Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[MySQL][PHP] Problem z zapytaniem - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek: [MySQL][PHP] Problem z zapytaniem (/Temat-MySQL-PHP-Problem-z-zapytaniem-128409)



[MySQL][PHP] Problem z zapytaniem - nonapewno - 04-02-2016 10:52

Witam.

Może ktoś mi pomoże z takim o to zapytaniem:

Kod:
$add = @mysql_query("INSERT INTO cms_harmonogram_daty (adres, material, data) SELECT (adres, material, data) FROM cms_harmonogram_daty WHERE adres='".$id1."'");

Nie bardzo wiem jak przerobić ten kod bym mógł w kolumnie adres wstawić zmienna $id którą mam wczytaną z takiego polecenia:

Kod:
$id = mysql_insert_id();

Czyli zczytuje sobie ostatnio dodane id po czym chce je wstawić w kolumnie adres kopiując resztę danych z tabeli która zawiera adres='".$id1."'.

Ktoś pomoże?

PS. Jak coś jest niezrozumiałe proszę pisać to postaram się bardziej sytuację rozjaśnić.

Z Góry Dzięki za odpowiedź.


RE: [MySQL][PHP] Problem z zapytaniem - surfer0700 - 04-02-2016 10:57

Może PDO zamiast tego starocia? Jerk
https://pl.wikibooks.org/wiki/PHP/Biblioteka_PDO POLECAM! impreza


RE: [MySQL][PHP] Problem z zapytaniem - nonapewno - 04-02-2016 11:03

A co to zmienia do mojego zapytania?

Pozdrawiam.


RE: [MySQL][PHP] Problem z zapytaniem - surfer0700 - 04-02-2016 11:31

hmn... zmienia to sens istnienia twojej aplikacji, bo mysql_ jest już KAPUT i nie ma sensu używać go w nowych projektach.


RE: [MySQL][PHP] Problem z zapytaniem - nonapewno - 04-02-2016 11:41

Tyle, że ja nie proszę o poradę tylko o rozwiązanie mojego problemu Smile Nie zależy mi na nowoczesności bo niestety chciałbym programować ale nie mam na to czasu przez co mam niewielkie pojęcie na temat kilku języków programowania i nie jestem na czasie.

Ten kod jest mi potrzebny działający i w sumie na tym skończy się moje programowanie bo osiągnę to czego oczekiwałem.

Także proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu...


RE: [MySQL][PHP] Problem z zapytaniem - domin_dz - 05-02-2016 12:38

Najpierw wstawiasz rekord za pomocą INSERT:
Kod:
$add = mysql_query("INSERT INTO `cms_harmonogram_daty` (`adres`, `material`, `data`) VALUES ('adres', 'material', 'data')");

Następnie podstawiasz pod zmienną wstawione ID:
Kod:
$id = mysql_insert_id();

Na koniec aktualizujesz to co chciałeś za pomocą UPDATE:
Kod:
mysql_query("UPDATE `cms_harmonogram_daty` SET `adres` = '$id' WHERE `id` = '$id'");

Oczywiście domniemam, że masz w bazie oprócz tych trzech kolumn jeszcze jedną np o nazwie "id" z opcja "auto_increment".


RE: [MySQL][PHP] Problem z zapytaniem - nonapewno - 10-02-2016 14:31

(05-02-2016 12:38)domin_dz napisał(a):  Najpierw wstawiasz rekord za pomocą INSERT:
Kod:
$add = mysql_query("INSERT INTO `cms_harmonogram_daty` (`adres`, `material`, `data`) VALUES ('adres', 'material', 'data')");

Następnie podstawiasz pod zmienną wstawione ID:
Kod:
$id = mysql_insert_id();

Na koniec aktualizujesz to co chciałeś za pomocą UPDATE:
Kod:
mysql_query("UPDATE `cms_harmonogram_daty` SET `adres` = '$id' WHERE `id` = '$id'");

Oczywiście domniemam, że masz w bazie oprócz tych trzech kolumn jeszcze jedną np o nazwie "id" z opcja "auto_increment".

Problem polega właśnie w miejscu w którym dodaje daty - mianowicie chce zrobić kopię dat np adresu o numerze 1 (dat może być nawet z 50) razem z kolumna "material" tylko chce potem zmienic ten adres o numerze 1 na np. 25.


RE: [MySQL][PHP] Problem z zapytaniem - NarutoGamePL - 19-02-2016 14:56

Kod:
$add = @mysql_query("INSERT INTO cms_harmonogram_daty (adres, material, data) SELECT '".$id."', material, data FROM cms_harmonogram_daty WHERE adres='".$id."'");

rozumiem, że w tej tabeli, do której kopiujesz dane chcesz po prostu wkleić już jakieś inne