ci się nie uda. Jednak wiele osób działa w sposób "nic nie wygrałem, pier*ole, idę stąd, strata czasu". A jak można zauważyć stu innym osobom się udało. Jak nie na tym portalu, to na innym. Jak będę próbował, to w końcu się uda coś zgarnąć.

Coś o mnie...
Sam uczestniczę w wielu takich serwisach (Lockerz, Qday, ThisBox, UrwijNagrody). Na ostatnich 2 restockach nie udało mi się wygrać na ThisBoxie nic, ale nie płakałem z tego powodu, dalej kupowałem premki. Przydały się, czemu? 4 dni przed ostatnim restockiem wygrałem klawiaturę w innej formie zdobywania nagród niż restock - w "Kodzie dostępu". Wiele osób próbowało, ale to mnie się udało. Fart? Mógł go równie dobrze mieć ktoś inny.
Jednak, dobrze jest udzielać się na takim forum - tu zawsze znajdzie się osoby, które udzielą Ci potrzebnych informacji, pocieszą (nie zawsze...) i po prostu z którymi będziesz mógł popisać i podnieść się na duchu po nieudanej próbie wygrania, patrząc na posty innych, którym się nie udało. "Pocieszenie".

...i podsumowanie.
Mam nadzieję, że moja refleksja przedstawi niektórym sposób, w jaki postrzegają to inni. Nie uda się mi, uda się komu innemu - na mnie też przyjdzie czas. Taką trzeba mieć dywize i dalej liczyć na tzw. "fart". Skoro wygrałem tyle nagród (sygnatura), to chyba nie od ciągłego grania w gry, czy od oglądania TV? Nie, trochę czasu i pieniędzy (nie dużo, ale jednak) poświęciłem tym serwisom, i nie żałuję.
Przy wydatku 20~~ złotych na ThisBox na premium i w zamian otrzymaniu nagrody o łącznej wartości około 200 złotych nie mam na co narzekać.
I pamiętajcie - im więcej osób - tym więcej premek - a więc więcej kasy na nagrody - większa szansa na wygraną (tylko jeżeli będziesz się starał). Nie sztuką jest wbić na stronkę, ściągnąć skądś zadania i tylko czekać na restock, nie trenując przed nim (w zależności jak będzie się on odbywał).


RE: Refleksja: Uczestnictwo w serwisach zarobkowych - nie dla wszystkich? - Kicha - 01-09-2010 18:33

Ladnie opisane Smile
Gorzej sie przekonac ponownie po tzw upadku gdy nic nie wygralo sie itp.
Przeczytalem wszystko masz plusa za to Big Grin


RE: Refleksja: Uczestnictwo w serwisach zarobkowych - nie dla wszystkich? - Bolt - 01-09-2010 18:36

Nie lubię czytać dlugich postów bo są męczące i w ogóle ale tak się zaciekawiłem że przeczytałem z połowę i zgadzam się z tym, ja także na początku na próżno próbowałem kolegów namówić na lockerz, wygrałem grę to od razu z 5 zaczęło pytać co i jak jednak wtedy już miałem z-lista więc te kilka ptz nie robiło wrażenia... Fakt warto wydać, na urwijnagrody z silverem wygrałem kask, teraz zakupiłem vipa i mam zamiar zgarnąć coś lepszego, głośniki, ipoda czy inną mp4 Smile


RE: Refleksja: Uczestnictwo w serwisach zarobkowych - nie dla wszystkich? - kreatywny - 01-09-2010 18:38

no to żeś się rozpisał

co do wytrwałości. jestem na lockerz od początku roku i nic oprócz koszulki i tapetki ale wytrwale z nadzieją czekam z że może upoluje coś ;D
mi te twoje refleksje wyglądają jak zachęta do kupowania kont premium ale ja zawsze wszystko tak odbieram ;D


RE: Refleksja : Uczestnictwo w serwisach zarobkowych - nie dla wszystkich? - joke16 - 01-09-2010 18:39

Ja zapraszając kolegów i koleżanki żeby zdobyć z-lista z góry wiedziałem że nic nie zdobędą, trzeba się w to zakręcić i wtedy jest szansa na narody :]


RE: Refleksja : Uczestnictwo w serwisach zarobkowych - nie dla wszystkich? - Zythus - 01-09-2010 18:40

@kreatywny
Cytat:mi te twoje refleksje wyglądają jak zachęta do kupowania kont premium ale ja zawsze wszystko tka odbieram ;D
Big Grin


RE: Refleksja : Uczestnictwo w serwisach zarobkowych - nie dla wszystkich? - Kicha - 01-09-2010 18:43

(01-09-2010 18:40)Zythus napisał(a):  @kreatywny
Cytat:mi te twoje refleksje wyglądają jak zachęta do kupowania kont premium ale ja zawsze wszystko tka odbieram ;D
Big Grin

I sie wydalo Tongue
No kurcze Zythus!!! Teraz siedze i mysle czy nie wrocic do Lockerz...


RE: Refleksja: Uczestnictwo w serwisach zarobkowych - nie dla wszystkich? - Dominator - 01-09-2010 18:45

Zythus - przeczytałem wszystko co napisałeś i szczerze mówię że masz rację.
Dlaczego ?
A właśnie na przykładzie "TakeaGift" - kumpel dał mi refa i się zarejestrowałem - mówił że wszystko jest za free itp. Jednak po wejściu w dział nagrody zobaczyłem take coś jak nagrody dla:
Nagrody dla konta BASIC - FREE
Konta ELITE - PŁAĆ KUR*A
& Konta PREMIUM
- PŁAĆ KUR*A
***************************************************
Niedawno zarejestrowałem się na ThiSboX i tam też było takie coś jak premium i szczerze mówię:

Dobre nagrody są wtedy gdy się wyda kasę i poświęci trochę czasu

I co ?

I to że jeśli nie wydam kasy to gówno wygram Big Grin
A jeśli wydam z 5-7 zł to ~coś tam się wygra ale jest bardzo ciężko.

A więc Lockerz jest najlepsze dlatego że tam nie ma nagród dla kont premium czy elite.
Wygrywasz co chcesz i nic nie płacisz (można tak powiedzieć gdy celnicy nie nawalą VAT'u i cła)

*Submit* - czasami opłaca się wydać 5-7zł i mieć nagrodę typu iPod Touch 8GB czy coś więc nie mówmy że wszystko jest za free bo częściowo jest, a częściowo nie jest.

Pozdro


RE: Refleksja : Uczestnictwo w serwisach zarobkowych - nie dla wszystkich? - Zythus - 01-09-2010 18:45

Na Lockerz i tak nic nie wydajesz. Tylko prąd, który i tak byś zużył. Smile
Co do cytowania kreatywnego - to nie było potwierdzenie Big Grin

@up
Dokładnie.



RE: Refleksja : Uczestnictwo w serwisach zarobkowych - nie dla wszystkich? - SilverNight - 02-09-2010 17:15

Nie oszukujmy się Więcej będziemy musieli zapłacić za prąd niż np.za nagrodę którą może kiedyś wygramy lub wygraliśmy Big Grin