Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Hosting mi nie wytrzymał. Proszę o poradę. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Hosting mi nie wytrzymał. Proszę o poradę. (/Temat-Hosting-mi-nie-wytrzymal-Prosze-o-porade-127762)

Strony: 1 2


Hosting mi nie wytrzymał. Proszę o poradę. - dart - 23-01-2016 23:46

Witam. Prowadzę stronę internetową, która w normalnych warunkach ma około 300 tysięcy wejść, milion wyświetleń miesięcznie.
Strona mi się dzisiaj sypnęła, działa bardzo wolno, panel Wordpressa się prawie nie wczytuje, nie mogę nowych postów dodawać.

Mam wykupiony hosting na ‪hekko‬, MaxPack+, za około 650pln rocznie (dokupione dodatkowe obciążenie serwera)

Problem pojawił się dzisiaj, na stronę weszło ponad 250 tysięcy osób, strona zaliczyła ponad milion wyświetleń i boom, nie działa.

Dzwoniłem do hekko, facet powiedział, że nic nie poradzi, żebym spróbował zainstalować ‪‎cloudflare‬, zrobiłem to i dalej lipa.

Napisałem na linuxpl.com do konsultanta, czy wykupienie serwera u nich rozwiąże problem i bezproblemowo będzie działać, odpisał, że przy takim obciążeniu poleca serwer dedykowany.

I tutaj moje pytanie, nie jestem informatykiem, nie znam się na tym kompletnie, piszę swoje teksty i je udostępniam, ludzie na to wchodzą - co zrobić aby najmniej boleśnie finansowo i technicznie doprowadzić stronę do tego aby działała przy obciążeniu powiedzmy 20-50 tys. dziennie odwiedzin.


RE: Hosting mi nie wytrzymał. Proszę o poradę. - Kleju93 - 24-01-2016 00:14

Przede wszystkim zoptymalizować wordpressa.
Kiedyś prowadziłem stronę na wordpressie, która miała ponad 7k unikalnych wizyt dziennie (łącznie ponad 150k) i po kilkunastu dniach mój vps został wyłączony przez administrację linuxpl, bo wordpress za mocno go obciążał. Dostałem wtedy informację, że albo zoptymalizuję wordpressa, albo muszę zamówić dedyka.

Napisałem na jakimś forum, że potrzebuję kogoś, kto mi zoptymalizuje wp za drobną opłatą. Po 2-3 dniach zgłosił się typ, który zoptymalizował mi wp za niecałe 200 zł i vps nie wysiadał już więcej nawet, gdy dziennie było grubo ponad 200k wejść.


RE: Hosting mi nie wytrzymał. Proszę o poradę. - dart - 24-01-2016 05:09

(24-01-2016 00:14)Kleju93 napisał(a):  .Napisałem na jakimś forum, że potrzebuję kogoś, kto mi zoptymalizuje wp za drobną opłatą. Po 2-3 dniach zgłosił się typ, który zoptymalizował mi wp za niecałe 200 zł i vps nie wysiadał już więcej nawet, gdy dziennie było grubo ponad 200k wejść.

Masz może kontakt do tej osoby?


RE: Hosting mi nie wytrzymał. Proszę o poradę. - Kleju93 - 24-01-2016 07:01

(24-01-2016 05:09)dart napisał(a):  
(24-01-2016 00:14)Kleju93 napisał(a):  .Napisałem na jakimś forum, że potrzebuję kogoś, kto mi zoptymalizuje wp za drobną opłatą. Po 2-3 dniach zgłosił się typ, który zoptymalizował mi wp za niecałe 200 zł i vps nie wysiadał już więcej nawet, gdy dziennie było grubo ponad 200k wejść.

Masz może kontakt do tej osoby?

Niestety. Szukałem przez ponad godzinę i nid znalazłem.


RE: Hosting mi nie wytrzymał. Proszę o poradę. - sylwu - 24-01-2016 12:57

dart na konkurencyjnym forum widziałem oferte sprzedaży poradnika dot optymalizacji wp. ma bardzo dobre opinie.


RE: Hosting mi nie wytrzymał. Proszę o poradę. - KacperIvD - 24-01-2016 13:17

1. Zainstaluj plugin WP Super Cache
2. Obrazy zrób żeby były na hostingu CDN (chyba tak to sie nazywa), czyli oddzielnym serwerze


Jak coś nie pomogło czy coś to pisz PW albo GG 24594285

PS. co do hostingu, to polecam http://www.zenbox.pl tam płaci się za wyświetlenia strony Smile


RE: Hosting mi nie wytrzymał. Proszę o poradę. - Hilfiger - 24-01-2016 18:03

dart, wyślij link na pw, spróbuję ci pomóc z optymalizacją.


RE: Hosting mi nie wytrzymał. Proszę o poradę. - zila - 24-01-2016 19:25

Może zamiast hostingu zastanów się nad zakupem VPS'a
Mam zniżki to dam Ci jak napiszesz do mnie.

Support działa sprawnie i konkretnie w razie potrzeby pomogą Ci przenieść portal.


RE: Hosting mi nie wytrzymał. Proszę o poradę. - ambrosini - 25-01-2016 19:07

Jeśli jesteś zainteresowany optymalizacją wordpressa napisz na PW. W weekend mógłbym to ogarnąć.


RE: Hosting mi nie wytrzymał. Proszę o poradę. - linoskoczek - 06-02-2016 00:18

Poleciłbym Ci napisać do MyDevil.net albo Zenbox.pl. Jeśli nie masz doświadczenia, to Zenbox.pl. Wyjdzie trochę drożej, ale właśnie tam są trzymane największe polskie serwisy bloggerskie.